Polskie drogi do wolności na medalach platerowanych czystym złotem
5 najważniejszych wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odzyskanie niepodległości w 1918 roku to najważniejsze wydarzenie w historii Polski XX wieku. Po 123 latach niewoli powstało niepodległe, suwerenne i liczące się na arenie międzynarodowej państwo. Kolekcja „Drogi do wolności” upamiętnia 5 najważniejszych wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Generał Jan Henryk Dąbrowski na czele Legionów” Juliusza Kossaka

Jednym z najważniejszych momentów na tej drodze było powstanie Legionów Polskich. Dlatego Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaprezentować medal uszlachetniony czystym złotem, upamiętniający ich powstanie. Przedstawia on słynny Juliusza Kossaka – „Generał Dąbrowski na czele Legionów”.

Każda emisja to:

  • Uszlachetnienie 24-karatowym złotem
  • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
  • Certyfikat gwarantujący autentyczność
  • Do bezpiecznej i efektownej prezentacji medali służy specjalnie zaprojektowany, bogato ilustrowany folder kolekcjonerski

UWAGA: Dla pierwszych 300 kolekcjonerów uszlachetniony złotem medal z Józefem Piłsudskim za symboliczny 1 zł!

 

Specyfikacja
Metal:
Mosiądz uszlachetniony 24-karatowym złotem
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
26 g
Średnica:
40 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2018

Polskie drogi do wolności na medalach platerowanych czystym złotem
5 najważniejszych wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kolekcja „100 lat polskiej niepodległości. Droga do wolności” upamiętnia najważniejsze wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zestaw składa się z 5 medali, na których widnieją reprodukcje znanych i cenionych obrazów najsłynniejszych Polskich malarzy. Są to:

  • „Generał Jan Henryk Dąbrowski na czele Legionów” Juliusza Kossaka
  • „Olszynka Grochowska” Wojciecha Kossaka
  • „Szarża Krakusów na Rosjan w Proszowicach w 1846 roku” Juliusza Kossaka
  • „Polonia – Rok 1863” Jana Matejki
  • „Piłsudski na Kasztance” Wojciecha Kossaka

Medale zostały wybite z zachowaniem najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym i uszlachetnione czystym złotem próby 999/1000.

Do każdego medalu dołączony jest Certyfikat Autentyczności Skarbnicy Narodowej.

Do bezpiecznej i efektownej ekspozycji medali przeznaczony jest specjalnie zaprojektowany album kolekcjonerski.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych uszlachetnionych czystym złotem,  z kolekcji „Droga do Wolności. Zamawiam pierwszy z pięciu medali z kolekcji: „Generał Jan Henryk Dąbrowski na czele Legionów” w cenie 99 zł, dodatkowo w ramach oferty otrzymam również medal uszlachetniony złotem z Józefem Piłsudskim za 1 zł!

Jeżeli zatrzymam pierwszą emisję, kolejne 4 medale będę otrzymywać ok. raz w miesiącu, każdy w cenie 99 zł. Łączny koszt tych medali to 397 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki – 9,95 zł. Pierwsza przesyłka płata jest przy odbiorze, kolejne będą płatne na podstawie rachunku dołączonego do przesyłki w ciągu 14 dni. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem – przysługuje mi pełne prawo do jego zwrotu w tym okresie oraz zwrotu kosztów zakupu. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.
 
Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.
 
Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.
 
Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.