Józef Piłsudski – na medalu kolekcjonerskim platerowanym czystym złotem

Józef Piłsudski, centralna postać obrony w wojnie polsko-bolszewickiej, to jednocześnie jedna z osób mających największy wpływ na bieg historii Polski. Był działaczem niepodległościowym,
dowódcą wojskowym i politykiem. W latach 1918-1922 sprawował funkcję Naczelnika Państwa Polskiego, a od 11 listopada 1918 roku – Wodza Naczelnego Armii Polskiej. Jako pierwszy w historii otrzymał w 1920 roku tytuł Marszałka Polski. Choć był postacią niekiedy kontrowersyjną, jak mało kto w pełni zasługuje na status bohatera narodowego.

Aby należycie uczcić pamięć o pierwszym Marszałku Polski - Józefie Piłsudskim, Skarbnica Narodowa wyemitowała medal:

  • uszlachetniony czystym, 24-karatowym złotem,
  • wybity w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym,
  • wyemitowany w ścisłej limitacji – tylko 5000 kompletnych zestawów.

Awers medalu przedstawia popiersie Józefa Piłsudskiego w mundurze, w tle wizerunek Marszałka na koniu, inspirowany słynnym obrazem pędzla Wojciecha Kossaka. Na rewersie umieszczono kompozycję dwóch wariantów polskiego godła. Średniowieczny rysunek Orła Białego wpisany jest w stylizowaną wersję współczesnego symbolu.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
mosiądz
Masa:
24 g
Średnica:
38,61 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000

Wielcy wodzowie Polski - kolekcja medali platerowanych 24-karatowym złotem

Marszałek Józef Piłsudski zapoczątkowuje okolicznościową kolekcję „Wielcy wodzowie Polski” stworzoną dla upamiętnienia najwybitniejszych wodzów w dziejach Polski. Każdy z medali w kolekcji jest platerowany najczystszym 24-karatowym złotem. 

Jej wartość podnosi dodatkowo ograniczona liczba kolekcji. Tylko 5000 kolekcjonerów będzie miało możliwość skompletowania serii.

Wszystkie medale w kolekcji zaprojektowane zostały przez jedenych z najbardziej cenionych projektantów monet i medali w Polsce - Roussanę i Andrzeja Nowakowskich. Najwyższa jakość mennicza została uzyskana dzięki biciu stemplem lustrzanym (narzędzie bez żadnych śladów zużycia) i z zachowaniem ścisłego reżimu technologicznego. Dzięki temu nawet najdrobniejsze motywy medalu są doskonale widoczne.

Zamówienie kolekcji

Zamawiając pierwszy medal kolekcji – Józef Piłsudski – dostają Państwo prawo do otrzymywania kolejnych 9 medali z kolekcji "Wielcy wodzowie Polski". Od momentu złożenia zamówienia będą Państwo otrzymywać w miesięcznych odstępach dalsze medale pamiątkowe z kolekcji w cenie 149 zł. Każda z emisji zostanie wysłana bez obowiązku do zakupu – każdą z nich można zwrócić w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki.

Wśród uhonorowanych będą tak wybitni wodzowie jak: Józef Haller, Stefan Czarniecki, Jan Dąbrowski czy Władysław Sikorski. Do swojej ekskluzywnej kolekcji otrzymają Państwo gratis:

  • Certyfikat Autentyczności gwarantujący autentyczność każdej emisji i zawierający jej szczegółowy opis
  • Książka - zbiór biografii i ilustracji „Wielcy wodzowie Polski”
  • Indywidualne numerowane Świadectwo Własności
  • Klaser kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania i efektownej prezentacji zbiorów

Uwaga:

Tylko 5000 kolekcjonerów będzie miało możliwość kolekcjonowania serii Wielcy władcy Polski. Ponieważ wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane ściśle według kolejności napływania, a zainteresowanie emisją jest ogromne, prosimy złożyć zamówienie już teraz.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych „Wielcy wodzowie Polski”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem „Józef Piłsudski”, proszę o przesłanie go w cenie 149 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, otrzymam pozostałe 9 numizmatów, w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 149 zł (łączna cena tych medali to 1341 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu każdego medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie menniczym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.