Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
Cena:
Pochodzenie:
Typ:
Metal:
Motyw:

Złote medale

Złote medale, okolicznościowe emisje polskie i zagraniczne

Złoty medal
Złoty medal "Władysław Jagiełło"
 • czyste złoto proby 999/1000
 • najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany 
 • ścisła limitacja - tylko 5000 egzemplarzy
990 zł
Najcenniejsze Złote Monety Świata - repliki
Najcenniejsze Złote Monety Świata - repliki
 • Czyste złoto 999/1000
 • Najwyższa jakość mennicza
 • Kolekcja pod patronatem The Coins & History Foundation
1 150 zł 575 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 150 zł
Kolekcja Jan Paweł II - droga do świętości
Kolekcja Jan Paweł II - droga do świętości
 • Cenne 14-karatowe złoto
 • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
 • Kopia krzyżyka z I Pielgrzymki do Polski w prezencie
 • Ścisły światowy limit!
990 zł
Królewski medal z 1791 roku na złotej replice!
Królewski medal z 1791 roku na złotej replice!
 • Cenne złoto próby 585/1000
 • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
 • Niska limitacja - tylko 7500 egzemplarzy
439 zł
Złoty medal Orłów Górskiego w Monachium Okolicznościowy medal z okazji 50. rocznicy pamiętnego finału! Złoty medal Orłów Górskiego w Monachium Okolicznościowy medal z okazji 50. rocznicy pamiętnego finału!
Złoty medal Orłów Górskiego w Monachium Okolicznościowy medal z okazji 50. rocznicy pamiętnego finału!
 • czyste złoto 999/1000,
 • najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany,
 • wspaniałe wspomnienie triumfu Orłów Górskiego na igrzyskach w Monachium,
 • niska limitacja - jedynie 972 medale na świecie!
990 zł
Historia Godła Polskiego
Historia Godła Polskiego "Orzeł Przemysła II" - złoty medal
 • czyste złoto próby 999/1000
 • najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany 
 • ścisła limitacja - tylko 5000 egzemplarzy
1 090 zł

Złote medale – numizmaty o niezwykłej symbolice

Złote medale są przedmiotem zainteresowania wielu kolekcjonerów. Zarówno tych, którzy od lat rozwijają niezwykłą pasję, jak i początkujących numizmatyków. To również artefakty idealne na prezent dla miłośnika historii, sztuki oraz osób ceniących wartość symboli narodowych czy religijnych. Odkryj wspólnie z nami świat wyjątkowych złotych medali. Skarbnica Narodowa jest miejscem, gdzie odkryjesz te najciekawsze – dostępne z pierwszej ręki, zawsze z gwarancją autentyczności.

Czym wyróżniają się złote medale?

Złote medale to wyjątkowe numizmaty. W przeciwieństwie do monet nie mogą posłużyć jako środek płatniczy i nie mają konkretnego nominału. Jednak podobnie jak one są wybijane z zachowaniem i poszanowaniem najlepszych tradycji mincerskich. Dlatego każdy z nich to małe dzieło sztuki, które zachwyca swoim wzornictwem i kunsztem wykonania.

To jednak nie wszystko. Złote medale przede wszystkim upamiętniają ważne osoby i wydarzenia – ratując te wyjątkowe ślady przeszłości od zapomnienia. Artefakt tego typu to coś więcej niż kolejny element do kolekcji. Wystarczy przyjrzeć mu się bliżej, aby zainspirować się do odkrywania tajemnic przeszłości i zgłębiania dawnych dziejów. Właśnie dlatego medale ze złota są często wybierane nie tylko przez profesjonalnych numizmatyków, ale i przez osoby, które dopiero rozpoczynają swoją drogę w tej dziedzinie. To dobry punkt wyjścia do rozpoczęcia własnej kolekcji, ale i po prostu ciekawa ozdoba, która zachęci do dyskusji i refleksji.

Wyjątkowe złote medale – odkryj kolekcję Skarbnicy Narodowej

Skarbnica Narodowa jest doświadczonym dystrybutorem numizmatów emisji polskich i zagranicznych. Dlatego w naszych zbiorach czekają na Ciebie nietuzinkowe złote medale kolekcjonerskie, które powstały w najlepszych mennicach świata i zostały zaprojektowane przez wybitnych artystów. Każdy z nich może Cię zainspirować zarówno pod względem tematyki, jak i jakości oraz kunsztu wykonania.

