Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki stanowe uszlachetnione czystym złotem!

Specjalna edycja monet z gwarancją stałej ceny.

Kolekcja USA Quarters: Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki platerowane złotem

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
 • Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki uszlachetnione 24-karatowym złotem
 • Wyjątkowy zegarek "Gold Eagle" w ramach serii za jedyny 1 zł!
 • Bogate akcesoria kolekcjonerskie
Kolekcja Pełna dostępność
99,90 zł

Fascynująca podróż numizmatyczna po Stanach Zjednoczonych Ameryki!

Ponad 20 lat temu Mennica USA rozpoczęła emisję wyjątkowego programu monet ćwierćdolarowych – „50 State Quarters”. Upamiętniają one wszystkie amerykańskie stany. Od 1999 roku w jej ramach wybijano ze stopu miedzi i niklu corocznie zaledwie 5 ćwierćdolarówek. Seria ta stała się niezwykle popularna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie.

Mennice w USA mają długą historię produkcji wyjątkowych monet, które przyciągają kolekcjonerów z całego świata. Program „50 State Quarters” stał się jednym z najbardziej udanych przedsięwzięć w historii numizmatyki USA. Każda moneta United States of America Quarter Dollar z tej serii przedstawia unikalne motywy symbolizujące poszczególne stany USA, co czyni je nie tylko środkiem płatniczym, ale również małymi dziełami sztuki. Ćwierćdolarówki stany USA zdobyły serca kolekcjonerów dzięki różnorodności i pięknu projektów.

Ćwierćdolarówki stanowe uszlachetnione 24-karatowym złotem!

Po tym jak monety opuściły mennicę, firmy numizmatyczne i niezależni eksperci sztuki menniczej zastanawiali się, jak dodatkowo podkreślić wyjątkowość tych numizmatów. Wybór był oczywisty – postanowiono pokryć je z jednym z najbardziej szlachetnych metali, czyli 24-karatowym złotem! Platerowanie wszystkich ćwierćdolarówek z serii „50 State Quarters” czystym złotem, wyeksponowało ich wspaniałe projekty, zachowując misterne szczegóły oryginalnych motywów. Dzięki temu zabiegowi, złota ćwierćdolarówka od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów!

Ćwierćdolarówki USA, zarówno te standardowe, jak i te uszlachetnione złotem, mają wysoką wartość kolekcjonerską. Ich unikalne projekty oraz ograniczona liczba wybijanych egzemplarzy sprawiają, że ćwierćdolarówka wartość rośnie z każdym rokiem. Kolekcjonerzy na całym świecie poszukują tych monet, nie tylko ze względu na ich piękno, ale również na ich historyczne i kulturowe znaczenie.

Srebrne ćwierćdolarówki USA

Oprócz złotych ćwierćdolarówek, wśród kolekcjonerów dużą popularnością cieszą się również srebrne ćwierćdolarówki USA. Srebrna ćwierćdolarówka cena zależy od stanu zachowania monety oraz jej rzadkości. Ćwierćdolarówki USA z lat wcześniejszych, na przykład ćwierćdolarówka 1967, są szczególnie cenione za ich wartość historyczną i numizmatyczną.

Srebrne ćwierćdolarówki USA mają wyjątkową wartość kolekcjonerską i są cenione na całym świecie. Te monety, wykonane ze srebra, często posiadają bogate zdobienia i unikalne motywy, które odzwierciedlają historię i kulturę Stanów Zjednoczonych. Srebrna ćwierćdolarówka jest nie tylko środkiem płatniczym, ale również ważnym elementem dziedzictwa numizmatycznego. Były one produkowane w różnych okresach historii USA. Najbardziej znane są te z okresu przed 1965 rokiem, kiedy to monety były bite ze srebra o próbie 900. Ćwierćdolarówki z tego okresu, takie jak ćwierćdolarówka 1967, są szczególnie cenione za ich zawartość srebra oraz walory historyczne.

Program „50 State Quarters” – sukces na skalę światową

Seria „50 State Quarters” odniosła ogromny sukces, przyciągając zarówno doświadczonych kolekcjonerów, jak i nowicjuszy. Monety USA stany są symbolem amerykańskiej różnorodności i historii, a ich platerowanie złotem dodatkowo podkreśla ich wartość i wyjątkowość. Dzięki temu programowi, mennica USA zyskała uznanie i prestiż w świecie numizmatyki.

