Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy?

Od 15 lat w Polsce, a od 25 na świecie dzielimy się pasją kolekcjonowania numizmatów. Monety i medale uważamy za doskonały sposób opowiadania o ważnych wydarzeniach historycznych, wybitnych postaciach i istotnych zjawiskach.

Jesteśmy wiodącym w Polsce dystrybutorem monet i medali okolicznościowych z prestiżowych światowych mennic. Przygotowujemy również oryginalne serie numizmatów, tworzone przez medalierów nagradzanych w międzynarodowych konkursach. Jesteśmy częścią wywodzącej się z Norwegii międzynarodowej grupy Samlerhuset - jednej z największych firm w branży numizmatycznej. Nasza firma istnieje od 1994 roku i działa w 14 krajach Europy. Samlerhuset to również współwłaściel międzynarodowych targów numizmatycznych World Money Fair w Berlinie oraz Mennicy Norweskiej, która m.in. wybija medal Pokojowej Nagrody Nobla.

Skarbnica Narodowa powstała w 2005 roku. Poza dystrybucją monet zajmujemy się również organizacją istotnych wydarzeń i wystaw popularyzujących kolekcjonerstwo i numizmatykę. Zorganizowaliśmy m.in. wystawę najdroższej monety świata, stukilogramowej złotej monety Maple Leaf czy prezentację kilkusetletnich monet wydobytych ze statku Sao Jose. Współpracujemy też z organizacjami sportowymi, jak Międzynarodowa Federacja Piłkarska FIFA czy Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Społeczna Odpowiedzialność

Wspieramy uczciwy handel złotem i ochronę środowiska w ramach Fairmined – Aliansu na rzecz Odpowiedzialnego Wydobycia. Wspieraliśmy też Gabinet Numizmatyczny w Muzeum Narodowym, a w 2016 roku otrzymaliśmy tytuł Darczyńcy Roku Muzeum Sportu i Turystyki, do którego zbiory regularnie wzbogacamy. Obecnie wspieramy Gabinet Medali w Muzeum Warszawy.

Jak wygląda praca u nas?

Klient jest dla nas najważniejszy, a zadowolenie klienta może zapewnić profesjonalna i wyrozumiała obsługa. Dlatego staramy się, by pracownicy nie tylko nieustannie podnosili swoje kwalifikacje, lecz także dobrze czuli się w naszym biurze.

Główne zalety pracy w Skarbnicy Narodowej

 • Umowa o pracę to standard. Zależy nam, by pracownicy czuli się bezpiecznie i stabilnie.
 • Mała rotacja pracowników, większość z nas pracuje w Skarbnicy Narodowej kilka lub kilkanaście lat, a część pracowników jest z nami od początku istnienia firmy.
 • Skandynawski work-life balance. Jedną z najważniejszych zasad organizacyjnych naszej firmy jest zapewnienie pracownikom równowagi między pracą zawodową a życiem prywatnym.
 • Komunikacja oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu.
 • Poczucie sprawczości i wpływ na procesy biznesowe w każdym dziale organizacji. Pomysły są u nas zawsze mile widziane i doceniane.
 • Wspieramy rozwój pracowników poprzez szkolenia, warsztaty i kursy.
 • Pracujemy w inspirującym, międzynarodowym środowisku.
 • Kultura pracy, zaufanie i dobre relacje to dla nas sprawy kluczowe.
 • Nie tylko pracą człowiek żyje. Organizujemy wspólne wyjazdy, nieformalne spotkania w restauracjach i plenerze oraz zajęcia team building.
 • Zapewniamy opiekę medyczną.
 • Nasza siedziba jest w samym centrum Warszawy, przy Rondzie ONZ, świetnie skomunikowanym z innymi dzielnicami. Dla osób dojeżdżających do Warszawy ważna jest również bliskość dworców kolei podmiejskich, dla rowerzystów - ścieżki rowerowe w pobliżu i parking dla rowerów.

Skarbnica przyjazna środowisku

Staramy się nie szkodzić środowisku. Segregujemy śmieci, zrezygnowaliśmy z plastikowych butelek, opakowań i sztućców, na spotkaniach podajemy owoce. Wspieramy też warszawskie zoo i opiekujemy się ptakiem kukabura chichotliwa.