Uszlachetniony czystym złotem medal upamiętnia słynny obraz Wojciecha Kossaka "Olszynka Grochowska".

  • Uszlachetnienie czystym złotem
  • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
  • Certyfikat Autentyczności Skarbnicy Narodowej

Awers przedstawia reprodukcję wspomnianego obrazu, napis: Wojciech Kossak oraz rok: 2018. Rewers zdobi kompozycja granic Polski z 1918 roku i współczesnych, godło,monogram RP oraz napis: 100. rocznica odzyskania niepodległości 1918-2018.

Medal został wybity z zachowaniem najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym i platerowany czystym złotem (próba 999/1000). Jego autentyczność gwarantuje dołączony do przesyłki Certyfikat. Medal umieszcozny jest w eleganckim woreczku kolekcjonerskim.


Pochodzące z 1886 roku płótno „Olszynka Grochowska” jest jednym z najlepiej znanych krajowych obrazów o tematyce historycznej. Znajduje się w zbiorach prestiżowej państwowej placówki – Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Przechowywana jest tam jedna z późniejszych wersji, namalowana w 1928 roku, oryginał spłonął podczas pierwszej wojny światowej.

Zgodnie z duchem czasu Kossak malował ku pokrzepieniu serc, przypominając zgnębionym represjami zaborców rodakom o wcześniejszych zwycięstwach. „Olszynka Grochowska” uwiecznia jeden z największych triumfów ruchu narodowowyzwoleńczego – bohaterską obronę Warszawy przed Rosjanami 25 lutego 1831 roku. Bitwa, chociaż nierozstrzygnięta, o ponad pół roku wydłużyła karnawał wolności powstania listopadowego.

Specyfikacja
Rok emisji:
2018
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel :
Lustrzany
Metal:
Miedzionikiel
Masa:
26 g
Średnica:
40 mm
Platerowanie:
Czyste złoto

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie medalu platerowanego złotem "Olszynka Grochowska" w cenie 99 zł (+ 11,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.