Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Już po raz 48. Berlin zaprasza na największe targi numizmatyczne. Podczas World Money Fair nie zabraknie premierowych egzemplarzy monet, medali i banknotów z całego świata. Zobaczymy m.in. wzruszającą kolekcję monet wybitych w 30. rocznicę obalenia muru berlińskiego, pierwsze egzemplarze z japońskiej kolekcji olimpijskiej Tokio 2020, czy też nowe i historyczne numizmaty bite już od 825 lat przez gościa honorowego Targów – Mennicę Austriacką.  

Skarbnica Narodowa World Money Fair upadek muru berlińskiego

– „Nie bez powodu gościem honorowym 48. edycji World Money Fair jest właśnie mennica z Austrii. W tym roku obchodzimy 30-lecie bicia jednej z najbardziej znanych monet świata, czyli tzw. Filharmoników Wiedeńskich. Jej pomysłodawcą był Paul Berger, który w 1988 roku obejmując stanowisko dyrektora mennicy, podjął się zadania restrukturyzacji państwowego zakładu i stworzenia jednej z najlepiej funkcjonujących mennic na świecie. Jednym z ważniejszych kroków, które umożliwiły tę transformację, był właśnie pomysł Bergera na emisję monety bulionowej poświęconej słynnej orkiestrze z Wiednia. Bardzo szybko moneta ta zyskała niezwykłą popularność wśród kolekcjonerów i inwestorów z całego świata, stając się wizytówką Mennicy Austriackiej” – mówi Adam Zieliński, dyrektor zarządzający Skarbnicy Narodowej.

Na Targach nie zabraknie również akcentów bliższych Polsce. Włoska mennica zaprezentuje nową monetę o nominale 2 euro z wizerunkiem „Damy z gronostajem”. Światowej sławy obraz Leonarda da Vinci jest jednym z najcenniejszych muzealiów i jedynym dziełem artysty w Polsce. Oryginał możemy podziwiać w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.  

- „Ten rok jest szczególny również dla nas. Obchodzimy 25-lecie działalności grupy Samlerhuset, której częścią jest Skarbnica Narodowa. Już ćwierć wieku śledzimy wszelkie nowości w świecie numizmatyki, szukamy inspiracji by następnie móc podzielić się z Państwem całą zdobytą wiedzą i najciekawszymi okazami” – mówi Adam Zieliński.

Skarbnica Narodowa World Money Fair Leonardo da VinciSkarbnica Narodowa World Money Fair upadek muru berlińskiegoSkarbnica Narodowa World Money Fair upadek muru berlińskiego