Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
Z okazji 80 rocznicy bitwy pod Monte Cassino w Centrum Kultury Izabelin odbyło się niezwykłe wydarzenie. Ponad 200 osób wysłuchało wykładu prof. Normana Daviesa o marszu Armii Andersa przez 3 kontynenty. Było to zarazem spotkanie w ramach promocji książki "Szlak nadziei. Armia Andersa" wydanej przez Rosikon Press.


Skarbnica Narodowa przystąpiła do Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej, które zrzesza najwybitniejszych polskich twórców medali i monet, kolekcjonerów i wielbicieli sztuki medalierskiej.

Portret. W tym się najbardziej wyżywam. Sprawia mi to ogromną satysfakcję, jeśli zdołam uzyskać coś więcej niż podobieństwo fotograficzne. Liczy się oddanie charakteru, wnętrza człowieka. Nigdy nie rzeźbię naturalistycznie, nie interesują mnie szczegóły, typu zmarszczki, ważniejsze dla mnie jest, by to miało wyraz, by postać ożywić - mówi w...

Skarbnica Narodowa wsparła wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

W tym roku mija 75 lat od wytłoczenia pierwszej płyty winylowej long play. W ofercie Skarbnicy Narodowej jest upamiętniająca to wydarzenie trzyuncjowa moneta z wizerunkiem gramofonu i ruchomym elementem imitującym płytę.

W tym roku Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała Narges Mohammadi. W imieniu uwięzionej w Iranie działaczki na rzecz praw kobiet nagrodę odebrały jej dzieci, bliźnięta Kiana i Ali.

Rzeźbiarka i medalierka Anna Beata Wątróbska-Wdowiarska otrzymała prestiżową Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii Sztuki Plastyczne za wystawę monograficzną „Iluzja w przestrzeni". Współpracującą ze Skarbnicą Narodową artystkę odwiedziliśmy w jej pracowni. Fot. Olga Rainka Czy od dziecka chciała Pani zostać rzeźbiarką i medalierką?...
100 lat temu, w 1924 roku, wprowadzono do obiegu złotego polskiego, a swoją działalność rozpoczął Bank Polski, z siedzibą przy ulicy Bielańskiej w Warszawie, której pozostałości widoczne są w tle. Nowa jednostka walutowa, jako element suwerenności odrodzonej Polski, zahamowała inflację, przyczyniła się do stabilizacji gospodarki i umocniła...

Uparta i ambitna antropolożka, himalaistka, która została legendą i matematyczka, której wynalazki wpływają na nasze życie. Maria Czaplicka, Wanda Rutkiewicz i Marta Karczewicz to jedne z bohaterek projektu telewizji HISTORY Channel, którego celem jest przybliżenie sylwetek inspirujących Polek.

Malarzem marynistą postanowił zostać już w przedszkolu i pozostał wierny swojemu marzeniu.