Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
Jesteśmy wiodącym dystrybutorem monet i medali okolicznościowych w Polsce i przedstawicielem wywodzącej się z Norwegii międzynarodowej Samlerhuset Group - jednej z największych firm w branży numizmatycznej, która istnieje od 1994 roku i działa w 14 krajach Europy. Samlerhuset jest właścicielem międzynarodowych targów numizmatycznych World Money Fair w Berlinie oraz Mennicy Norweskiej, która między innymi wybija medal Pokojowej Nagrody Nobla. 

Zarys działalności

Skarbnica Narodowa we współpracy z mennicami przygotowuje własne i oryginalne serie numizmatów, jest oficjalnym dystrybutorem m.in. Brytyjskiej Mennicy Królewskiej, Francuskiej Mennicy Państwowej, Mennicy Norweskiej, Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, Mennicy Królestwa Hiszpanii, Ludowego Banku Chin, Mennicy Austriackiej, Mennicy Fińskiej i Mennicy Południowoafrykańskiej. Współpracujemy z Międzynarodową Federacją Piłkarską FIFA i Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. Skarbnica Narodowa była jedynym w Polsce oficjalnym dystrybutorem monet olimpijskich z Pekinu, Vancouver, Londynu, Soczi, Rio de Janeiro i Pjongczang, a obecnie jest oficjalnym dystrybutorem monet olimpijskich Tokio 2020 oraz Pekin 2022.

Nasze numizmaty

Naszym głównym celem jest dzielenie się pasją do kolekcjonowania numizmatów oraz dostarczenie klientom radości i satysfakcji. Monety i medale okolicznościowe oferowane przez naszą firmę wykonane są z najwyższą starannością i dbałością o detale. Przy ich tworzeniu współpracujemy z medalierami wielokrotnie nagradzanymi w konkursach krajowych i międzynarodowych. Numizmaty wybijane są z wartościowych kruszców, część z nich w najwyższej jakości menniczej (tzw. stemplem lustrzanym). Każdy egzemplarz posiada oryginalny Certyfikat Autentyczności, gwarantujący autentyczność emisji. Troszczymy się także o to, by numizmaty miały wyjątkową oprawę, dlatego do kolekcji monet i medali dołączamy ekskluzywne akcesoria numizmatyczne oraz szereg dodatkowych materiałów informacyjnych, które pozwalają każdemu kolekcjonerowi na pogłębienie wiedzy dotyczącej danego egzemplarza. Monety i medale z naszej oferty opowiadają o ważnych wydarzeniach historycznych i istotnych dla Polski i świata zjawiskach. Przedstawiają między innymi wybitne postacie, ważne idee i zdarzenia.

Historia 

Skarbnica Narodowa Sp. z o. o. powstała w 2005 roku. Prezesem Zarządu w latach 2005-2019 był Adam Zieliński. Od października 2019 roku jego obowiązki przejęła Anna Kokiza, dotychczasowa Dyrektor Marketingu Skarbnicy Narodowej.

Kolekcjonowanie ze Skarbnicą Narodową to:

PASJA

Dzielimy z Państwem wspólną pasję. Naszym codziennym działaniom przyświeca zamiłowanie do historii, tradycji i dziedzictwa narodowego. Tworzymy z pasją kolekcje monet i medali, które zarówno przywołują ważne wydarzenia historyczne, jak i są kroniką naszych czasów.

EDUKACJA

Pasja numizmatyczna to coś więcej niż monety, medale czy sztabki. Wszystkie emisje są zapisem historii, kultury i bliskich nam wartości. Wraz z każdym numizmatem otrzymują Państwo od nas materiały uzupełniające. Współpracujemy z ekspertami i historykami, którzy wspierają nas w tworzeniu i wzbogacaniu kolekcji.

JAKOŚĆ

Oferujemy Państwu wyłącznie produkty najwyższej dostępnej jakości. Wszystkie medale i monety są objęte gwarancją i prawem zwrotu. Jakość jest naszą główną przesłanką i powodem do dumy. Pragniemy, aby Państwa kolekcja przetrwała dla przyszłych pokoleń.

DORADZTWO

Jesteśmy dla Państwa. Rozumiemy wyjątkowość i niuanse świata numizmatyki. Doceniamy pasję numizmatyczną i chcemy służyć pomocą i doradztwem. Tworzenie kolekcji to fascynująca podróż, w której pragniemy Państwu towarzyszyć.