Program „50 State Quarters” był jednym z najbardziej ambitnych i udanych przedsięwzięć w historii mennicy USA. Rozpoczęty w 1999 roku, trwał przez dziesięć lat, podczas których co roku emitowano pięć nowych monet, z każdą reprezentującą jeden z amerykańskich stanów. Ćwierćdolarówki USA z tej serii szybko stały się obiektem pożądania zarówno wśród zaawansowanych kolekcjonerów, jak i tych, którzy dopiero zaczynali swoją przygodę z numizmatyką.

Monety USA są nie tylko środkiem płatniczym, ale również małymi dziełami sztuki, które odzwierciedlają bogatą różnorodność i historię Stanów Zjednoczonych. Każda moneta przedstawia unikalne motywy związane z danym stanem – od symboli przyrody, przez ważne miejsca historyczne, po słynne postaci i wydarzenia. Dzięki temu, seria „50 State Quarters” stała się swoistą lekcją historii i kultury, przybliżając
ludziom zarówno w USA, jak i na całym świecie, bogactwo amerykańskiego dziedzictwa.

Mennice USA – Mistrzowie sztuki menniczej

Mennice w USA, takie jak Mennica Filadelfijska czy Mennica w Denver, od lat są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Ich zdolność do tworzenia monet o wysokiej jakości i szczegółowości jest niezrównana. Program „50 State Quarters” jest doskonałym przykładem ich umiejętności i innowacyjności w dziedzinie numizmatyki.

Kolekcję rozpoczynają dwie monety, upamiętniające stany: Nowy Jork i Delaware w cenie 99,90 zł!

99,90 zł
Emitent:
Stany Zjednoczone Ameryki
Nominał:
1/4 dolara
Rok emisji:
1999-2008
Stan zachowania:
menniczy
Metal:
miedzionikiel
Masa:
5,67 g
Średnica:
24,26 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000

"USA Quarters: Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki" kolekcja monet uszlachetnionych czystym złotem 

Amerykańskie stany są pełne kontrastów, dzięki temu można zetknąć się tam z wielokulturowością oraz zachwycająco różnorodną przyrodą. To m.in. dlatego wyjazd do USA jest marzeniem wielu ludzi. Ten fascynujący kraj przybliżają monety z kolekcji, przedstawiając najbardziej charakterystyczne symbole każdego stanu. Dodatkowo w specjalnym klaserze z mapą USA, wysyłanym w trakcie trwania serii za darmo, każda emisja ma swoje wyznaczone miejsce.

Ścisła limitacja kolekcji w Skarbnicy Narodowej!

W Skarbnicy Narodowej dostępnych będzie jedynie 10 000 kompletnych kolekcji „USA Quarters: Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki”. Składają się one: z 50 ćwierćdolarówek stanowych platerowanych złotem, Certyfikatów Autentyczności i pudełka do ich przechowywania oraz kolekcjonerskiego klasera z mapą USA i Świadectwa Własności pełnej serii. Dlatego też tylko ściśle określona liczba Kolekcjonerów będzie mogła szczycić się jej posiadaniem w Polsce.

Gwarancja stałej ceny!

Złożenie zamówienia już teraz zapewnia możliwość kolekcjonowania serii w regularnej cenie 49,95 zł za platerowaną czystym złotem ćwierćdolarówkę. Od momentu nabycia pierwszego zestawu dwóch monet, będą wysyłane w około miesięcznych odstępach zestawy po 3 monety z limitowanej specjalnej edycji „USA Quarters: Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki”. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł. Dzięki temu w wygodny sposób można zbudować swój prywatny zbiór tych ciekawych i poszukiwanych numizmatów.

Bezpieczeństwo kolekcjonowania!

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Gwarantujemy prawo zwrotu każdej monety w ciągu 14 dni od momentu otrzymania przesyłki oraz zwrot kosztów jej zakupu. Kolekcja ma charakter zamknięty - składa się z 50 ćwierćdolarówek uszlachetnionych czystym złotem.

Akcesoria w ramach kolekcji GRATIS!

 • Certyfikat Autentyczności do każdej monety z serii
 • Pudełko do bezpiecznego przechowywania Certyfikatów (dołączone do 4. przesyłki)
 • Kolekcjonerski klaser z mapą USA do efektowanej prezentacji zbioru
  (wraz z 5. przesyłką)
 • Świadectwo Własności opatrzone indywidualnym numerem (wysyłane z 17. przesyłką)

Dodatkowo do 15. przesyłki dołączony będzie zegarek na rękę "Gold Eagle" za jedyny 1 zł!

TAK, zamawiam kolekcję platerowanych złotem monet "USA Quarters: Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki". Pierwsze dwa egzemplarze "Nowy Jork" i "Delaware" otrzymam w cenie 99,90 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Pozostałe 48 monet otrzymam w ok. miesięcznych odstępach, w zestawach po 3 monety – każda w cenie 49,95 zł (tj. 149,85 zł za zestaw) – łączna cena tych 48 monet to 2397,60 zł. Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne monety z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu monety oraz otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Fascynująca podróż numizmatyczna po Stanach Zjednoczonych Ameryki!

