Powstanie Warszawskie - 63 dni walk o wolną Warszawę i niepodległą Polskę

Powstanie Warszawskie z 1944 roku było jedną z największych bitew o miasto w II wojnie światowej. Wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, o godz. 17.00. Jego celem było odzyskanie niepodległości. Militarnie powstanie było wymierzone w Niemców, celem strategicznym było zaś zajęcie stolicy Polski przed Armią Czerwoną, powitanie jej w roli gospodarza.

Wbrew nadziejom alianci nie pomogli powstańcom, a Armia Czerwona po drugiej stronie Wisły przyglądała się płonącemu miastu. 2 października 1944 r. powstanie upadło. Jednak powstańcy jasno pokazali, że Polacy chcą być wolni, że traktują radzieckich "wyzwolicieli", jak okupantów. To spowodowało, że komuniści nie mieli prawa w oczach świata uchodzić za prawowitą władzę w Polsce. Dzięki temu nasz kraj nie stał się kolejną republiką ZSRR.

Medal "Powstanie Warszawskie" to upamiętnienie bohaterów tego heroicznego zrywu.

Platerowanie czystym złotem, najwyższa jakość

Medal został uszlachetniony czystym, 24-karatowym złotem, wykonany w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym.

Zachwycający projekt

Medal powstał tradycyjną metodą, na podstawie płaskorzeźby wykonanej przez artystę. Na okazałym medalu (średnica 40 mm) widnieją sceny związane z powstaniem.

Awers: popiersie gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, powstańcy u wylotu kanału, płonący budynek PASTY, o który rozegrały się najbardziej zacięte walki, symboliczny grób Powstańca.
Rewers: Orzeł ze sztandaru wojskowego Wojska Polskiego.

Święty Jan Paweł II o powstaniu

Ojciec Święty Jan Paweł II tak pisał o Powstaniu Warszawskim: „Jako syn tego narodu pragnę złożyć hołd poległym i żyjącym bohaterom sierpniowego zrywu. Chylę głowę przed powstańcami, którzy w nierównej walce nie szczędzili krwi i własnego życia dla Ojczyzny”.

Polacy w II wojnie światowej 

Platerowany złotem medal „Powstanie Warszawskie” jest pierwszym z kolekcji "Polacy w II wojnie światowej", upamiętniającej ważne wydarzenia z tego okresu oraz osoby z nimi związane. Gwarantujemy stałą cenę kolejnych medali z kolekcji: 149 zł +11,95 zł koszt pakowania i przesyłki. Z każdym medalem można się zapoznać, jeśli medal nie spotka się z uznaniem, można go zwrócić ciągu 14 dni. W każdym momencie można zrezygnować z kolekcjonowania. Szczegóły w zakładce "O kolekcji". 

Akcesoria w ramach kolekcji GRATIS!!

Przy zakupie kolejnych medali z serii "Polacy w II wojnie światowej" liczne​ akcesoria GRATIS: 

  • Pudełko kolekcjonerskie do bezpiecznego przechowywania numizmatów (z 3. przesyłką).
  • Certyfikaty Autentyczności do każdego medalu.
  • Karty historyczne z obszernymi informacjami i z reprodukcjami dokumentów ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (do każdego medalu). 
  • Teczka na na karty historyczne (z 4. pzesyłką). 
  • Świadectwo Własności z niepowtarzalnym numerem kolekcji (z ostatnią przesyłką). 

Uwaga! 

W związku z dużym zainteresowaniem medalem "Powstanie Warszawskie", dostawa numizmatu odbędzie się na początku września 2021 r. 

Specyfikacja
Platerowanie :
czyste złoto próby 999/1000
Jakość:
najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
26 g
Średnica:
40 mm
Limitacja:
10000 kompletnych kolekcji

W hołdzie bohaterom - kolekcja ilustrowana archiwaliami z Muzeum Wojska Polskiego

Seria „Polacy w II wojnie światowej” to upamiętnienie najważniejszych postaci i wydarzeń na medalach pamiątkowych uszlachetnionych czystym złotem. W ramach serii kolekcjonerzy otrzymują gratis:

  • Certyfikaty Autentyczności gwarantujące wykonanie medali w najwyższej jakości menniczej,
  • do każdego medalu reprodukcje dokumentów historycznych ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie,
  • świadectwo własności z indywidualnym numerem kolekcji (z osttanim, 48. mededalem). 
  • Teczka do przechowywania certyfikatów i kart. 
  • pudełko do ekspozycji medali.

Seria „Polacy w II wojnie światowej” składa się z 48 medali uszlachetnionych 24-karatowym złotemw najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym.  Wartość emisji podkreśla limitowany nakład – jedynie 10 000 kompletnych kolekcji.

Kolekcja ta jest poświęcona największym polskim bohaterom i wydarzeniom z okresu II wojny światowej. Znajdują się w niej m.in. medale: "Katyń", „Cichociemni”, „Armia Krajowa”, „Likwidacja inteligencji”, „Zdobycie Monte Casino”, "Bitwa o Anglię", "Placy w europejskim ruchu oporu", "Akcja Burza na Wileńszczyźnie", "Gułag".  Medal "Powstanie Warszawskie" jest pierwszym medalem z kolekcji. 

Tak, chcę rozpocząć zbieranie serii "Polacy w II wojnie światowej". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: "Powstanie Warszawskie", zamawiam go w promocyjnej cenie 74,50 zł (zamiast 149 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, płatność na podstawie faktury dołączonej do przesyłki.

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 47 pozostałych medali w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 149 zł (łączna cena tych 47 medali to 7003 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura będzie dołączona do każdej przesyłki z medalem z kolekcji "Polacy w II wojnie światowej". Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym numizmatem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w najwyższej jakości menniczej.

Reklamacje można zgłaszać telefonicznie lub e-mailem. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.