Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Święty Piotr i Święty Paweł - Wielcy Apostołowie Rzymu

Orędownicy chrześcijaństwa na medalach platerowanych czystym złotem

Kolekcja Najważniejsi Święci Kościoła

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
 • Platerowanie 24-karatowym złotem
 • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany
 • Jedynie 10000 kolekcji na świecie
Kolekcja Ograniczona dostępność
238 zł

Święty Piotr i Święty Paweł - wielcy orędownicy chrześcijaństwa
Emisje platerowane czystym złotem w hołdzie wielkim apostołom Rzymu

Skarbnica Narodowa ma przyjemność zaproponować dwa medale platerowane 24-karatowym złotem, wysyłane już z pierwszą przesyłką!
Jeden upamiętnia pierwszego zwierzchnika Rzymu – Świętego Piotra. Apostoł został przedstawiony z uniesioną ku górze prawą ręką oraz odwróconym krzyżem. W dłoni trzyma klucze do Królestwa Bożego powierzone mu przez Jezusa. Kogut przypomina o przepowiedni, w której Piotr wyrzekł się Go trzykrotnie. W górnej partii medalu znajduje się napis: ŚW. PIOTR APOSTOŁ.

Drugi numizmat został poświęcony postaci Świętego Pawła zwanego Apostołem Narodów. Symbolicznym nawiązaniem do jego misji są listy apostolskie oraz zwoje pism. Po przeciwnej stronie widoczny jest miecz, symbolizujący męczeńską śmierć misjonarza.
W otoku widnieje napis ŚW. PAWEŁ APOSTOŁ.

Na rewersie emisji z serii „Najważniejsi Święci Kościoła” umieszczono fragment „Litanii do Wszystkich Świętych”. Anioł, lew, byk i orzeł to symbole czterech Ewangelistów: św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana. W dolnej partii znajduje się monogram Chrystusa, X (chi) i P (rho).

Święty Piotr, znany również jako Piotr Apostoł, jest jedną z najważniejszych postaci w chrześcijaństwie. Był nie tylko jednym z najbliższych uczniów Jezusa, ale także pierwszym biskupem Rzymu, co czyni go pierwszym papieżem w tradycji katolickiej. Jego życie i działalność są pełne wydarzeń, które miały ogromne znaczenie dla wczesnego Kościoła.

Wczesne życie Świętego Piotra

Święty Piotr, pierwotnie znany jako Szymon, urodził się w Betsaidzie, małej rybackiej wiosce nad jeziorem Genezaret. Był synem Jony i miał brata Andrzeja, który również został apostołem. Zanim spotkał Jezusa, Szymon prowadził zwykłe życie rybaka. Wszystko zmieniło się, gdy Jezus powołał go do swojego grona uczniów.

Spotkanie Piotra z Jezusem miało miejsce nad jeziorem Genezaret. Jezus zobaczył go i jego brata, jak zarzucali sieci, i powiedział do nich: „Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi” (Mt 4,19). Bez wahania porzucili wszystko i poszli za Nim. Od tego momentu Piotr stał się jednym z najbliższych i najwierniejszych uczniów Jezusa.

Piotr szybko wyrósł na lidera wśród apostołów. Jego gorliwość, oddanie i bezpośredniość sprawiły, że stał się niekwestionowanym autorytetem. Jezus często zwracał się do Piotra, powierzając mu ważne zadania. To właśnie Piotr był świadkiem wielu kluczowych momentów w życiu Jezusa.

Ikona św. Piotra

Święty Piotr jest często przedstawiany na ikonach i w dziełach sztuki. Ikona św. Piotra zwykle ukazuje go z kluczami do Królestwa Niebieskiego, co nawiązuje do słów Jezusa: „Dam ci klucze królestwa niebieskiego” (Mt 16,19). Klucze symbolizują władzę Piotra i jego rolę jako strażnika wiary.

Święty Paweł Apostoł i jego historia

Święty Paweł, znany także jako Szaweł z Tarsu, jest jedną z najważniejszych postaci w historii chrześcijaństwa. Jego życie, nawrócenie i działalność apostolska miały kluczowe znaczenie dla rozwoju wczesnego Kościoła. Biblia Święty Paweł zawiera wiele fragmentów poświęconych jego działalności i naukom, które do dziś inspirują miliony wiernych na całym świecie.

