BIZON – największe zwierzę lądowe Ameryki Północnej
ukazane na srebrnej monecie o masie 1 kg
i średnicy aż 180 mm!

Ten wyjątkowy numizmat został wybity w 1 kg czystego srebra próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – najcenniejszej dla Kolekcjonerów. Na jego rewersie widnieją sylwetki majestatycznych bizonów amerykańskich, wypasających się na trawiastych stepach.


W wyniku połączenia doświadczenia wykwalifikowanych mincerzy i zaawansowanych technologii powstała moneta o niezwykle realistycznym projekcie – zwierzęta i otaczający je krajobraz wyglądają niemal tak, jak w rzeczywistości. A wszystko to ukazane jest na emisji o wręcz niewiarygodnej średnicy 18 cm!


Awers monety zdobi wizerunek królowej Elżbiety II z profilu oraz herb emitenta – Samoa – państwa należącego do Wspólnoty Narodów, na czele której stała brytyjska monarchini.

To, co dodatkowo wyróżnia tę monetę, to fakt, że na jej rancie znajduje się indywidualny numer, który sprawia, że każdy egzemplarz jest prawdziwym unikatem!

Autentyczność emisji gwarantuje oryginalny certyfikat. Do jej bezpiecznego przechowywania przeznaczone jest specjalnie zaprojektowane pudełko. Ścisła światowa limitacja to zaledwie 199 egzemplarzy!

Rzadko spotykana średnica!

Bizon jako największy ssak lądowy Ameryki Północnej został upamiętniony na srebrnej monecie o niezwykle rzadko spotykanej średnicy. Zazwyczaj numizmaty o masie 1 kg osiągają rozmiar 100 mm. Aby podkreślić majestatyczność bizonów – dorosłe samce mogą ważyć nawet 900 kg – moneta została wybita na krążku o imponującej średnicy aż 180 mm. To ponad 8 razy więcej niż średnica polskiej monety o nominale 2 zł!

Symbol Ameryki Północnej

Ukazany na monecie bizon jest symbolem aż trzech stanów Ameryki Północnej: Oklahomy, Kansas i Wyoming, a jego sylwetka ozdabia oficjalne pieczęcie, flagi, a nawet monety. Najbardziej znaną z nich był tzw. buffalo nickel – pięciocentówka wybijana w latach 1913–1938 w USA.

Co ciekawe, w 2016 roku bizon dołączył do grona narodowych ssaków Stanów Zjednoczonych, stając się symbolem amerykańskiej tożsamości.

Specyfikacja
Emitent:
Samoa
Nominał:
25 dolarów
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
1 kg
Średnica:
180 mm
Limitacja:
199 egzemplarzy

Tak, zamawiam srebrną monetą o masie 1 kg "Bizon" wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 13 690 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.