Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Najnowszy numer Magazynu „Monety i Historia” mógłby mieć podtytuł Wielcy Polacy, ponieważ jego głównymi bohaterami są Jan Paweł II i hetman Stanisław Żółkiewski. Pismo można zamawiać przez stronę internetową Skarbnicy Narodowej.

Wielcy Polacy

Nie bez przyczyny – w tym roku obchodzimy 100-lecie urodzin Karola Wojtyły, papieża-pielgrzyma, orędownika praw człowieka, jednego z głównych architektów upadku komunizmu, a zarazem świętego, który pozostał blisko ludzi i ich codziennych problemów.

Z okazji czterechsetletniej rocznicy śmierci Stanisława Żółkiewskiego 2020 rok uchwałą Sejmu RP jest rokiem Stanisława Żółkiewskiego, zdobywcy Kremla i legendarnego wodza spod Kłuszyna i Cecory. Zwłaszcza dziś, w czasach szalejącej na świecie epidemii, budujące przykłady niezłomności i troski o innych są nam bardzo potrzebne. 

Monety i Historia o Muzeum Warszawy

Miło nam poinformować, że Skarbnica Narodowa została oficjalnym partnerem Gabinetu Medali w Muzeum Warszawy. W tym numerze rozmawiamy z dyrektorem Mateuszem Labudą, który przybliża to niezwykłe miejsce i ma mnóstwo pomysłów na jego rozwój, natomiast Aleksandra Sołtan, kuratorka Gabinetu Medali przybliża najciekawsze eksponaty.

Polecamy uwadze również artykuł o naszej emisji - zestawie srebrnych monet upamiętniających Panoramę Racławicką. Po raz pierwszy na świecie zestaw monet ma kształt cylindra (do Muzeum Narodowego we Wrocławiu trafił już zestaw z numerem 1).

Zagraniczny autor

Bardzo cieszy nas również dołączenie do Magazynu "Monety i Historia" wybitnego brytyjskiego historyka Justina Robinsona, eksperta w dziedzinie brytyjskiego mennictwa, konfliktów militarnych i autora prestiżowego Coin Week.  

Magazyn "Monety i Historia" można zamówić na stronie: https://www.skarbnicanarodowa.pl/nowosci/monety-i-historia-nr-3-2019-4001450394