Skarbnica Narodowa jest wiodącym dystrybutorem medali w Polsce. Emisje medali okolicznościowych przygotowywane są najczęściej w celu upamiętnienia ważnej osoby, miejsca lub wydarzenia. Medale pamiątkowe podobnie jak monety wytwarza się w mennicach. Zamawiać je mogą nie tylko banki emisyjne, ale także inne instytucje, firmy czy osoby prywatne. Medale okolicznościowe bywają bite, tak jak srebrne monety i monety złote, albo wykonywane w technice odlewniczej. Medalom okolicznościowym oferowanym przez Skarbnicę Narodową zawsze towarzyszą Certyfikaty Autentyczności będące nieograniczoną czasowo gwarancją autentyczności danego egzemplarza.
Różnica między medalami okolicznościowymi a monetami polega na tym, że medale nie mają deklarowanej nominałem wartości. Nie mogą zatem stanowić środka płatniczego. Pod względem materiału podobnie jak monety, także wiele medali okolicznościowych jest bitych ze srebra i złota często z użyciem tzw. stempla lustrzanego.
Ważnym atutem medali okolicznościowych jest piękno projektu oraz ekskluzywność emisji wynikająca z niskiej limitacji. Limitacja, czyli innymi słowy niski nakład może przekładać się na wyższą wartość kolekcjonerską medalu okolicznościowego.
Skarbnica Narodowa szczególnie szczyci się emisją cennych medali okolicznościowych dedykowanych pamięci świętego Jana Pawła II. Są wśród nich takie wyjątkowe pamiątki jak medal z okazji kanonizacji, medal okolicznościowy wybity dla uczczenia 10. rocznicy śmierci naszego Ojca Świętego. Historia jest dla nas wiecznie żywą inspiracją i staramy się, aby nasze medale okolicznościowe były jej godnymi świadectwami. Stworzyliśmy także kolekcję „Skarby Polski” z bogactwami naturalnymi Polski, takimi jak bursztyn, złoto czy węgiel, zamkniętymi w medalach okolicznościowych.
Skarbnica Narodowa Sp. z o.o., Al Jana Pawła II 19, 00-854 Warszawa, KRS: 0000241299,
Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy
Kapitał zakładowy: 50000 zł, NIP: 525-234-83-37, REGON: 140159953, BDO: 000498359
© Copyright 2022 - Skarbnica Narodowa