Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
Cena:
Pochodzenie:
Typ:
Metal:
Motyw:

Złote monety

Złote monety, zestawy i kolekcje monet złotych z mennic całego świata

Elżbieta Bawarska - cesarzowa Sisi na monecie wybitej w czystym złocie Elżbieta Bawarska - cesarzowa Sisi na monecie wybitej w czystym złocie
Elżbieta Bawarska - cesarzowa Sisi na monecie wybitej w czystym złocie
 • Czyste złoto próby 999/1000
 • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany
 • Zaledwie 1837 monet na świecie
449 zł
Mikołaj Kopernik - oficjalna moneta z 1/10 uncji czystego złota
Mikołaj Kopernik - oficjalna moneta z 1/10 uncji czystego złota
 • czyste złoto próby 999/1000
 • najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
 • tylko 1473 egzemplarze na świecie
1 950 zł
Kolekcja 7 Cudów Polski
Kolekcja 7 Cudów Polski
 • Czyste złoto próby 999/1000,
 • Najwyższa jakość mennicza z zastosowaniem stempla lustrzanego,
 • Oficjalna moneta
419 zł
Łoś - moneta wybita w czystym złocie Łoś - moneta wybita w czystym złocie
Łoś - moneta wybita w czystym złocie
 • Czyste złoto próby 999/1000
 • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
 • GRATIS – woreczek kolekcjonerski
449 zł
Bizon na monecie wybitej w czystym złocie
Bizon na monecie wybitej w czystym złocie
 • Czyste złoto próby 999/1000
 • Najwyższa jakość mennicza
 • GRATIS – woreczek kolekcjonerski
449 zł
MŚ w Katarze Złota moneta okolicznościowa piłkarskiego mundialu w blistrze! MŚ w Katarze Złota moneta okolicznościowa piłkarskiego mundialu w blistrze!
MŚ w Katarze Złota moneta okolicznościowa piłkarskiego mundialu w blistrze!
 • czyste złoto 999,9/1000,
 • unikalna pamiątka z piłkarskiego mundialu w Katarze,
 • oficjalny blister z logo mistrzostw świata w Katarze,
 • ścisły limit - tylko 7500 sztuk na świecie.
529 zł

Kolekcjonerskie monety wykonane są z metali szlachetnych, takich jak złoto i srebro. Wpływ na ich cenę ma próba kruszcu oraz wartość kolekcjonerska. Złote monety ze Skarbnicy Narodowej wykonane są z najwyższą starannością, bite są między innymi w Brytyjskiej Mennicy Królewskiej, Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, australijskiej mennicy w Perth, Monnaie de Paris, Mennicy Norweskiej, Mennicy Fińskiej i innych mennicach z całego świata. Dzięki temu monety cechują się niezwykłą dbałością o szczegóły i unikalną jakością. Podlegają stałej kontroli ekspertów, dlatego kolekcjonerzy mają gwarancję oryginalności monet oraz ich wysokiej jakości.

Złote monety kolekcjonerskie

monety złoteW ofercie Skarbnicy Narodowej są złote monety okolicznościowe, nawiązujące do wydarzeń lub słynnych osób oraz do wyjątkowych i ważnych miejsc, w nominałach o wartości kilku dolarów, pensów lub koron. Wykonane są z czystego złota próby 999/1000, co oznacza, że zawierają 99,9 % złota, bite są także monety z 24 karatowego złota. Kruszec z którego są wykonane ma wpływ na to jaka jest cena złotych monet.

Złote monety ze Skarbnicy Narodowej wykonane są w najwyższej jakości menniczej i w niewielkiej liczbie egzemplarzy, dzięki czemu zagwarantowana jest ich unikalność. Takie złote monety polskie cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów, którzy poszukują do swoich zbiorów ciekawych pozycji, o unikalnych walorach estetycznych i ścisłej limitacji.

Certyfikat złotych monet kolekcjonerskich

Certyfikat autentyczności jest istotnym dokumentem dla każdego kolekcjonera numizmatów, nie tylko ze względu na wartość rynkową eksponatu. Musi być dołączony do monety, ponieważ potwierdza jej pochodzenie, informuje w jakiej mennicy została wybita, w którym roku oraz z jakiej próby metalu szlachetnego zostały wykonane monety złote. Ponadto świadczy o jej oryginalności i legalnym pochodzeniu. Certyfikaty wystawiane są przez mennice lub specjalistów z dziedziny numizmatyki.

