Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

W Berlinie od 31. stycznia do 2. lutego 2020 odbędą się największe targi numizmatyczne na świecie. World Money Fair 2020 to dla świata numizmatyki ważna okazja do spotkań. Do stolicy Niemiec przyjadą kolekcjonerzy, medalierzy, przedstawiciele mennic i dystrybutorzy, a swoje premiery będą miały emisje monet i banknotów z całego świata. Grupa Samlerhuset, do której należy Skarbnica Narodowa jest największym udziałowcem targów.

World Money Fair to wydarzenie, do którego kolekcjonerzy, inwestorzy i dystrybutorzy przygotowują się przez cały rok. Targi przyciągają setki wystawców oraz ponad kilkanaście tysięcy zwiedzających.

Według mnie największe znaczenie mają spotkania klientów, współpracowników, partnerów biznesowych i przyjaciół. Zwłaszcza dziś, w cyfrowym świecie, te osobiste kontakty są po prostu niezastąpione – mówi Michael Becker, prezes Trade Association of German Coin dealerships.

Wpływ gospodarki cash-less na branżę numizmatyczna jest ogromny i wymaga wspólnych działań całego środowiska. Cyfrowy obrót pieniędzy to również wyzwania związane z ograniczeniem prywatności, zwiększonym ryzykiem transakcji i cyberprzestępczością. W Berlinie będziemy szukali odpowiedzi na te zmiany – mówi Ross MacDiarmid z Mint Directors Conference.

W tym roku honorowym gościem WMF będzie Mennica Japońska, która jest jednym z azjatyckich liderów w branży menniczej, wyróżniającym się innowacyjnością i precyzją. Zarządzana jest przez rząd Japonii, a oprócz numizmatów, przygotowuje również odznaczenia państwowe i produkty metalurgiczne. W Berlinie mennica zaprezentuje między innymi wyjątkową kolekcję monet Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Co roku na Targach jest przyznawana The World Money Fair Award za szczególne osiągnięcia w branży numizmatycznej oraz swoisty Oscar dla najlepszych monet świata – Coin Of The Year.

Link do strony WMF: https://www.worldmoneyfair.de/wmf/en/