Srebrna tetradrachma biblijnego Baltazara

Święto Trzech Króli, to święto najwcześniej ustanowione przez Kościół. Na Wschodzie obchodzone było już w III wieku. Przez stulecia tradycja utrwaliła, że przybysze – władcy potężnych krain – przynosili dary, które miały ukrytą symbolikę. Złoto, symbol potęgi królewskiej, wręczył najstarszy Melchior, który kojarzony jest z kontynentem europejskim. Najmłodszy Kacper, który przedstawiany był niekiedy jako pielgrzym z Afryki, podarował mirrę – wonną żywicę otrzymywaną z drzew i krzewów. Stanowiło to nawiązanie do męczeńskiej śmierci Syna BożegoZ kolei Baltazar, przybyły z Azji, miał ofiarować kadziło – symbol boskości.

Według wielu historyków biblijnym Baltazarem był król Baktrii Azes II. Ten potężny władca w chwili narodzin Jezusa rządził rozległym królestwem, które obejmowało północne Indie oraz Azję Środkową.

Za panowania Azesa II bito m.in. cenne tetradrachmy, które były spuścizną bo wpływach greckich i podbojach prowadzonych w tej części świata przez Aleksandra Wielkiego. Awers tetradrachmy przedstawia króla na koniu trzymającego bat. Rewers zdobi stojąca postać Zeusa. Jest to jednocześnie jedna z pierwszych monet w dziejach, na której użyto dwóch języków: greckiego i hinduskiego.

Do monety dołączono ziarna kadzidła z Ziemi Świętej, które zostało poświęcone w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Cały zestaw wraz z Certyfikatem Autentyczności znajduje się w eleganckim drewnianym pudełeczku kolekcjonerskim

Radzimy zamówić jak najszybciej - oferta ważna do wyczerpania zapasów!

Specyfikacja
Emitent:
Baktria
Władca :
Azes II
Nominał:
tetradrachma
Metal:
srebro
Lata emisji:
35 p.n.e. - 5 n.e.
Stan zachowania:
bardzo piękny
Masa:
ok. 9 g
Średnica:
ok. 22 mm

Tak, chcę skorzystać z tej oferty specjalnej. Proszę o przesłanie srebrnej tetradrachmy Azesa II (biblijnego Baltazara) w cenie 750 zł (+ 11,95 zł koszt przesyłki)! Przesyłka płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę wybrać również szybką płatność elektroniczną.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tą monetą – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki z zestawem pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę w bardzo pięknym stanie zachowania. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty złożenia zamówienia. 

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.