Srebrna tetradrachma biblijnego Baltazara

Święto Trzech Króli, to święto najwcześniej ustanowione przez Kościół. Na Wschodzie obchodzone było już w III wieku. Przez stulecia tradycja utrwaliła, że przybysze – władcy potężnych krain – przynosili dary, które miały ukrytą symbolikę. Złoto, symbol potęgi królewskiej, wręczył najstarszy Melchior, który kojarzony jest z kontynentem europejskim. Najmłodszy Kacper, który przedstawiany był niekiedy jako pielgrzym z Afryki, podarował mirrę – wonną żywicę otrzymywaną z drzew i krzewów. Stanowiło to nawiązanie do męczeńskiej śmierci Syna BożegoZ kolei Baltazar, przybyły z Azji, miał ofiarować kadziło – symbol boskości.

Według wielu historyków biblijnym Baltazarem był król Baktrii Azes II. Ten potężny władca w chwili narodzin Jezusa rządził rozległym królestwem, które obejmowało północne Indie oraz Azję Środkową.

Za panowania Azesa II bito m.in. cenne tetradrachmy, które były spuścizną po wpływach greckich i podbojach prowadzonych w tej części świata przez Aleksandra Wielkiego. Awers tetradrachmy przedstawia króla na koniu trzymającego bat. Rewers zdobi stojąca postać Zeusa. Jest to jednocześnie jedna z pierwszych monet w dziejach, na której użyto dwóch języków: greckiego i hinduskiego.

Do monety dołączono ziarna kadzidła z Ziemi Świętej, które zostało poświęcone w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Cały zestaw wraz z Certyfikatem Autentyczności znajduje się w eleganckim drewnianym pudełeczku kolekcjonerskim

Radzimy zamówić jak najszybciej - oferta ważna do wyczerpania zapasów!

Specyfikacja
Emitent:
Baktria
Władca :
Azes II
Nominał:
tetradrachma
Metal:
srebro
Lata emisji:
35 p.n.e. - 5 n.e.
Stan zachowania:
bardzo piękny
Masa:
ok. 9 g
Średnica:
ok. 22 mm

Tak, zamawiam autentyczną srebrną tetradrachmę Azesa II (biblijnego Baltazara) w cenie jedynie 750 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w bardzo pięknym stanie zachowania. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.