Szaweł urodził się w Tarsie, w rodzinie żydowskiej, co zapewniło mu gruntowne wykształcenie religijne i kulturalne. Zanim stał się chrześcijaninem, był gorliwym faryzeuszem, znanym z prześladowania wyznawców Jezusa. Jego życie zmieniło się diametralnie, gdy doświadczył objawienia na drodze do Damaszku.

Nawrócenie Szawła jest jednym z najbardziej dramatycznych i znaczących wydarzeń w Nowym Testamencie. W drodze do Damaszku, aby aresztować chrześcijan, Szaweł został oślepiony przez jasne światło i usłyszał głos Jezusa: „Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?” (Dz 9,4). To wydarzenie odmieniło jego życie. Przyjął imię Paweł i stał się gorliwym głosicielem Ewangelii.

Św. Paweł Apostoł - Apostoł Narodów

Święty Paweł, nazywany Apostołem Narodów, poświęcił swoje życie na szerzenie chrześcijaństwa wśród pogan. Odbył liczne podróże misyjne po Azji Mniejszej, Grecji i Rzymie, zakładając kościoły i nauczając o Jezusie Chrystusie. Jego działalność miała ogromny wpływ na rozwój chrześcijaństwa poza granicami Palestyny.

Słynne listy św. Pawła są jednym z najważniejszych elementów Nowego Testamentu. Skierowane do różnych wspólnot chrześcijańskich, zawierają głębokie nauki teologiczne, moralne i duchowe. Św. Paweł list do Koryntian jest jednym z najbardziej znanych i cytowanych fragmentów, szczególnie słynny „Hymn o miłości” (1 Kor 13).

Ikona Św. Pawła

Ikona św. Pawła często przedstawia go z książką lub zwitkiem, symbolizującym jego listy i nauki. Jego wizerunek jest wszechobecny w sztuce sakralnej, podkreślając jego znaczenie jako nauczyciela i apostoła.

Św. Paweł od Krzyża, założyciel zakonu pasjonistów, choć żył w XVIII wieku, nie jest bezpośrednio związany ze św. Pawłem Apostołem. Niemniej jednak, jego życie i duchowość nawiązywały do głębokiej kontemplacji męki Jezusa, co czyniło go ważną postacią w historii Kościoła.

Kalendarz Św. Pawła

Święty Paweł jest czczony w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego. Jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 25 stycznia (Nawrócenie św. Pawła) oraz 29 czerwca (uroczystość świętych Piotra i Pawła). Te daty są okazją do refleksji nad jego życiem i wkładem w rozwój chrześcijaństwa.

Kościół katolicki ustanowił wspólne święto Piotra i Pawła ok. 258 roku. Obchodzone jest 29 czerwca.

Serię „Najważniejsi Święci Kościoła” otwierają dwa medale - Święty Piotr i Święty Paweł. Numizmaty te upamiętniają dwie kluczowe postaci Kościoła katolickiego: pierwszego papieża Rzymu oraz najważniejszego misjonarza i teologa chrześcijaństwa.

238 zł
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
16 g
Średnica:
34 mm
Platerowanie:
24-karatowe złoto

Poczet Świętych Kościoła

Kolekcja poświęcona najważniejszym świętym i patronom Kościoła upamiętnia pierwszych męczenników chrześcijańskich, najsłynniejszych mistyków i stygmatyków oraz patronów Polski. Każda postać została sportretowana wraz z charakterystycznymi dla niej atrybutami i symbolami. Wszystkie detale przeniesiono na numizmaty z niezwykłą precyzją i starannością.

Serię „Najważniejsi Święci Kościoła” otwierają dwa medale - Święty Piotr Apostoł i Święty Paweł Apostoł. Numizmaty te upamiętniają dwie kluczowe postaci Kościoła katolickiego: pierwszego papieża Rzymu oraz najważniejszego misjonarza i teologa chrześcijaństwa.

