Skarbnica Narodowa Sp. z o.o. jest wiodącym dystrybutorem monet i medali okolicznościowych w Polsce. Działa na polskim rynku od 2005 r. Jest przedstawicielem oraz dystrybutorem programów numizmatycznych z wielu krajów, między innymi z tak znanych mennic i emitentów jak: Brytyjska Mennica Królewska, Kanadyjska Mennica Królewska, Mennica Norweska, Mennica Fińska czy Ludowy Bank Chin.

Numizmatyka to pasja

Naszym głównym celem jest rozbudzenie w ludziach pasji do kolekcjonowania numizmatów oraz dostarczenie im radości i satysfakcji. Monety i medale okolicznościowe oferowane przez naszą firmę wykonane są z najwyższą starannością i dbałością o detal. Wybite są z wartościowych kruszców, w większości w najwyższej jakości menniczej, tzw. stemplem lustrzanym.
Każdy egzemplarz posiada oryginalny Certyfikat Autentyczności, gwarantujący autentyczność emisji. Troszczymy się także o to, by numizmaty miały wyjątkową oprawę, dlatego do kolekcji monet i medali dołączamy ekskluzywne akcesoria numizmatyczne oraz szereg dodatkowych materiałów informacyjnych, które pozwalają każdemu kolekcjonerowi na pogłębienie wiedzy dotyczącej danego okazu.
Przede wszystkim, monety i medale z naszej oferty opowiadają o niezwykle istotnych wydarzeniach w historii Polski i świata. Przedstawiają wybitne postacie, ważne idee i zdarzenia. Historia jest dla nas wiecznie żywą inspiracją i staramy się, aby nasze numizmaty były godnym uwieńczeniem wiekopomnych chwil.
Przekonaliśmy się o tym, że przygodę z kolekcjonowaniem można rozpocząć na wiele sposobów. Wiele jest przyczyn, które mogą sprawić, że pomyślimy o chęci posiadania czegoś nieprzeciętnego i wyjątkowego. Dla nas, numizmatyka pomaga lepiej poznać, a zarazem zrozumieć siebie i jest niczym innym, jak zbieraniem cennych dzieł sztuki.

Niepowtarzalne numizmaty

W naszej ofercie posiadamy kolekcje monet współczesnych i historycznych m.in. „Amerykańskie Srebrne Dolary”, „Srebrne Dolary Kanadyjskie”, „Najmniejsze Złote Monety Świata”, abonament monet NBP, „Siedem Cudów Świata” oraz medale okolicznościowe i pamiątkowe, np. kolekcja „Wielcy Polacy”. Posiadamy także repliki słynnych i najcenniejszych monet na świecie, np. Double Eagle z 1933 roku oraz wiele innych interesujących numizmatów.
Szczególne miejsce w naszej działalności zajmują numizmaty o tematyce sportowej. Współpracujemy m.in. z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, dzięki czemu zostaliśmy po raz kolejny oficjalnym dystrybutorem kolekcji olimpijskiej. Oferowaliśmy już Państwu monety z olimpiady w Pekinie (2008) i Vancouver (2010). Teraz w naszej ofercie znaleźć można także kolekcję „Londyn 2012”, którą wyemitowała Brytyjska Mennica Królewska z okazji XXX Igrzysk Olimpijskich. Wieloletnia współpraca z MKOL zaowocowała kolejnym partnerstwem - zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem monet emitowanych z okazji XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Sochi 2014.

Wystawy kolekcjonerskich monet

Zajmujemy się nie tylko sprzedażą numizmatów. Aby uatrakcyjnić hobby, jakim jest kolekcjonowanie monet i medali, organizujemy niezwykłe wystawy i prezentacje rzadkich okazów numizmatycznych.
  • od 16 do 18 lutego 2016 r., dzięki staraniom Skarbnicy Narodowej, na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się wystawa Flowing Hair Liberty Dollar z 1794 r. Tę monetę określa się nazwą Neil/Carter, która swoje pochodzenie zawdzięcza dwóm właścicielom. Badacze historii Flowing Hair Liberty Dollar są niemal zgodni, że to pierwszy dolar wybity przez rodzącą się potęgę Stanów Zjednoczonych. Nic więc dziwnego, że na aukcji w 2013 roku osiągnął rekordową wartość 10 milionów dolarów.Dokładne badanie właściwości tego egzemplarza sugeruje, że może to być jeden z pierwszych srebrnych dolarów wybitych ponad dwa wieki temu.
  • 16 marca 2012 r. sprowadziliśmy do Polski legendarnego amerykańskiego Double Eagle z 1933 r. Dwudniowa wystawa stanowiła część tournée po Europie, które rozpoczęło się 3 marca 2012 r. w Wielkiej Brytanii. Podczas podróży, trwającej prawie miesiąc, Double Eagle gościł na wystawach w siedmiu europejskich stolicach: w Londynie, Dublinie, Brukseli, Pradze, Warszawie, Oslo i Helsinkach. 
  • 9 marca 2009 r. na nasze specjalne zaproszenie przyjechała do Warszawy największa wówczas złota moneta na świecie. Można było ją podziwiać w Muzeum Narodowym. 100-kilogramowy złoty krążek, o półmetrowej średnicy, to unikatowe dzieło wyemitowane w nakładzie zaledwie 5 sztuk. Moneta została wykonana z czystego złota o próbie 999,99 przez Kanadyjską Mennicę Królewską w 2007 r.

Opinie klientów o Skarbnicy Narodowej

Alicja

"Moja opinia o Skarbnicy Narodowej jest jak najbardziej pozytywna. Każda sprawa nawet trudniejsza, związana z rezygnacją, jest załatwiania z uwagą. Ostatnio doradca zadzwonił do mnie i długo ze mną rozmawiał o mojej kolekcji. Jestem bardzo wdzięczna za wiele serca i cierpliwości."

Jacek

"U mnie Skarbnica Narodowa zasłużyła na pozytywną opinię i wysoką ocenę. Często kupuję u nich przez internet medale, monety i inne numizmaty - wybór wielki, a radość kolekcjonera bezcenna."

Waldemar

"Od kilku lat jestem kolekcjonerem monet. Zaczynałem kupując na aukcjach w internecie. Od roku najczęściej zamawiam w Skarbnicy Narodowej. Opinię mam pozytywną, głównie ze względu na ofertę oraz wsparcie, które pozwala mi podejmować lepsze wybory numizmatyczne."