Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Zainteresowanie monetami historycznymi wśród polskich kolekcjonerów jest coraz większe, a oferta numizmatów coraz bardziej zróżnicowana. Przybywa kolekcjonerów, którzy chcą mieć w swoich zbiorach monety antyczne, średniowieczne, pochodzące z czasów baroku, oświecenia i Złotego Wieku. W naszym przekonaniu brakuje jednak w Polsce portalu, opowiadającego o numizmatyce w sposób przystępny, a zarazem zrozumiały. Portalu popularyzującego związki numizmatyki z historią.

Uznaliśmy, że warto wypełnić tę lukę i stworzyć blog poświęcony monetom historycznym. Nazwaliśmy go „Rzecz o monetach”, a do współpracy zaprosiliśmy historyków i ekspertów współpracujących ze Skarbnicą Narodową oraz polskich numizmatyków i muzealników. Na blogu będą pojawiać się również gościnne artykuły zagranicznych numizmatyków.

W „Rzeczy o monetach” chcemy skupić się na historii, która stoi za monetami, najważniejszych odkryciach historycznych, spektakularnych wystawach, istotnych wydarzeniach ze świata numizmatyki oraz na edukacji. Wierzymy, że dzięki pomocy uważnych i życzliwych czytelników uda nam się stworzyć wartościową platformę rozmowy o numizmatyce.

Zapraszamy do lektury artykułu o Karakalli, władcy Rzymu i poświęconych mu monetach. Cesarz ten słynął z okrucieństwa, a w swej manii wielkości uważał się za drugiego Aleksandra Wielkiego, którego wielbił i któremu stawiał pomniki. Wykorzystywał różne sposoby, aby gromadzić bogactwa i w tym celu przeprowadził reformę monetarną. Zwykł mawiać, że tylko on powinien mieć pieniądze, aby płacić żołnierzom. W ramach politycznych czystek kazał zamordować ok. 20 tysięcy osób.


Czytaj artykuł >>


Jesteśmy niezwykle ciekawi Państwa wrażeń dotyczących nowego bloga „Rzecz o monetach”. Czekamy na nie pod mailem: redakcja@monetyhistoryczne.pl