Medal upamiętnia 410. rocznicę zdobycia Smoleńska przez wojska Zygmunta III Wazy.

  • Ponad 60 g czystego srebra próby 999/1000
  • Imponujący wysoki relief
  • Eleganckie matowe wykończenie
  • Indywidualna numeracja na rancie

Gdy w 1514 roku wojska rosyjskie zajęły Smoleńsk, utrata przez Polskę tej strategicznej twierdzy odbiła się szerokim echem zarówno w kraju, jak i za granicą. Odzyskać ją z rąk Rosjan udało się dopiero 3 czerwca 1611 roku wojskom króla Zygmunta III. By obwieścić to spektakularne zwycięstwo, Zygmunt III polecił odlać okolicznościowy medal, który rozesłał władcom największych dworów europejskich. Okazał się on jednym z najwspanialszych w dziejach polskiej sztuki medalierskiej.

Premiera numizmatyczna

Dla upamiętnienia 410. rocznicy zdobycia Smoleńska powstał unikatowy medal będący wiernym odwzorowaniem oryginalnego dzieła z 1611 roku. Po raz pierwszy w historii został on wybity metodą menniczą, a nie jak dotychczas odlany. Dzięki przygotowanym w najnowszej technologii specjalnym srebrnym krążkom i współpracy doświadczonych mincerzy powstała emisja o ultrawysokim reliefie sięgającym aż 3,5 mm. Co więcej, medal został wybity w aż 2 uncjach czystego srebra próby 999/1000.

Awers medalu zdobi wizerunek króla Zygmunta III Wazy w zbroi, z wieńcem laurowym na głowie. Na rewersie widnieje panorama ufortyfikowanego Smoleńska z lotu ptaka.

Jego kunsztowne wykonanie sprawia, że jest prawdziwym majstersztykiem sztuki menniczej o eleganckim matowym wykończeniu. Dodatkowo wyróżnia go umieszczony na rancie indywidualny numer, dzięki któremu każdy egzemplarz jest unikatem.

Wyłącznie w Skarbnicy Narodowej

Wyjątkowo pracochłonny proces produkcyjny sprawił, że limitacja medali jest niezwykle niska. Na świecie dostępnych jest zaledwie 611 egzemplarzy, a ich jedynym oficjalnym dystrybutorem jest Skarbnica Narodowa. Dodatkowo do przesyłki dołączone są: Certyfikat gwarantujący autentyczność oraz eleganckie pudełko kolekcjonerskie.

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza, matowe wykończenie
Masa:
2 uncje
Średnica:
45 mm
Limitacja:
611 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnego medalu z wysokim reliefem "Zdobycie Smoleńska", wraz z Certyfikatem Autentyczności oraz pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 1290 zł (+ 25 zł koszty pakowania i przesyłki kurierskiej). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.