18. przełomowa bitwa w dziejach świata 

Bitwa Warszawska z 1920 roku jest uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata. Zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości, odzyskanej po 123 latach zaborów. Ponadto zwycięstwo Polaków zatrzymało marsz rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią.

99. rocznica Bitwy Warszawskiej 

Bitwę Warszawską, znaną także jako "Cud nad Wisłą" stoczono od 12 do 25 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zatrzymanie wroga nie byłoby możliwe, gdyby nie determinacja polskiego społeczeństwa, które w obliczu zagrożenia zjednoczyło się pomimo różnic, aby bronić Ojczyzny. 

Genialny plan Józefa Piłsudskiego 

Wódz Naczelny Józef Piłsudski opracował manewr, dzięki któremu wojsko polskie rozgromiło bolszewików. Simon Goodough – uznany popularyzator historii wojen - postawił Józefa Piłsudskiego w kręgu zwycięzców największych bitew w dziejach świata. Pod wodzą Józefa Piłsudskiego Polacy odnieśli w Bitwie Warszawskiej wspaniałe zwyciętwo.

Medal uszlachetniony czystym złotem 

Zwycięstwo w "Bitwie Warszawskiej" jest dla Polaków powodem do dumy. Wydarzenie to upamiętnia medal uszlachetniony czystym złotem (próba 999/1000), wybity w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. 

 

Ścisła limitacja

Medal "Bitwa Warszawska" jest częścią zestawu "Józef Piłsudski. Droga do niepodległości", składającego się z 15 medali. Zestaw powstał w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Honoruje walkę Józefa Piłsudskiego o odzyskanie niepodległości, a potem pełną suwerenność Polski. Dostępnych jest tylko 10 tys. kompletnych zestawów. Tak niska limitacja sprawia, że zaledwie 1 na ponad 3800 Polaków ma szansę nabyć kompletny zestaw. Rezerwując uszlachetniony czystym złotem medal "Bitwa Warszawska", zapewniasz sobie prawo pierwszeństwa zakupu pozostałych 14 medali z jubileuszowego zestawu.

Gwarancja najwyższej jakości

Medale tworzące zestaw zostały wykonane tradycyjną metodą medalierską (płaskorzeźba), co podnosi ich wartość artystyczną. Ich autorem jest artysta Robert Kotowicz, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach. Dzięki zaawansowanej technice medale wybito w najwyższej jakości menniczej. Spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kolekcjonerów.

Liczne akcesoria w prezencie!

Jeśli skorzystasz z tej oferty, wraz z kolejnymi medalami z zestawu "Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości" otrzymasz w prezencie liczne akcesoria. Szczegóły w zakładce "O zestawie".

Specyfikacja
Platerowanie :
Złoto 999/1000
Metal:
Miedź
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
15 g
Średnica:
34 mm

W skład zestawu "Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości" wchodzi 15 medali, m.in.: "Utworzenie Legionów 1914", "Kryzys Przysięgowy 1917 ", "Piłsudski Naczelnikiem Państwa 1918-1922", "Wojna z Ukrainą 1918-1919", "Przewrót majowy 1926". 

Do zestawu Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości" liczne akcesoria gratis!

 • Kokarda patriotyczna idealna na obchody Święta Niepodległości (wraz z 2. medalem z zestawu) 
 • Elegancki folder do przechowywania zestawu 15 medali. Folder ilustrowany archiwalnymi fotografiami, pochodzącymi z Narodowego Archiwum Cyfrowego.
 • Do każdego medalu karta informacyjna, opracowana przez historyka, wzbogacona archiwalnymi zdjęciami. Te materiały przybliżają dzieje naszej Ojczyzny poprzez biografię Józefa Piłsudskiego.
 • Do każdego numizmatu Certyfikat Autentyczności, gwarantujący uszlachetnienie medalu czystym złotem próby 999/1000 oraz wykonanie w najwyższej jakości menniczej.
 • Folder do przechowywania i wygodnego korzystania z kart historycznych (z 7. medalem)
 • Certyfikat Własności z indywidualnym numerem zestawu.

Dlaczego warto zarezerwować już teraz?

 • Rabat 50% i przesyłka gratis
  Uszlachetniony czystym złotem medal "Utworzenie Legionów" dostępny jest dla klientów Skarbnicy Narodowej aż 50% taniej! Cena inauguracyjna: tylko 49,5 zł (zamiast 99 zł). Dodatkowo przesyłka gratis! 
 • Bogactwo akcesoriów
  W ramach zestawu "Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości" gratis profesjonalnie opracowane akcesoria. Przybliżają one historię Polski poprzez biografię Józefa Piłsudskiego.
 • Kokarda patriotyczna w prezencie
  Jeśli skorzystasz z niniejszej oferty, wraz z 2. medalem z serii "Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości" otrzymasz w prezencie kokardę patriotyczną – idealną na obchody świąt narodowych.
 • Wyłącznie w Skarbnicy Narodowej
  Skarbnica Narodowa posiada wyłączne prawo do sprzedaży tego jubileuszowego zestawu, honorującego Józefa Piłsudskiego i jego służbę Ojczyźnie.
 • Ścisła limitacja
  Ścisła limitacja to tylko 10 tys. zestawów. Sprawia to, że tylko 1 na 3800 Polaków ma szansę zdobyć kompletny zestaw medali. Rezerwacja numizmatu "Utworzenie Legionów" daje prawo pierwszeństwa zakupu pozostałych 14 medali z zestawu.
 • Gwarancja bezpiecznych zakupów
  Skarbnica Narodowa jest oficjalnym dystrybutorem monet i medali, współpracuje z renomowanymi mennicami. Zaufały nam już tysiące kolekcjonerów. Kolejne uszlachetnione złotem medale będziemy przesyłać ok. raz w miesiącu, bez obowiązku zakupu. Każdy można zwrócić w ciągu 14 dni od dnia otrzymania. To niepowtarzalna szansa, by osobiście przekonać się o najwyższej jakości ich wykonania.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie uszlachetnionych czystym złotem medali z zestawu "Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym, pamiątkowym, uszlachetnionym złotem medalem "Bitwa Warszawska 1920", zamawiam go w cenie promocyjnej 49,50 zł. 

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 14 pozostałych medali w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 99 zł (łączna cena tych 14 medali to 1386 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki z medalem z zestawu "Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości".

Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.