„Stańczyk” Jana Matejki najsłynniejszy autoportret Mistrza na sztabce kolekcjonerskiej platerowanej czystym srebrem i złotem 

Pierwszą emisją spośród Arcydzieł Malarstwa Polskiego, po raz pierwszy uwiecznionych na sztabkach platerowanych czystym srebrem i złotem, jest „Stańczyk" Jana Matejki. To jeden z najsłynniejszych obrazów wielkiego patrioty i najważniejszego malarza w historii Polski. 

 • Okazała sztabka pamiątkowa o rozmiarze 35 x 60 mm
 • Bicie nowoczesną techniką menniczą z użyciem tampondruku dokładnie oddaje barwy i szczegóły oryginalnego dzieła
 • Uszlachetnienie: czyste srebro 999/1000
 • Ręczne platerowanie 24-karatowym złotem
 • Certyfikat Autentyczności zawierający szczegółowy opis emisji oraz reprodukcję oryginalnego dzieła

Obraz powstał w 1862 roku. Dzięki niemu Matejko zdobył rozgłos i uznanie. Twarz Stańczyka to autoportret malarza. To przełomowe dzieło w twórczości Mistrza Jana dało początek serii jego najbardziej znanych obrazów, na których kolejne pokolenia Polaków uczyły się dziejów ojczyzny.

Obraz został wywieziony przez Rosjan do ZSRR w 1944 roku i odzyskany dla ojczyzny dopiero w 1956 roku. Co ważne, pełna nazwa tego dzieła to: „Stańczyk w czasie balu na dworze królowej Bony wobec straconego Smoleńska”. W ostatnich latach nabrała ona nowego, symbolicznego znaczenia dla historii Polski.

Specyfikacja
Metal:
Miedź uszlachetniona czystym srebrem 999/1000 i 24-karatowym złotem
Waga:
50 g
Wymiary:
60 x 35 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2013

Niepowtarzalna szansa by stworzyć prywatną galerię najcenniejszych polskich obrazów ze zbiorów m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie i w Krakowie na sztabkach kolekcjonerskich

Wśród wybranych arcydzieł które zostały przeniesione na sztabki uszlachetnione czystym srebrem i ręczne platerowane 24-karatowym złotem znajduja się najbardziej znane i cenione polskie obrazy będące szczególnym hołdem dla polskiej historii i jej bohaterów, kultury, przyrody, tradycji ludowych oraz wartości narodowych. To m.in.:

 • „Babie lato” Józefa Chełmońskiego,
 • „Polski Hamlet” Jacka Malczewskiego,
 • „Macierzyństwo” Stanisława Wyspiańskiego.

Do swojej kolekcji dołączone są również GRATIS:

 • Eleganckie drewniane pudełko-ramkę, którą można powiesić na ścianie i stworzyć swoją własną galerię malarstwa
 • Certyfikaty Autentyczności z reprodukcjami oryginalnych dzieł
 • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności.

Kolejne Arcydzieła Malarstwa Polskiego są przesyłane raz w miesiącu w korzystnej cenie 129 zł (+9,95 zł koszty pakowania i przesyłki), bez obowiązku do zakupu. Każdą emisję można zwrócić w ciągu 14 dni od momentu otrzymania. To niepowtarzalna szansa zapoznania się z oferowanymi numizmatami oraz przekonania się o ich pięknie i najwyższej jakości.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie sztabek kolekcjonerskich platerowanych czystym srebrem i złotem „Arcydzieła Malarstwa Polskiego". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym numizmatem z kolekcji: „Stańczyk", zamawiam go w preferencyjnej cenie 64,50 zł (zamiast ceny regularnej 129 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam tę sztabkę, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze platerowane czystym srebrem i złotem sztabki z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby numizmatów) kolekcji, każda w cenie regularnej 129 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne sztabki z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą sztabką. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu sztabki w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już sztabki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.