Ponad 20 lat temu Mennica USA rozpoczęła emisję wyjątkowego programu monet ćwierćdolarowych – „50 State Quarters”. Upamiętniają one wszystkie amerykańskie stany. Od 1999 roku w jej ramach wybijano ze stopu miedzi i niklu corocznie zaledwie 5 ćwierćdolarówek. Seria ta stała się niezwykle popularna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie.

Mennice w USA mają długą historię produkcji wyjątkowych monet, które przyciągają kolekcjonerów z całego świata. Program „50 State Quarters” stał się jednym z najbardziej udanych przedsięwzięć w historii numizmatyki USA. Każda moneta United States of America Quarter Dollar z tej serii przedstawia unikalne motywy symbolizujące poszczególne stany USA, co czyni je nie tylko środkiem płatniczym, ale również małymi dziełami sztuki. Ćwierćdolarówki stany USA zdobyły serca kolekcjonerów dzięki różnorodności i pięknu projektów.

Ćwierćdolarówki stanowe uszlachetnione 24-karatowym złotem!

Po tym jak monety opuściły mennicę, firmy numizmatyczne i niezależni eksperci sztuki menniczej zastanawiali się, jak dodatkowo podkreślić wyjątkowość tych numizmatów. Wybór był oczywisty – postanowiono pokryć je z jednym z najbardziej szlachetnych metali, czyli 24-karatowym złotem! Platerowanie wszystkich ćwierćdolarówek z serii „50 State Quarters” czystym złotem, wyeksponowało ich wspaniałe projekty, zachowując misterne szczegóły oryginalnych motywów. Dzięki temu zabiegowi, złota ćwierćdolarówka od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów!

Ćwierćdolarówki USA, zarówno te standardowe, jak i te uszlachetnione złotem, mają wysoką wartość kolekcjonerską. Ich unikalne projekty oraz ograniczona liczba wybijanych egzemplarzy sprawiają, że ćwierćdolarówka wartość rośnie z każdym rokiem. Kolekcjonerzy na całym świecie poszukują tych monet, nie tylko ze względu na ich piękno, ale również na ich historyczne i kulturowe znaczenie.

Srebrne ćwierćdolarówki USA

Oprócz złotych ćwierćdolarówek, wśród kolekcjonerów dużą popularnością cieszą się również srebrne ćwierćdolarówki USA. Srebrna ćwierćdolarówka cena zależy od stanu zachowania monety oraz jej rzadkości. Ćwierćdolarówki USA z lat wcześniejszych, na przykład ćwierćdolarówka 1967, są szczególnie cenione za ich wartość historyczną i numizmatyczną.

Srebrne ćwierćdolarówki USA mają wyjątkową wartość kolekcjonerską i są cenione na całym świecie. Te monety, wykonane ze srebra, często posiadają bogate zdobienia i unikalne motywy, które odzwierciedlają historię i kulturę Stanów Zjednoczonych. Srebrna ćwierćdolarówka jest nie tylko środkiem płatniczym, ale również ważnym elementem dziedzictwa numizmatycznego. Były one produkowane w różnych okresach historii USA. Najbardziej znane są te z okresu przed 1965 rokiem, kiedy to monety były bite ze srebra o próbie 900. Ćwierćdolarówki z tego okresu, takie jak ćwierćdolarówka 1967, są szczególnie cenione za ich zawartość srebra oraz walory historyczne.

Program „50 State Quarters” – sukces na skalę światową

Seria „50 State Quarters” odniosła ogromny sukces, przyciągając zarówno doświadczonych kolekcjonerów, jak i nowicjuszy. Monety USA stany są symbolem amerykańskiej różnorodności i historii, a ich platerowanie złotem dodatkowo podkreśla ich wartość i wyjątkowość. Dzięki temu programowi, mennica USA zyskała uznanie i prestiż w świecie numizmatyki.

Program „50 State Quarters” był jednym z najbardziej ambitnych i udanych przedsięwzięć w historii mennicy USA. Rozpoczęty w 1999 roku, trwał przez dziesięć lat, podczas których co roku emitowano pięć nowych monet, z każdą reprezentującą jeden z amerykańskich stanów. Ćwierćdolarówki USA z tej serii szybko stały się obiektem pożądania zarówno wśród zaawansowanych kolekcjonerów, jak i tych, którzy dopiero zaczynali swoją przygodę z numizmatyką.

