40. rocznica zamachu na życie Jana Pawła II
Emisja w hołdzie Ojcu Świętemu!

13 maja 1981 roku podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra w Rzymie, Mehmet Ali Agca dokonał nieudanego zamachu na życie Papieża Jana Pawła II. Wieść o próbie zamordowania Ojca Świętego spowodowała smutek i przygnębienie na całym świecie.

W tym samym dniu, kiedy zamachowiec pociągnął za spust przypadała rocznica pierwszego objawienia fatimskiego. Jan Paweł II swoje cudowne ocalenie przypisał Matce Bożej, natomiast wydarzenie to jest traktowane, jako wypełnienie tajemnicy fatimskiej.

Kilka dni po zamachu Papież przebaczył tureckiemu zamachowcy. Dwa lata później, podczas jego odwiedzin w więzieniu, po raz kolejny dokonał aktu łaski.

Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaprezentować pamiątkowy medal „Papież Wybaczenia - 40. rocznica zamachu na życie Jana Pawła II”, nawiązujący do wydarzeń z 1981 roku.

  • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
  • Emisja w nietypowym stopie srebra Ag 500
  • Certyfikat Autentyczności 
  • Preferencyjna cena pierwszej emisji - tylko 99 zł (zamiast 199 zł)
  • Ścisły limit – jedynie 10 000 kolekcji na świat

Dodatkowo, w ramach podziękowania za zamówienie, przygotowaliśmy pięknie ilustrowany album „Śladami Jana Pawła II po Watykanie” – za symboliczny 1 zł.

Medal „Papież Wybaczenia - 40. rocznica zamachu na życie Jana Pawła II” rozpoczyna kolekcję „Jan Pawel II – człowiek, który zmienił świat”, upamiętniającą najważniejsze wydarzenia i dziedzictwo pontyfikatu tak wybitnej osobistości w dziejach całego świata, jaką był nasz Rodak.

Jedynie 10 000 Polaków  będzie miało szansę stać się posiadaczem tej niezwykłej kolekcji.

Specyfikacja
Metal:
Stop srebra Ag 500
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
15 g
Średnica:
34 mm
Kraj emisji:
Polska

Kolekcja medali papieskich
"Jan Paweł II - Człowiek, który zmienił świat"

Medale wchodzące w skład kolekcji papieskiej dokumentują najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Jana Pawła II. Wybite są w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym w nietypowym stopie srebra Ag 500. Każdemu z nich towarzyszy Certyfikat Autentyczności z wyczerpującą informacją poświęconą upamiętnianemu wydarzeniu.

Kolekcjonerzy otrzymują także Świadectwo Własności z indywidualnym numerem i specjalnie zaprojektowane drewniane pudełko do bezpiecznego i eleganckiego przechowywania cennych numizmatów.

Kolekcję otwiera medal "Papież Wybaczenia - 40. rocznica zamachu na życie Jana Pawła II", który stanowi szczególny hołd złożony naszemu Wielkiemu Papieżowi. Upamiętniono w niej także inne, równie istotne wydarzenia pontyfikatu począwszy od wyboru naszego Rodaka na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku, poprzez liczne pielgrzymki do Polski i innych krajów świata, watykańskie audiencje, spotkania z młodzieżą, aż po smutne wydarzenia z kwietnia 2005 roku, które zamknęły ten jakże ważny etap w życiu Polski, jej mieszkańców oraz całego Kościoła Katolickiego.

Awersy medali ukazują poszczególne wydarzenia z życia Ojca Świętego, wspólny rewers zawiera herb papieski oraz datę urodzin i śmierci Jana Pawła II. Artystyczne wzornictwo i najwyższa jakość mennicza spełniają wszelkie oczekiwania i wymagania kolekcjonerów. Medale wykonane z nietypowego stopu srebra Ag 500, mają 34 mm średnicy. Kolekcja ma charakter otwarty - bez określonej w chwili emisji ilości elementów. Ilość dostępnych kolekcji ograniczona jest do jedynie 10 000 na całym świecie!

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Jan Paweł II - człowiek, ktory zmienił świat". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „Papież Wybaczenia - 40. rocznica zamachu na życie Jana Pawła II”, zamawiam go w cenie 99 zł (zamiast ceny regularnej 199 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Dodatkowo otrzymam album "Śladami Jana Pawla II" za 1 zł. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam ten medal, będę otrzymywać kolejne z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby medali) kolekcji, każdy w cenie regularnej 199 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.