Odkryj m.in. złote medale upamiętniające:

 • najwybitniejszych pisarzy – znajdziesz wśród nich m.in. artefakty upamiętniające Adama Mickiewicza czy Henryka Sienkiewicza,
 • niezwykłe postaci historyczne, które wpłynęły na bieg dziejów – wystarczy wspomnieć o medalach na część królowej Jadwigi Andegaweńskiej, Tadeusza Kościuszki czy króla Jana Kazimierza,
 • wyjątkowe symbole narodowe – np. medale inspirowane historią godła polskiego czy postacią Polonii, która stanowiła bardzo znamienny znak na przestrzeni ostatnich stuleci,
 • wielkiego Polaka – Jana Pawła II – złote medale z jego wizerunkiem są chętnie wybierane jako prezent dla osób, które cenią sobie tradycyjne, chrześcijańskie wartości,
 • kluczowe bitwy – np. Bitwę Warszawską 1920.

Większość z nich to artefakty o ścisłej limitacji – dlatego, jeśli chcesz wejść w posiadanie któregoś z medali, pospiesz się, aby nie stracić tej wyjątkowej okazji!

Jak powstają złote medale dostępne w Skarbnicy Narodowej?

Wszystkie złote medale, które możesz u nas zamówić, to w pełni oryginalne emisje. Te artefakty są wybijane z wykorzystaniem zaawansowanych technik mincerskich – najczęściej bite stemplem lustrzanym, przez co prezentują się absolutnie nieskazitelnie i wyraziście. Cały proces ich projektowania oraz wybijania przebiega pod ścisłą kontrolą, dzięki czemu każdy element wyróżnia się najwyższą jakością menniczą.

Do wybijania złotych medali wykorzystuje się różne odmiany tego cennego kruszcu. Są to np.:

 • czyste złoto próby 999/1000,
 • 14-karatowe złoto 585/1000.

Znajdziesz również artefakty, które są pozłacane 24-karatowym złotem. Warto zwrócić uwagę na tę informację choćby ze względu na późniejszą pielęgnację nabytych numizmatów.

Jak zamówić złote medale w Skarbnicy Narodowej?

Zanim dokonasz zamówienia, zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi złotymi medalami i poznaj ich symbolikę oraz historię. Każdy artefakt został dokładnie opisany. Gdy już zadecydujesz, który numizmat ubogaci Twoją kolekcję – wystarczy złożyć zamówienie. Najłatwiej zrobić to online, za pośrednictwem naszej strony. Zakupy przebiegną szybko oraz bezpiecznie. Jeśli wolisz, zamówienie możesz również złożyć drogą telefoniczną.

Odkrywaj nowe złote medale – bądź na bieżąco z naszą kolekcją

W kolekcji Skarbnicy Narodowej regularnie pojawiają się nowe złote medale kolekcjonerskie inspirowane bieżącymi rocznicami ważnych wydarzeń, a także bieżącą historią. Dlatego, zwłaszcza jeżeli kolekcjonujesz takie artefakty, śledź nasz katalog w poszukiwaniu nowości. Starannie selekcjonujemy dostępne medale i dbamy o uaktualnianie oferty.

Pamiętaj też, że oferowane obecnie złote medale są dostępne w ściśle określonej liczbie – dlatego nie zwlekaj zbyt długo z decyzją o zakupie – w efekcie możesz stracić szansę nabycia wyjątkowego artefaktu.

Jeżeli masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy wyborze, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Chętnie udzielimy Ci dokładniejszych informacji i pomożemy podjąć trafną decyzję.

Monetų namai La Maison de la Monnaie Belge SPRL Národní Pokladnice - jeden z hlavních distributorů pamětních mincí a medailí The London Mint Office. Unrivalled experts in the fascinating world of coins. Samlerhuset. Ingen forpliktelser - 30 dager full returrett Latvijas Monētu nams Suomen Moneta ostaa kiinnostavia ja kysyttyjä juhlarahoja asiakkailta myös takaisin Eesti Mündiäri Mønthuset Danmark. Danmarks største forhandler af mønter og medaljer.