Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Kongres Numizmatyczny po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. To wydarzenie przyciągnie do stolicy archeologów, historyków, numizmatyków, muzealników, przedstawicieli domów aukcyjnych i kolekcjonerów z całego świata.

Ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy zdecydowali o przesunięciu Kongresu na wrzesień 2022 roku.

Patronem Kongresu jest International Numismatic Council https://www.inc-cin.org/, a jego głównym organizatorem Uniwersytet Warszawski.

Grupa Samlerhuset, w której skład wchodzi Skarbnica Narodowa, ma zaszczyt być jednym ze sponsorów Kongresu. 

Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny

Kongres odbywa się co sześć lub siedem lat. Poprzednie kongresy odbyły się między innymi w Paryżu, Rzymie, Nowym Jorku, Waszyngtonie, Bernie, Londynie, Brukseli, Berlinie, Madrycie, Glasgow i Taorminie.

Kongres Numizmatyczny będzie okazją do refleksji nad stanem współczesnej numizmatyki oraz wyzwaniami, które przed nią stoją. W ciągu pięciu dni wykładów, sesji posterowych i dyskusji uczestnicy będą rozmawiać o waloryzacji i konserwacji monet oraz cyfryzacji i promocji numizmatyki.

Kongresowi towarzyszą ciekawe wydarzenia, wśród nich: wystawa „Gabinety Numizmatyczne Uniwersytetu Warszawskiego” wystawa z okazji stulecia Gabinetu Numizmatycznego w Muzeum Narodowym w Warszawie, wystawa Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i otwarte dla publiczności wykłady.

Współorganizatorami wydarzenia są Narodowy Bank Polski, Muzeum Narodowe w Warszawie i Krakowie, Zamek Królewski w Warszawie i Polskie Towarzystwo Numizmatyczne.


Więcej informacji na stronie: https://inc2022.pl/