Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

95. rocznica hymnu narodowego RP

Jubileuszowy medal platerowany czystym złotem z akcesoriami

95. rocznica hymnu narodowego RP - Mazurek Dąbrowskiego Jubileuszowy medal z akcesoriami

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
 • Wyjątkowa pamiątka - jubileuszowy medal uszlachetniony czystym złotem
 • Artyzm i staranność wykonania
 • Bogato ilustrowana Karta Historyczna, Certyfikat Autentyczności oraz welurowy woreczek
Pojedynczy produkt Pełna dostępność
75 zł

Mazurek Dąbrowskiego - 95. rocznica ustanowienia
Pamiątkowy medal uszlachetniony czystym zlotem z atrakcyjnymi dodatkami!

Mamy przyjemność zaoferować Państwu niezwykły medal wybity z okazji 95. rocznicy ustanowienia hymnu narodowego RP. Utwór ten towarzyszy nam w najważniejszych chwilach. Wzrusza, jednoczy, tworzy naszą wspólnotę.

Na awersie pamiątkowego medalu widnieje orzeł w koronie na tle zapisu nutowego „Mazurka Dąbrowskiego”. W otoku znajduję się napis „Polskie Pieśni Narodowe”. Rewers w centralnej części zdobi postać gen. Henryka Dąbrowskiego na czele Legionów. Motyw otacza napis „95. rocznica hymnu narodowego RP; Mazurek Dąbrowskiego”oraz stylizowany rękopis z gałązką laurową.

Motyw numizmatu powstał w tradycyjny sposób – w medalierskiej płaskorzeźbie, co podnosi jego wartość artystyczną. Autorką medalu jest rzeźbiarka i medalierka
Monika Molenda, która współpracuje z kilkoma europejskimi mennicami. Jej prace pokazywane były na kilkudziesięciu wystawach w Europie i USA. Artystka zdobyła między innymi Grand Prix w międzynarodowym konkursie na medal „Budapest 1956” i reprezentowała Polskę na VII Medalierskich Spotkaniach Wyszehradzkich.

Zestaw zawiera:

 • Jubileuszowy medal uszlachetniony 24-karatowym złotem
 • Certyfikat gwarantujący jego autentyczność
 • Bogato ilustrowaną Kartę Historyczną z ciekawymi informacjami na temat historii naszego hymnu
 • Welurowy woreczek z logo Skarbnicy Narodowej
75 zł
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Zwykły
Metal:
Miedzionikiel
Masa:
12 g
Średnica:
30 mm
Rant:
Gładki
Platerowanie:
24-karatowe złoto

Mazurek Dąbrowskiego - 95. rocznica ustanowienia
Pamiątkowy medal uszlachetniony czystym zlotem z atrakcyjnymi dodatkami!

Mamy przyjemność zaoferować Państwu niezwykły medal wybity z okazji 95. rocznicy ustanowienia hymnu narodowego RP. Utwór ten towarzyszy nam w najważniejszych chwilach. Wzrusza, jednoczy, tworzy naszą wspólnotę.

Na awersie pamiątkowego medalu widnieje orzeł w koronie na tle zapisu nutowego „Mazurka Dąbrowskiego”. W otoku znajduję się napis „Polskie Pieśni Narodowe”. Rewers w centralnej części zdobi postać gen. Henryka Dąbrowskiego na czele Legionów. Motyw otacza napis „95. rocznica hymnu narodowego RP; Mazurek Dąbrowskiego”oraz stylizowany rękopis z gałązką laurową.

Motyw numizmatu powstał w tradycyjny sposób – w medalierskiej płaskorzeźbie, co podnosi jego wartość artystyczną. Autorką medalu jest rzeźbiarka i medalierka
Monika Molenda, która współpracuje z kilkoma europejskimi mennicami. Jej prace pokazywane były na kilkudziesięciu wystawach w Europie i USA. Artystka zdobyła między innymi Grand Prix w międzynarodowym konkursie na medal „Budapest 1956” i reprezentowała Polskę na VII Medalierskich Spotkaniach Wyszehradzkich.

Zestaw zawiera:

 • Jubileuszowy medal uszlachetniony 24-karatowym złotem
 • Certyfikat gwarantujący jego autentyczność
 • Bogato ilustrowaną Kartę Historyczną z ciekawymi informacjami na temat historii naszego hymnu
 • Welurowy woreczek z logo Skarbnicy Narodowej
75 zł
Specyfikacja
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Zwykły
Metal:
Miedzionikiel
Masa:
12 g
Średnica:
30 mm
Rant:
Gładki
Platerowanie:
24-karatowe złoto