Rozszerzenie Kolekcji o innych Świętych Kościoła

W kolekcji „Najważniejsi Święci Kościoła” znajdą się także medale przedstawiające inne wybitne postaci,
które odegrały ważne role w historii chrześcijaństwa:

 • Święty Jan Paweł II - Papież, który swoją charyzmą, mądrością i działaniami wpłynął na cały świat, promując pokój i dialog międzyreligijny.
 • Święty Michał Archanioł - Symbol walki dobra ze złem, często przedstawiany z mieczem w ręku, gotowy do obrony wiernych.
 • Święta Jadwiga - Królowa Polski, znana ze swojej pobożności, mądrości i troski o najuboższych.
 • Święty Krzysztof - Patron podróżnych, który według legendy przenosił ludzi przez rzekę, będąc symbolem pomocy i ochrony w podróży.

Każdy medal w serii „Najważniejsi Święci Kościoła” jest nie tylko dziełem sztuki, ale również nośnikiem głębokiej symboliki i duchowego przesłania. Upamiętniają one życie i działalność świętych, przypominając o ich oddaniu wierze, moralności i wartościom, które głosili. Medale te są również wyrazem hołdu dla ich wkładu w kształtowanie historii Kościoła.

Ścisły limit Skarbnicy Narodowej, liczący jedynie 10 000 kolekcji, potwierdza unikatowy charakter tej niezwykłej serii.

Numizmaty zaprojektowała jedna z najbardziej znanych i cenionych projektantek monet i medali w Polsce – Roussana Nowakowska

W ramach serii Skarbnica Narodowa zapewnia wiele akcesoriów GRATIS:

 • Eleganckie pudełko do ekspozycji numizmatów, przesyłane już z trzecią przesyłką
 • Certyfikat Autentyczności przesyłany z każdą emisją
 • Imienne Świadectwo Własności wysyłane na zakończenie kolekcji

Tak, zamawiam kolekcję medali platerowanych 24-karatowym złotem "Najważniejsi Święci Kościoła". Pierwsze dwa egzemplarze „Święty Piotr Apostoł” i Święty Paweł Apostoł” otrzymam w cenie 238 zł (+ 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Pozostałe 22 medale będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 119 zł (łączna cena tych 22 medali to 2618 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj prawo do zwrotu medalu oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie mennicznym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Święty Piotr i Święty Paweł - wielcy orędownicy chrześcijaństwa
Emisje platerowane czystym złotem w hołdzie wielkim apostołom Rzymu

Skarbnica Narodowa ma przyjemność zaproponować dwa medale platerowane 24-karatowym złotem, wysyłane już z pierwszą przesyłką!
Jeden upamiętnia pierwszego zwierzchnika Rzymu – Świętego Piotra. Apostoł został przedstawiony z uniesioną ku górze prawą ręką oraz odwróconym krzyżem. W dłoni trzyma klucze do Królestwa Bożego powierzone mu przez Jezusa. Kogut przypomina o przepowiedni, w której Piotr wyrzekł się Go trzykrotnie. W górnej partii medalu znajduje się napis: ŚW. PIOTR APOSTOŁ.

Drugi numizmat został poświęcony postaci Świętego Pawła zwanego Apostołem Narodów. Symbolicznym nawiązaniem do jego misji są listy apostolskie oraz zwoje pism. Po przeciwnej stronie widoczny jest miecz, symbolizujący męczeńską śmierć misjonarza.
W otoku widnieje napis ŚW. PAWEŁ APOSTOŁ.

Na rewersie emisji z serii „Najważniejsi Święci Kościoła” umieszczono fragment „Litanii do Wszystkich Świętych”. Anioł, lew, byk i orzeł to symbole czterech Ewangelistów: św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana. W dolnej partii znajduje się monogram Chrystusa, X (chi) i P (rho).

Święty Piotr, znany również jako Piotr Apostoł, jest jedną z najważniejszych postaci w chrześcijaństwie. Był nie tylko jednym z najbliższych uczniów Jezusa, ale także pierwszym biskupem Rzymu, co czyni go pierwszym papieżem w tradycji katolickiej. Jego życie i działalność są pełne wydarzeń, które miały ogromne znaczenie dla wczesnego Kościoła.

