Krugerrand 2016

Najsłynniejsza moneta bulionowa świata w wersji kolekcjonerskiej

Krugerrand to pierwsza w historii bulionowa moneta – w podstawowej wersji wagowej, 1 uncji, emitowana jest od 1967 roku. Już w przyszłym roku będziemy świętować 50-lecie powstania emisji!

1/10 Krugerranda pojawiła się w 1980 roku. Dzięki atrakcyjnej cenie legendarny motyw antylopy springbok stał się dostępny dla większej liczby kolekcjonerów. 

W latach 80. XX wieku w wielu krajach, w tym w Polsce, Krugerrand był niedostępny z powodu bojkotu RPA, wywołanego prowadzoną przez kraj polityką apartheidu

Moneta wybita jest w najwyższej jakości menniczej – jest to wersja kolekcjonerska monety, cenniejsza niż bulionowa, dzięki jakości bicia oraz limitacji, której bulionowa nie posiada. Dodatkowo wersje różnią się między sobą ilością ząbków na rancie – bulionowa ma 180, zaś kolekcjonerska 220.

Limitacja 1/10 Krugerranda 2016 to tylko 1500 sztuk na świecie. Jedynie 1000 egz. dostępnych jest poza RPA, w ramach serii "10 Najsłynniejszych Złotych Monet Świata", oferowanej wyłącznie w Skarbnicy Narodowej!

Moneta wybita z 22-karatowego złota (916,6/1000) . Dla zwiększenia twardości użyto stopu z miedzią, dlatego by moneta zawierała 1/10 uncji czystego złota, jej całkowita masa jest wyższa i wynosi 3,39 g. Stop z miedzią nadaje jej lekko czerwonawy kolor, który odróżnia ją od monet wybitych np. ze stopu ze srebrem

 • Kolekcjonerska edycja najpopularniejszej monety bulionowej świata
 • 1/10 uncji czystego złota
 • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany
 • Tylko 950 zł (przesyłka gratis!)

 

Specyfikacja
Metal:
Złoto, 916,6/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza, stempel lustrzany
Waga:
3,3 g
Średnica:
16,5 mm
Emitent:
Bank Rezerwy RPA
Rok emisji:
2016

10 Najsłynniejszych Złotych Monet Świata z gwarancją stałej ceny

Krugerrand 2016 otwiera najnowszą, niezwykłą kolekcję „10 Najsłynniejszych Złotych Monet Świata”.

 • 10 najsłynniejszych złotych monet świata po raz pierwszy w jubileuszowej i wyjątkowo ekskluzywnej wersji
 • Każda z monet to prawny środek płatniczy w kraju emitenta
 • Wszystkie monety pochodzą z mennic o najlepszej reputacji i długoletnich tradycjach. Są to m.in: Brytyjska Mennica Królewska, australijska Mennica w Perth, Francuska Mennica Państwowa, Mennica Austriacka czy Kanadyjska Mennica Królewska.
 • Legendarne motywy w złocie – Krugerrand, Złoty Orzeł, Liść Klonowy, Britannia czy Złota Panda – każda z nich nosi projekt rozpoznawalny na całym świecie
 • Kolekcja dostępna w Polsce wyłącznie w ofercie Skarbnicy Narodowej, dzięki ekskluzywnym emisjom, których nie można nabyć poza serią – południowoafrykańskiemu Krugerrandowi i meksykańskiej Libertad
 • Ścisły limit – tylko 1000 kolekcji na całym świecie!
 • Gwarancja stałej ceny monet w kolekcji - tylko 950 zł (+ koszty pakowania i przesyłki)

Akcesoria do kolekcji GRATIS

 • Kasetka kolekcjonera z logo serii do eleganckiej prezentacji
 • Lupa numizmatyczna do podziwiania najdrobniejszych detali motywów
 • Zabezpieczony hologramem Certyfikat Autentyczności do każdej z monet.
 • Imienne, indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji.

Dla osób, które skompletują całą serię zegarek z motywem Złotego Orła za jedyny 1 zł!

Tak, chcę rozpocząć zbieranie złotych monet „10 Najsłynniejszych Złotych Monet Świata”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą złotą monetą „Krugerrand 2016” proszę o przesłanie jej w preferencyjnej cenie 950 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam tę złotą monetę, otrzymam pozostałe 9 złotych monet, w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie 950 zł. (Łączny koszty tych monet to 8550 zł).

Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w ciągu 14 dni oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monety.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.