Złote monety kolekcjonerskie ze Skarbnicy Narodowej

cena złotych monetWśród propozycji Skarbnicy Narodowej można znaleźć między innymi złotą monetę kolekcjonerską z Grobem Nieznanego Żołnierza, która nawiązuje do poległych w walce o niepodległość. Została wybita w 1/ 10 uncji czystego złota, zabezpieczono ją kapsułą ochronną i dołączono do niej certyfikat, który potwierdza jej autentyczność. Skarbnica jest jedynym, oficjalnym dystrybutorem tego numizmatu.

Kolejną propozycją jest złota moneta przedstawiająca cesarza Franciszka Józefa I. Należy ona do unikatowej kolekcji, zatytułowanej „Wiek Złota”. Monety z tego zestawu odpowiadają najważniejszym monetom, jakie zostały wyemitowane w okresie od czasów napoleońskich do okresu wybuchu I wojny światowej. Każda z monet pochodzących z tego pakietu umieszczona jest w magnetycznej, ochronnej kapsule. Dołączona jest do niej ponadto wyjątkowa, drewniana kasetka. Monety bite są ze złota, a każda z nich posiada certyfikat potwierdzający jej pochodzenie i autentyczność.

Złota moneta z ważnymi postaciami z historii Polski

złote monety kolekcjonerskieInną propozycją dla kolekcjonerów jest złota moneta kolekcjonerska przedstawiająca jednego z dowódców II Rzeczypospolitej- Józefa Hallera. Wybita została z zachowaniem najwyższej jakości menniczej, w liczbie 700 egzemplarzy, dzięki czemu jest produktem unikatowym i stanowić będzie ciekawy i wartościowy element kolekcji. Wykonana jest z 24 karatowego złota i umieszczona w magnetycznej kapsule z indywidualnym numerem, który jest zamieszczony również na certyfikacie.

Kolejna w ofercie Skarbnicy Narodowej złota moneta pochodzi z kolekcji „Najmniejsze Złote Monety Świata”. W jej składzie znaleźć można monety, które przedstawiają postacie ze świata kultury i nauki, polityki i sztuki jak również szczególne i ważne wydarzenia w historii świata. Przedstawia wizerunek świętego Jana Pawła II i została wybita z okazji jego 100 urodzin. Wykonana przy zachowaniu najwyższej jakości menniczej stempla lustrzanego, z czystego złota, w niewielkiej liczbie egzemplarzy, co decyduje o jej wyjątkowości. Ta złota moneta kolekcjonerska z pewnością ozdobi i wzbogaci zbiory numizmatyczne. Podobnie jak do pozostałych złotych monet jest dołączony do niej certyfikat autentyczności, który gwarantuje jej najwyższą jakość i potwierdza źródło jej pochodzenia.

Monety złote pożądanym elementem kolekcji

Oferowane przez Skarbnicę Narodową złote monety kolekcjonerskie są unikalne na rynku, ponieważ są bite w ograniczonej ilości. Doskonała jakość wykonania i złoto najwyższej próby powodują, że będą cennym i pożądanym elementem każdej kolekcji numizmatycznej. O ich jakość troszczą się eksperci, którzy kontrolują je przed oddaniem ich w ręce kolekcjonerów. Każda złota moneta zaopatrzona jest w certyfikat, który potwierdza, że została wykonana z troską o każdy szczegół.

Monetų namai La Maison de la Monnaie Belge SPRL Národní Pokladnice - jeden z hlavních distributorů pamětních mincí a medailí The London Mint Office. Unrivalled experts in the fascinating world of coins. Samlerhuset. Ingen forpliktelser - 30 dager full returrett Latvijas Monētu nams Suomen Moneta ostaa kiinnostavia ja kysyttyjä juhlarahoja asiakkailta myös takaisin Eesti Mündiäri Mønthuset Danmark. Danmarks største forhandler af mønter og medaljer.