Powstanie Warszawskie - 63 dni walk o wolną Warszawę i niepodległą Polskę

Powstanie Warszawskie z 1944 roku było jedną z największych bitew o miasto w II wojnie światowej. Wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, o godz. 17.00. Jego celem było odzyskanie niepodległości i zwycięstwo nad wrogiem po prawie pięciu latach okupacji. Militarnie powstanie było wymierzone w Niemców, celem strategicznym było zaś zajęcie stolicy Polski przed Armią Czerwoną, powitanie jej w roli gospodarza.

Wbrew nadziejom alianci nie pomogli powstańcom, a Armia Czerwona po drugiej stronie Wisły przyglądała się płonącemu miastu. 2 października 1944 r. powstanie upadło. Jednak powstańcy jasno pokazali, że Polacy chcą być wolni, że traktują radzieckich "wyzwolicieli", jak okupantów. To spowodowało, że komuniści nie mieli prawa w oczach świata uchodzić za prawowitą władzę w Polsce. Dzięki temu nasz kraj nie stał się kolejną republiką ZSRR.

Medal "Powstanie Warszawskie" to upamiętnienie bohaterów tego heroicznego zrywu.

Święty Jan Paweł II o powstaniu 

Ojciec Święty Jan Paweł II tak pisał o Powstaniu Warszawskim: „Jako syn tego narodu pragnę złożyć hołd poległym i żyjącym bohaterom sierpniowego zrywu. Chylę głowę przed powstańcami, którzy w nierównej walce nie szczędzili krwi i własnego życia dla Ojczyzny”. 

Platerowanie czystym złotem, najwyższa jakość

Medal został uszlachetniony czystym, 24-karatowym złotem, wykonany w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. 

Zachwycający projekt

Na okazałym medalu (średnica 40 mm) widnieją sceny związane z powstaniem. Na awersie przedstawiono:

 • popiersie gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego
 • powstańców u wylotu kanału
 • płonący budynek PASTY, o który rozegrały się najbardziej zacięte walki
 • symboliczny grób Powstańca.

Rewers przedstawia Orła ze sztandaru wojskowego Wojska Polskiego.

Wspaniałe akcesoria w ramach kolekcji GRATIS!!

Dla osób, które teraz nabędą platerowany złotem medal „Powstanie Warszawskie”, gwarantujemy możliwość zakupu kolejnych numizmatów z kolekcji „Polacy w II wojnie światowej”, które upamiętniają ważne wydarzenia z tego okresu oraz osoby z nimi związane (każdy medal w stałej cenie 149 zł + przesyłka 9,95 zł). 

Przy zakupie kolejnych medali z serii liczne​ akcesoria GRATIS:

 • Pudełko kolekcjonerskie do bezpiecznego przechowywania numizmatów.
 • Certyfikat Autentyczności do każdego medalu.
 • Karty historyczne z obszernymi informacjami i z reprodukcjami dokumentów ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
 • Specjalny klaser na karty historyczne.
 • Świadectwo Własności z niepowtarzalnym numerem kolekcji.
Specyfikacja
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
26 g
Średnica:
40 mm
Limitacja:
10 000 kolekcji
Uszlachetnienie:
Czyste złoto 999/1000

W hołdzie bohaterom – kolekcja ilustrowana archiwaliami z Muzeum Wojska Polskiego

Seria „Polacy w II wojnie światowej” to upamiętnienie najważniejszych postaci i wydarzeń na medalach pamiątkowych uszlachetnionych czystym złotem. W ramach serii kolekcjonerzy otrzymują gratis:

 • Certyfikaty Autentyczności gwarantujące wykonanie medali w najwyższej jakości menniczej,
 • do każdego medalu reprodukcje dokumentów historycznych ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie,
 • świadectwo własności z indywidualnym numerem kolekcji,
 • klaser do przechowywania certyfikatów,
 • szkatuła do ekspozycji medali.

Seria „Polacy w II wojnie światowej” składa się z medali uszlachetnionych 24-karatowym złotem, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym.  Wartość emisji podkreśla limitowany nakład – jedynie 10 000 kompletnych kolekcji.

Kolekcja ta jest poświęcona największym polskim bohaterom i wydarzeniom z okresu II wojny światowej. Znajdują się w niej m.in. medale: "Katyń", „Cichociemni”, „Armia Krajowa”, „Likwidacja inteligencji”, „Zdobycie Monte Casino”, "Bitwa o Anglię". Medal "Powstanie Warszawskie" jest pierwszym medalem z kolekcji. 

Tak, chcę rozpocząć zbieranie uszlachetnionych 24-karatowym złotem medali pamiątkowych "Polacy w II Wojnie Światowej". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: "Postanie Warszawskie", zamawiam go w cenie 74,50 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze medale z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby medali) kolekcji, każdy w cenie 149 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.