Moneta w kształcie krzyża

Srebrna moneta o unikatowym kształcie upamiętnia krzyż Bernwarda - jeden z najcenniejszych zabytków sztuki romańskiej ze złotego okresu ottońskiego.

Moneta została wybita w 1 uncji czystego srebra próby 999/1000, w jakości menniczej i selektywnie uszlachetniona 24-karatowym złotem. Wygląd jej awersu i rewersu inspirowany jest krzyżem św. Bernwarda. Dodatkowo awers zdobią: wizerunek królowej Elżbiety II z profilu, nominał – 2000 franków, nazwa emitenta – Republika Kamerunu oraz rok emisji – 2022.

Światowa limitacja srebrnej monety o wymiarach 58,10 x 39,10 mm to zaledwie 999 egzemplarzy.

Jej autentyczność gwarantuje dołączony do przesyłki Certyfikat. Do bezpiecznego i efektownego przechowywania przeznaczone jest eleganckie pudełko kolekcjonerskie.

Srebrny Krzyż Bernwarda wraz z podstawą mierzy 31 centymetrów. Powstał w latach 1007-1022 i w całości został wykonany ze srebra, miejscami złoconego. Zwraca on uwagę ekspresyjnym stylem przedstawienia męki Chrystusa.

Jego powstanie zawdzięczamy Bernwardowi – biskupowi Hildesheim, który pełnił tę funkcję w latach 993-1022, a następnie został ogłoszony Świętym Kościoła katolickiego. Przez długi czas św. Bernward był  patronem złotników. Cechowała go wielka wrażliwość na sztukę i znajomość technik artystycznych.

Specyfikacja
Emitent:
Kamerun
Nominał:
2000 franków
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Zwykły
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
1 uncja
Średnica:
58,1 x 39,1 mm
Limitacja:
999 egzemplarzy
Platerowanie:
24-karatowe złoto

Tak, zamawiam srebrną monetę "Krzyż Bernwarda" o masie 1 uncji wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 839 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.