EKSKLUZYWNOŚĆ

Numizmatyka to pasja dla nielicznych. Ścisła limitacja sprawia, że wiele ofert dostępnych jest tylko dla wybranych, w określonym czasie. Współpracujemy z najważniejszymi mennicami, ekspertami z całego świata. Dzięki temu Państwo dowiadują się o nowościach i okazjach jako pierwsi.

Najważniejsze wystawy i wydarzenia

Organizujemy również wydarzenia i wystawy popularyzujące kolekcjonerstwo i numizmatykę, wśród nich:

  • Wystawa kilkusetletnich monet wydobytych z wraku statku Sao Jose w 2008 roku.
  • Prezentacja 100-kilogramowej złotej monety kanadyjskiej Maple Leaf w Muzeum Narodowym w Warszawie w 2009 roku.
  • Pierwsze europejskie tournée legendarnego amerykańskiego Double Eagle w Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego (we współpracy ze Smithsonian Institution) w 2012 roku.
  • Otrzymanie tytułu Darczyńca Roku 2015 Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
  • Wystawa najdroższej monety świata - Flowing Hair Liberty Dollar z 1794 r. na Zamku Królewskim w Warszawie w 2016 roku.
  • Wieloletni mecenas Gabinetu Monet i Medali w Muzeum Narodowym w Warszawie.
  • Od 2020 roku wspieramy finansowo Gabinet Medali w Muzeum Warszawy
  • Samlerhuset, w skład którego wchodzi Skarbnica Narodowa, jest sponsorem Międzynarodowego Kongresu Numizmatycznego 2022, organizowanego przez Uniwersytet Warszawski, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, Narodowy Bank Polski i Muzeum Narodowe.

Nagrody

Skarbnica Narodowa e-Gazelą Biznesu 2015

Skarbnica Narodowa została wyróżniona w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm e-commerce. Przyznawany przez Puls Biznesu tytuł e-Gazeli Biznesu jest dowodem na to, że wyjątkowość oferowanych numizmatów i wysoki poziom obsługi przekłada się na zaufanie polskich kolekcjonerów.

Skarbnica Narodowa została uznana za Diament Forbesa 2012

Diamenty Forbesa to czołowy w Polsce ranking przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększają swoją wartość. Lista opracowywana jest na zlecenie miesięcznika Forbes przez niezależną firmę Dun&Bradstreet Polska, która specjalizuje się w badaniach wydajności finansowej przedsiębiorstw. Przy opracowywaniu zestawienia posłużono się tzw. szwajcarską metodą wyceny wartości firm, która bierze pod uwagę zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku firm.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

W ramach Grupy Samlerhuset wspieramy ochronę środowiska i uczciwy handel w ramach Fairmined - Aliansu na rzecz Odpowiedzialnego Wydobycia. W swojej ofercie mamy emisje ze złota wydobywanego w najbiedniejszych regionach świata zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wspieramy Gabinet Medali w Muzeum Warszawy, jesteśmy również głównym sponsorem organizowanego przez Uniwersytet Warszawski Kongresu Numizmatycznego.

Skarbnica Narodowa członkiem Członek Polskiego Stowarzyszenia Marketingu i sygnatariuszem Kodeksu Dobrych Praktyk branży Direct Mail

Magazyn "Monety i Historia"

Od 2018 roku Skarbnica Narodowa wydaje czasopismo mające na celu popularyzację historii i numizmatyki.  Magazyn "Monety i Historia”, przybliża wiedzę z zakresu numizmatyki polskiej i międzynarodowej. Publikacja jest adresowana do kolekcjonerów monet i medali. 

Opinie klientów o Skarbnicy Narodowej

Alicja

"Moja opinia o Skarbnicy Narodowej jest jak najbardziej pozytywna. Każda sprawa nawet trudniejsza, związana z rezygnacją, jest załatwiania z uwagą. Ostatnio doradca zadzwonił do mnie i długo ze mną rozmawiał o mojej kolekcji. Jestem bardzo wdzięczna za wiele serca i cierpliwości."

Jacek

"U mnie Skarbnica Narodowa zasłużyła na pozytywną opinię i wysoką ocenę. Często kupuję u nich przez internet medale, monety i inne numizmaty - wybór wielki, a radość kolekcjonera bezcenna."

Waldemar

"Od kilku lat jestem kolekcjonerem monet. Zaczynałem kupując na aukcjach w internecie. Od roku najczęściej zamawiam w Skarbnicy Narodowej. Opinię mam pozytywną, głównie ze względu na ofertę oraz wsparcie, które pozwala mi podejmować lepsze wybory numizmatyczne."