Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
W tym roku Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała Narges Mohammadi. W imieniu uwięzionej w Iranie działaczki na rzecz praw kobiet nagrodę odebrały jej dzieci, bliźnięta Kiana i Ali.


Uparta i ambitna antropolożka, himalaistka, która została legendą i matematyczka, której wynalazki wpływają na nasze życie. Maria Czaplicka, Wanda Rutkiewicz i Marta Karczewicz to jedne z bohaterek projektu telewizji HISTORY Channel, którego celem jest przybliżenie sylwetek inspirujących Polek.

Malarzem marynistą postanowił zostać już w przedszkolu i pozostał wierny swojemu marzeniu.

Monety olimpijskie to doskonała okazja zaprezentowania kraju-gospodarza igrzysk, a zarazem wielka atrakcja dla kolekcjonerów na całym świecie.

Skarbnica Narodowa wsparła wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Kilogramowa moneta Lacoste
W cyklu „Najpiękniejsze współczesne monety świata” piszemy dziś o monecie, która jest efektem współpracy francuskiego symbolu doskonałości, założonej w 864 r. Mennicy Francuskiej z francuską firmą odzieżową Lacoste. Przedsiębiorstwa połączyły swoje siły, aby uczcić 90. rocznicę powstania pierwszej na świecie marki odzieży sportowej.

„Poczet królów i książąt polskich” wykonany przez Jana Matejkę to dzieło wyjątkowe, które na trwałe wpisało się w świadomość narodową i do dziś cieszy niesłabnącą popularnością. Historyk Marcin Brzeziński w krótkim wykładzie opowiada jak powstało to niezwykłe dzieło.

Rzeźbiarka i medalierka Anna Beata Wątróbska-Wdowiarska otrzymała prestiżową Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii Sztuki Plastyczne za wystawę monograficzną „Iluzja w przestrzeni". Współpracującą ze Skarbnicą Narodową artystkę odwiedziliśmy w jej pracowni. Fot. Olga Rainka Czy od dziecka chciała Pani zostać rzeźbiarką i medalierką?...
Myślę, że od jednego mistrza nie da się wszystkiego nauczyć. W życiu często spotykamy profesjonalnych i wartościowych ludzi, ale trzeba chcieć korzystać z ich wiedzy i talentu - mówi Roussana Nowakowska, medalierka i malarka współpracująca ze Skarbnica Narodową.