Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
Cena:
Pochodzenie:
Typ:
Metal:
Motyw:

Srebrne medale

Srebrne medale, okolicznościowe emisje polskie i zagraniczne

Medal
Medal "Bitwa pod Wiedniem 1683"
 • Nowatorska forma - połączenie malarstwa pastelowego i rzeźbiarskiego reliefu,
 • Najwyższa jakość mennicza,
 • Tradycyjny stop srebra 333/1000,
 • Okazały rozmiar 45 mm i waga aż 30 g.
199 zł
Jezus Chrystus - srebrny medal na podstawie rzeźby z Bazyliki św. Piotra w Watykanie Jezus Chrystus - srebrny medal na podstawie rzeźby z Bazyliki św. Piotra w Watykanie
Jezus Chrystus - srebrny medal na podstawie rzeźby z Bazyliki św. Piotra w Watykanie
 • Czyste srebro próby 999/1000
 • Wizerunek na podst. rzeźby z Bazyliki św. Piotra w Watykanie
 • Tylko 5000 egz. na świecie!
249 zł
Polacy w II Wojnie Światowej - Zdobycie Monte Cassino
Polacy w II Wojnie Światowej - Zdobycie Monte Cassino
 • Czyste srebro 999/1000
 • Najwyższa jakość mennicza 
 • Certyfikat Autentyczności i Karta Historyczna GRATIS!

Srebrne medale – wyjątkowe artefakty, które warto mieć w swojej kolekcji

Srebrne medale to numizmaty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów oraz miłośników historii i sztuk pięknych. Łączą wyjątkowy kunszt artystyczny z niepodważalną wartością symboliczną. Dlatego warto uzupełnić o nie swoje zbiory artefaktów. Jeżeli szukasz najciekawszych, oryginalnych srebrnych medali z emisji polskich oraz zagranicznych, jesteś we właściwym miejscu. Skarbnica Narodowa przygotowała bogatą kolekcję tych numizmatów. Zapoznaj się z nią i zainspiruj się!

Srebrne medale o intrygującej tematyce

Srebrne medale okolicznościowe to więcej niż „zwyczajne” metalowe krążki. O ich wyjątkowości świadczy nie tylko kruszec, z którego powstają, ale przede wszystkim bogata symbolika. Projektanci srebrnych medali przygotowują wzory, które upamiętniają najbardziej niezwykłe wydarzenia historyczne – te sprzed wieków i tysiącleci, jak i rozgrywające się w niedawnych latach.

Tak szerokie spectrum tematyczne sprawia, że srebrne medale są odpowiednie nie tylko jako elementy zbiorów numizmatycznych, ale również jako pojedyncze artefakty wręczane jako prezent. Wśród najciekawszych motywów, jakie są prezentowane na tych wyrobach, można wymienić te upamiętniające:

 • wybitne postaci historyczne – np. królów Polski czy świętych, w tym św. Jana Pawła II, ale także ważnych postaci w dziejach najnowszych. Srebrny medal został wybity, np. na cześć legendarnego trenera piłkarskiego Kazimierza Górskiego,
 • niezwykłe symbole sięgające do korzeni tradycji polskich i europejskich – świetnym przykładem Watykańska Kolekcja 12 Apostołów, czyli zbiór srebrnych medali odnoszących się do biblijnych Dziejów Apostolskich,
 • wyjątkowe dzieła literatury – np. powieści Henryka Sienkiewicza,
 • ważne symbole narodowe – doskonały przykład to srebrny medal uszlachetniony rutenem i złotem, który prezentuje ważne polskie odznaczenie, czyli Order Orła Białego.

W naszych zasobach znajdują się również nietypowe kolekcje medali – jedna z bardziej popularnych to Najcenniejsze znaczki świata w srebrze. To zbiór, który w formie numizmatów odwzorował, zgodnie z nazwą, znaczki pocztowe, które są cenione w filatelistyce. Ta seria zbliża do siebie miłośników obu dziedzin kolekcjonerskich.

Srebrne medale – nie tylko dla doświadczonych kolekcjonerów

Numizmatyka jest pasją, która inspiruje coraz szersze grono osób i łączy pokolenia. Dlatego wśród osób, które sięgają po srebrne medale, są przede wszystkim kolekcjonerzy z wieloletnim doświadczeniem. Jednak nie tylko. Srebrny medal to również ciekawa propozycja na prezent. Warto go wręczyć, np.:

 • młodemu człowiekowi, którego inspiruje dawna historia – taki artefakt o wyjątkowej wartości symbolicznej może być „iskrą”, która zapali w nim pasję do odkrywania przeszłości,
 • seniorowi, który pasjonuje się konkretnym okresem historycznym – np. losami Polski w XX-leciu międzywojennym,
 • osobie religijnej, która lubi otaczać się symbolami chrześcijańskimi – dlatego srebrny medal może być m.in. odpowiedni jako prezent dla babci lub dziadka,
 • bliskiej osobie, która ceni sobie sztuki piękne i piękne dekoracje.

Warto przy tym pamiętać, że srebrne medale wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz właściwego przechowywania, a także, że z czasem mogą się pokryć naturalną patyną.

Aby zadbać o zachowanie ich wysokiego stanu menniczego, dobrze więc wyposażyć się w dodatkowe akcesoria – np. szmatkę do czyszczenia numizmatów, album na artefakty czy specjalne ramki kolekcjonerskie służące do bezpiecznej ekspozycji najciekawszych okazów. Wszystkie te elementy zamówisz również w Skarbnicy Narodowej.

Skarbnica Narodowa – najlepsze srebrne medale z całego świata czekają na Ciebie

Kolekcja srebrnych medali Skarbnicy Narodowej obejmuje nie tylko polskie emisje tych numizmatów. Współpracujemy bezpośrednio z najbardziej prestiżowymi mennicami z całego świata. Dlatego nasza gama medali ze srebra nieustannie się poszerza i zaskakuje bogactwem tematycznym oraz wzorniczym. Bądź na bieżąco z naszymi propozycjami – zaglądaj regularnie na tę stronę, aby zapoznać się z nowymi numizmatami.

Pamiętaj również, że:

 • srebrne medale dostępne w Skarbnicy Narodowej pochodzą z limitowanych kolekcji – oznacza to, że warto się pospieszyć z ich zakupem. Druga okazja może się nie powtórzyć,
 • oferujemy wyłącznie w 100% oryginalne srebrne medale, które powstają z wysokiej jakości kruszcu oraz z wykorzystaniem zaawansowanych technik menniczych – dzięki temu masz pewność, że wzbogacasz swoją kolekcję o wyjątkowe elementy,
 • dbamy o bezpieczny przebieg każdej transakcji – zamówienie możesz złożyć w kilka chwil online, a my zadbamy o sprawne przesłanie do Ciebie zamówionych medali w bezpiecznych warunkach.

Jeżeli masz dodatkowe pytania odnośnie do poszczególnych srebrnych medali, które są aktualnie dostępne w naszej kolekcji, zapraszamy to kontaktu drogą elektroniczną lub telefonicznie. Chętnie udzielimy Ci pomocy przy składaniu zamówienia – zapraszamy!

Koniecznie sprawdź również inne numizmaty kolekcjonerskie dostępne w naszych zasobach – proponujemy również złote medale pamiątkowe, jak również monety okazjonalne i wiele więcej. Odkryj w sobie numizmatyczną pasję wspólnie ze Skarbnicą Narodową!