Wczesne życie Świętego Piotra

Święty Piotr, pierwotnie znany jako Szymon, urodził się w Betsaidzie, małej rybackiej wiosce nad jeziorem Genezaret. Był synem Jony i miał brata Andrzeja, który również został apostołem. Zanim spotkał Jezusa, Szymon prowadził zwykłe życie rybaka. Wszystko zmieniło się, gdy Jezus powołał go do swojego grona uczniów.

Spotkanie Piotra z Jezusem miało miejsce nad jeziorem Genezaret. Jezus zobaczył go i jego brata, jak zarzucali sieci, i powiedział do nich: „Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi” (Mt 4,19). Bez wahania porzucili wszystko i poszli za Nim. Od tego momentu Piotr stał się jednym z najbliższych i najwierniejszych uczniów Jezusa.

Piotr szybko wyrósł na lidera wśród apostołów. Jego gorliwość, oddanie i bezpośredniość sprawiły, że stał się niekwestionowanym autorytetem. Jezus często zwracał się do Piotra, powierzając mu ważne zadania. To właśnie Piotr był świadkiem wielu kluczowych momentów w życiu Jezusa.

Ikona św. Piotra

Święty Piotr jest często przedstawiany na ikonach i w dziełach sztuki. Ikona św. Piotra zwykle ukazuje go z kluczami do Królestwa Niebieskiego, co nawiązuje do słów Jezusa: „Dam ci klucze królestwa niebieskiego” (Mt 16,19). Klucze symbolizują władzę Piotra i jego rolę jako strażnika wiary.

Święty Paweł Apostoł i jego historia

Święty Paweł, znany także jako Szaweł z Tarsu, jest jedną z najważniejszych postaci w historii chrześcijaństwa. Jego życie, nawrócenie i działalność apostolska miały kluczowe znaczenie dla rozwoju wczesnego Kościoła. Biblia Święty Paweł zawiera wiele fragmentów poświęconych jego działalności i naukom, które do dziś inspirują miliony wiernych na całym świecie.

Szaweł urodził się w Tarsie, w rodzinie żydowskiej, co zapewniło mu gruntowne wykształcenie religijne i kulturalne. Zanim stał się chrześcijaninem, był gorliwym faryzeuszem, znanym z prześladowania wyznawców Jezusa. Jego życie zmieniło się diametralnie, gdy doświadczył objawienia na drodze do Damaszku.

Nawrócenie Szawła jest jednym z najbardziej dramatycznych i znaczących wydarzeń w Nowym Testamencie. W drodze do Damaszku, aby aresztować chrześcijan, Szaweł został oślepiony przez jasne światło i usłyszał głos Jezusa: „Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?” (Dz 9,4). To wydarzenie odmieniło jego życie. Przyjął imię Paweł i stał się gorliwym głosicielem Ewangelii.

Św. Paweł Apostoł - Apostoł Narodów

Święty Paweł, nazywany Apostołem Narodów, poświęcił swoje życie na szerzenie chrześcijaństwa wśród pogan. Odbył liczne podróże misyjne po Azji Mniejszej, Grecji i Rzymie, zakładając kościoły i nauczając o Jezusie Chrystusie. Jego działalność miała ogromny wpływ na rozwój chrześcijaństwa poza granicami Palestyny.

Słynne listy św. Pawła są jednym z najważniejszych elementów Nowego Testamentu. Skierowane do różnych wspólnot chrześcijańskich, zawierają głębokie nauki teologiczne, moralne i duchowe. Św. Paweł list do Koryntian jest jednym z najbardziej znanych i cytowanych fragmentów, szczególnie słynny „Hymn o miłości” (1 Kor 13).

Ikona Św. Pawła

Ikona św. Pawła często przedstawia go z książką lub zwitkiem, symbolizującym jego listy i nauki. Jego wizerunek jest wszechobecny w sztuce sakralnej, podkreślając jego znaczenie jako nauczyciela i apostoła.

