Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Po raz kolejny mieliśmy możliwość uczestniczenia w największych targach numizmatycznych na świecie. Między 14 a 18 sierpnia miały miejsce World’s Fair of Money, które tym razem odbyły się w Filadelfii. Dla każdego miłośnika numizmatów wydarzenie organizowane przez American Numismatic Association (ANA) jest niemalże świętem, na którym obecność jest obowiązkowa.

Skarbnica Narodowa World's Fair of Money– „Targi w Stanach Zjednoczonych to dla nas duże wydarzenie. Wieloletnia tradycja i historyczne numizmaty sprawiają, że World’s Fair of Money staje się świętem dla każdego zapalonego kolekcjonera. Dzięki organizatorom z ANA po raz kolejny mogliśmy podziwiać niesamowite i rzadkie numizmaty, zgłębiać nowe techniki oraz dzielić się doświadczeniem z pasjonatami z całego świata. Bardzo się cieszę, że mogliśmy uczestniczyć w targach zorganizowanych właśnie w Filadelfii. Tutejsza mennica to miejsce bicia pierwszych amerykańskich monet – wyjątkowość tego miasta jest więc niesamowita. Produkcja pierwszych dolarów ruszyła tutaj w 1793 roku i trwa do dnia dzisiejszego. To właśnie tu, w największej mennicy na świecie, powstają projekty nowych dolarów” – mówi Adam Zieliński, dyrektor zarządzający Skarbnicy Narodowej.

Oprócz historii amerykańskiej waluty, podczas numizmatycznego wydarzenia, można było podziwiać wyroby mennic z całego świata oraz wiele białych kruków, które bardzo rzadko goszczą na publicznych pokazach. World’s Fair of Money skupia w jednym miejscu nie tylko wiele monet, medali i banknotów, ale także największych dilerów numizmatycznych w Stanach Zjednoczonych. –„Dzięki zgromadzeniu tak wielu przedstawicielu numizmatycznego świata, mamy możliwość dzielenia się, wymiany oraz doszkolenie własnej wiedzy na temat pasji, którą dzielimy. Zdobyliśmy wiele ciekawych kontaktów z przedstawicielami instytucji menniczych oraz z wieloma dystrybutorami. Po takiej dawce numizmatów jesteśmy zainspirowani i w pełnej gotowości do działania” – dodaje Adam Zieliński.