Unikat kolekcjonerski – ku czci Józefa Piłsudskiego

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową w ręce Józefa Piłsudskiego, a Polska stała się wolna i suwerenna po 123 latach niewoli!

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, Skarbnica Narodowa wyemitowała unikat kolekcjonerski w hołdzie Józefowi Piłsudskiemu. To pierwsza rocznicowa koperta numizmatyczna:

  • Wyłącznie w Skarbnicy Narodowej!
  • Medal z czystego srebra (próba 999/1000)  
  • Oficjalny znaczek i datownik okolicznościowy Poczty Polskiej 
  • Tylko 1918 egzemplarzy na świecie! 

Tylko 1918 unikatowych egzemplarzy na świecie!

To niezwykle rzadko spotykane połączenie numizmatyki i filatelistyki.

To oficjalny znaczek Poczty Polskiej (na wyłączność Skarbnicy Narodowej), numerowana koperta kolekcjonerska i specjalnie zabezpieczony medal pamiątkowy z czystego srebra w jednym. Dodatkowo na kopercie numizmatycznej został przybity oficjalny datownik okolicznościowy Poczty Polskiej (na wyłączność Skarbnicy Narodowej). Ręczne naniesienie sprawia, że każda koperta jest unikatem kolekcjonerskim.

Ścisła limitacja emisji wynosi jedynie 1918 egzemplarzy na całym świecie!

Do przesyłki dołączony zostanie Certyfikat Autentyczności gwarantujący parametry medalu i pozostałych elementów koperty numizmatycznej.

Specyfikacja
Limitacja:
Ścisła limitacja – tylko 1918 egzemplarzy na świecie!
MEDAL:
Metal:
Czyste srebro (próba 999/1000)
Jakość:
Najwyższa jakość mennicza
Waga:
29 g
Średnica:
40 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2018
ZNACZEK:
Oficjalna emisja Poczty Polskiej – szczegóły w zakładce: Dowiedz się więcej
STEMPEL:
Oficjalny datownik okolicznościowy Poczty Polskiej – szczegóły w zakładce: Dowiedz się więcej

Pamiątkową kopertę numizmatyczną "100 lat Niepodległości Polski" charakteryzuje bogactwo detali:

Projekt medalu pamiątkowego "100. Rocznica Odzyskania Niepodległości" przygotowali uznani artyści i grawerzy Andrzej oraz Roussana Nowakowscy.

Awers przedstawia przepiękny, szczegółowy wizerunek Józefa Piłsudskiego z profilu. W otoku widnieje napis: "NACZELNIK PAŃSTWA JÓZEF PIŁSUDSKI".

Rewers prezentuje kompozycję granic Polski z 1918 roku i współczesnych zwieńczoną stylizowaną sylwetką orła w koronie wzorowaną na godle II Rzeczpospolitej. Towarzyszy im monogram „RP”, oznaczający Rzeczpospolitą Polską. Dookoła został wybity napis: "100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.1918-2018".

Oficjalny znaczek Poczty Polskiej został wyemitowany na wyłączność Skarbnicy Narodowej. Jego projekt jest zbieżny graficznie z rewersem medalu. Prezentuje Orła Białego wraz z zarysem granic Rzeczypospolitej w dwudziestoleciu międzywojennym oraz współczesnych. Towarzyszy im monogram „RP”, oznaczający Rzeczpospolitą Polską.

Oficjalny datownik okolicznościowy Poczty Polskiej z Urzędu Pocztowego w Sulejówku powstał na wyłączność Skarbnicy Narodowej. Każda koperta numizmatyczna została ręcznie ostemplowana przy jego użyciu. Sprawia to, że każda jest jedyna w swoim rodzaju.

Projekt datownika przedstawia skrzyżowane buławy, dawniej symbol władzy hetmańskiej, a od czasów II RP łączone ze stopniem marszałka Polski. Powyżej dokoła widnieje napis: 100 lat Niepodległości Polski, a poniżej data 11.11.2017 oraz napis SULEJÓWEK 1.  

Wybór poczty w Sulejówku nie jest przypadkowy. To w tej miejscowości po dziś dzień stoi dworek "Milusin" – dom Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obecnie jest on siedzibą Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Na kopercie zostało uwiecznione historyczne zdjęcie Marszałka Józefa Piłsudskiego dokonującego przeglądu oddziałów wykonane przez kronikarza i fotografa Legionów Polskich, żołnierza Armii Krajowej, Adama Dulębę. W prawym dolnym rogu koperty widnieje zarys orzełka legionowego.

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie koperty numizmatycznej "100 lat Niepodległości Polski" w hołdzie Józefowi Piłsudskiemu w cenie 390 zł (+ 9,95  zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.