Św. Paweł od Krzyża, założyciel zakonu pasjonistów, choć żył w XVIII wieku, nie jest bezpośrednio związany ze św. Pawłem Apostołem. Niemniej jednak, jego życie i duchowość nawiązywały do głębokiej kontemplacji męki Jezusa, co czyniło go ważną postacią w historii Kościoła.

Kalendarz Św. Pawła

Święty Paweł jest czczony w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego. Jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 25 stycznia (Nawrócenie św. Pawła) oraz 29 czerwca (uroczystość świętych Piotra i Pawła). Te daty są okazją do refleksji nad jego życiem i wkładem w rozwój chrześcijaństwa.

Kościół katolicki ustanowił wspólne święto Piotra i Pawła ok. 258 roku. Obchodzone jest 29 czerwca.

Serię „Najważniejsi Święci Kościoła” otwierają dwa medale - Święty Piotr i Święty Paweł. Numizmaty te upamiętniają dwie kluczowe postaci Kościoła katolickiego: pierwszego papieża Rzymu oraz najważniejszego misjonarza i teologa chrześcijaństwa.

238 zł
Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
16 g
Średnica:
34 mm
Platerowanie:
24-karatowe złoto

Poczet Świętych Kościoła

Kolekcja poświęcona najważniejszym świętym i patronom Kościoła upamiętnia pierwszych męczenników chrześcijańskich, najsłynniejszych mistyków i stygmatyków oraz patronów Polski. Każda postać została sportretowana wraz z charakterystycznymi dla niej atrybutami i symbolami. Wszystkie detale przeniesiono na numizmaty z niezwykłą precyzją i starannością.

Serię „Najważniejsi Święci Kościoła” otwierają dwa medale - Święty Piotr Apostoł i Święty Paweł Apostoł. Numizmaty te upamiętniają dwie kluczowe postaci Kościoła katolickiego: pierwszego papieża Rzymu oraz najważniejszego misjonarza i teologa chrześcijaństwa.

Rozszerzenie Kolekcji o innych Świętych Kościoła

W kolekcji „Najważniejsi Święci Kościoła” znajdą się także medale przedstawiające inne wybitne postaci,
które odegrały ważne role w historii chrześcijaństwa:

 • Święty Jan Paweł II - Papież, który swoją charyzmą, mądrością i działaniami wpłynął na cały świat, promując pokój i dialog międzyreligijny.
 • Święty Michał Archanioł - Symbol walki dobra ze złem, często przedstawiany z mieczem w ręku, gotowy do obrony wiernych.
 • Święta Jadwiga - Królowa Polski, znana ze swojej pobożności, mądrości i troski o najuboższych.
 • Święty Krzysztof - Patron podróżnych, który według legendy przenosił ludzi przez rzekę, będąc symbolem pomocy i ochrony w podróży.

Każdy medal w serii „Najważniejsi Święci Kościoła” jest nie tylko dziełem sztuki, ale również nośnikiem głębokiej symboliki i duchowego przesłania. Upamiętniają one życie i działalność świętych, przypominając o ich oddaniu wierze, moralności i wartościom, które głosili. Medale te są również wyrazem hołdu dla ich wkładu w kształtowanie historii Kościoła.

Ścisły limit Skarbnicy Narodowej, liczący jedynie 10 000 kolekcji, potwierdza unikatowy charakter tej niezwykłej serii.

Numizmaty zaprojektowała jedna z najbardziej znanych i cenionych projektantek monet i medali w Polsce – Roussana Nowakowska

W ramach serii Skarbnica Narodowa zapewnia wiele akcesoriów GRATIS:

 • Eleganckie pudełko do ekspozycji numizmatów, przesyłane już z trzecią przesyłką
 • Certyfikat Autentyczności przesyłany z każdą emisją
 • Imienne Świadectwo Własności wysyłane na zakończenie kolekcji

Tak, zamawiam kolekcję medali platerowanych 24-karatowym złotem "Najważniejsi Święci Kościoła". Pierwsze dwa egzemplarze „Święty Piotr Apostoł” i Święty Paweł Apostoł” otrzymam w cenie 238 zł (+ 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Pozostałe 22 medale będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 119 zł (łączna cena tych 22 medali to 2618 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj prawo do zwrotu medalu oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie mennicznym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.