Monety USA są nie tylko środkiem płatniczym, ale również małymi dziełami sztuki, które odzwierciedlają bogatą różnorodność i historię Stanów Zjednoczonych. Każda moneta przedstawia unikalne motywy związane z danym stanem – od symboli przyrody, przez ważne miejsca historyczne, po słynne postaci i wydarzenia. Dzięki temu, seria „50 State Quarters” stała się swoistą lekcją historii i kultury, przybliżając
ludziom zarówno w USA, jak i na całym świecie, bogactwo amerykańskiego dziedzictwa.

Mennice USA – Mistrzowie sztuki menniczej

Mennice w USA, takie jak Mennica Filadelfijska czy Mennica w Denver, od lat są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Ich zdolność do tworzenia monet o wysokiej jakości i szczegółowości jest niezrównana. Program „50 State Quarters” jest doskonałym przykładem ich umiejętności i innowacyjności w dziedzinie numizmatyki.

Kolekcję rozpoczynają dwie monety, upamiętniające stany: Nowy Jork i Delaware w cenie 99,90 zł!

99,90 zł
Specyfikacja
Emitent:
Stany Zjednoczone Ameryki
Nominał:
1/4 dolara
Rok emisji:
1999-2008
Stan zachowania:
menniczy
Metal:
miedzionikiel
Masa:
5,67 g
Średnica:
24,26 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000

"USA Quarters: Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki" kolekcja monet uszlachetnionych czystym złotem 

Amerykańskie stany są pełne kontrastów, dzięki temu można zetknąć się tam z wielokulturowością oraz zachwycająco różnorodną przyrodą. To m.in. dlatego wyjazd do USA jest marzeniem wielu ludzi. Ten fascynujący kraj przybliżają monety z kolekcji, przedstawiając najbardziej charakterystyczne symbole każdego stanu. Dodatkowo w specjalnym klaserze z mapą USA, wysyłanym w trakcie trwania serii za darmo, każda emisja ma swoje wyznaczone miejsce.

Ścisła limitacja kolekcji w Skarbnicy Narodowej!

W Skarbnicy Narodowej dostępnych będzie jedynie 10 000 kompletnych kolekcji „USA Quarters: Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki”. Składają się one: z 50 ćwierćdolarówek stanowych platerowanych złotem, Certyfikatów Autentyczności i pudełka do ich przechowywania oraz kolekcjonerskiego klasera z mapą USA i Świadectwa Własności pełnej serii. Dlatego też tylko ściśle określona liczba Kolekcjonerów będzie mogła szczycić się jej posiadaniem w Polsce.

Gwarancja stałej ceny!

Złożenie zamówienia już teraz zapewnia możliwość kolekcjonowania serii w regularnej cenie 49,95 zł za platerowaną czystym złotem ćwierćdolarówkę. Od momentu nabycia pierwszego zestawu dwóch monet, będą wysyłane w około miesięcznych odstępach zestawy po 3 monety z limitowanej specjalnej edycji „USA Quarters: Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki”. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł. Dzięki temu w wygodny sposób można zbudować swój prywatny zbiór tych ciekawych i poszukiwanych numizmatów.

Bezpieczeństwo kolekcjonowania!

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Gwarantujemy prawo zwrotu każdej monety w ciągu 14 dni od momentu otrzymania przesyłki oraz zwrot kosztów jej zakupu. Kolekcja ma charakter zamknięty - składa się z 50 ćwierćdolarówek uszlachetnionych czystym złotem.

Akcesoria w ramach kolekcji GRATIS!

 • Certyfikat Autentyczności do każdej monety z serii
 • Pudełko do bezpiecznego przechowywania Certyfikatów (dołączone do 4. przesyłki)
 • Kolekcjonerski klaser z mapą USA do efektowanej prezentacji zbioru
  (wraz z 5. przesyłką)
 • Świadectwo Własności opatrzone indywidualnym numerem (wysyłane z 17. przesyłką)

Dodatkowo do 15. przesyłki dołączony będzie zegarek na rękę "Gold Eagle" za jedyny 1 zł!

TAK, zamawiam kolekcję platerowanych złotem monet "USA Quarters: Słynne amerykańskie ćwierćdolarówki". Pierwsze dwa egzemplarze "Nowy Jork" i "Delaware" otrzymam w cenie 99,90 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Pozostałe 48 monet otrzymam w ok. miesięcznych odstępach, w zestawach po 3 monety – każda w cenie 49,95 zł (tj. 149,85 zł za zestaw) – łączna cena tych 48 monet to 2397,60 zł. Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne monety z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu monety oraz otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.