Największe zwycięstwa w historii Polski:

Skarbnica Narodowa przygotowała 5 okolicznościowych medali, upamiętniających brawurowe zwycięstwa w historii naszego narodu

Dzięki technice tampondruku barwne reprodukcje obrazów przeniesiono na medale platerowane czystym złotem

"Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki
na medalu uszlachetnionym czystym złotem

Pierwszy medal z zestawu przedstawia reprodukcję wybitnego dzieła Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". Obraz w imponujący sposób przedstawia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – wielki triumf polskiego oręża pod Grunwaldem z 15 lipca 1410 roku.

Dzieło zostało ukończone w 1878 roku. Namalowane w technice olejnej płótno o spektakularnych wymiarach 426 x 987 cm znajduje się obecnie w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Oferta specjalna 

Pierwszy medal z zestawu "Wielkie Bitwy Polskiego Oręża" oferujemy na specjalnych warunkach z 50% rabatem!

Uszlachetniony czystym złotem numizmat (próba 999/1000) z reprodukcją dzieła "Bitwa pod Grunwaldem" mogą Państwo nabyć za zaledwie 49,50 zł. Ponadto dostawa GRATIS - koszty pakowania i przesyłki poniesie Skarbnica Narodowa.

Dodatkowo, wraz z ostatnią 5-tą wysyłką w kolekcji, otrzymają Państwo gratis uszlachetniony czystym złotem medal upamiętniający 100. rocznicę "Bitwy Warszawskiej"

Specyfikacja
Metal:
Mosiądz uszlachetniony 24-karatowym złotem
Jakość:
Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
Waga:
26 g
Średnica:
40 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2020
Limitacja:
50 000 kompletnych zestawów

Największe zwyciestwa w historii Polski
na medalach uszlachetnionych czystym złotem

Zestaw „Wielkie Bitwy Polskiego Oręża” upamiętnia brawurowe zwycięstwa w historii naszego narodu. Na awersach okolicznościowych numizmatów widnieją reprodukcje znanych i cenionych obrazów wybitnych polskich malarzy. Są to:

  • Jan Matejko „Bitwa pod Grunwaldem” 1872-1878, olej, płótno
  • Juliusz Kossak „Wjazd Jana III Sobieskiego do Wiednia” 1883, akwarela 
  • Wojciech Kossak „Kircholm” 1925, olej, płótno 
  • Józef Brandt „Chodkiewicz pod Chocimiem” 1867, olej, płótno 
  • Jan Matejko „Kościuszko pod Racławicami” 1888, olej, płótno

Nad reprodukcją dzieła znajduje się imię i nazwisko autora, a poniżej data "2020" - rok jubileuszu 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, której wynik zadecydował o zachowaniu przez Polskę dopiero co odzyskanej niepodległości.

Rewers pięciu medali: rękojeść szczerbca - miecza koronacyjnego królów polskich, oraz napis "Wielkie Bitwy Polskiego Oręża".

Zwieńczeniem kolekcji jest platerowany czystym złotem medal upamiętniający 100 rocznicę "Bitwy Warszawskiej", dołączany gratis wraz z ostatnią przesyłką.

Wspaniała pamiątka dla wszystkich pokoleń w zasięgu ręki

Medale z zestawu "Wielkie Bitwy Polskiego Oręża" zostały wybite z zachowaniem najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym i uszlachetnione czystym złotem próby 999/1000.

Do każdego medalu dołączony jest Certyfikat Autentyczności Skarbnicy Narodowej. Do bezpiecznej i efektownej ekspozycji medali przeznaczony jest specjalnie zaprojektowany folder kolekcjonerski.

Światowa limitacja zestawu to zaledwie 50 000 egzemplarzy.

W ramach wygodnego kolekcjonowania zestaw można skompletować w formie subkrypcji, nabywając poszczególne emisje ok. raz w miesiącu. Cena regularna medali z zestawu "Wielkie bitwy polskiego oręża" to 99 zł (+11,95 zł koszt pakowania i wysyłki).

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Wielkie Bitwy Polskiego Oręża". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „Bitwa pod Grunwaldem”, zamawiam go w preferencyjnej cenie 49,50 zł (zamiast ceny regularnej 99 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 4 pozostałe medale w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 99 zł (łączna cena tych medali to 396 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki z medalem z zestawu "Wielkie Bitwy Polskiego Oręża". Dodatkowo wraz z 5.przesyłką z kolekcji otrzymam w prezencie platerowany złotem medal "Bitwa Warszawska 1920".

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.