Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
W sporcie, tak samo jak w numizmatyce, kluczową rolę odgrywa entuzjazm. Najważniejsze wydarzenia sportowe od wieków upamiętniane są na monetach i medalach. Chcemy tą pasję szerzyć również w trakcie inauguracji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018. Dlatego z przyjemnością przekazaliśmy do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie kolekcję srebrnych monet olimpijskich PjongCzang oraz oficjalną srebrną monetę 2018 FIFA World Cup Russia, wyemitowaną z okazji rozpoczynającego się mundialu.

Sport odgrywa ogromną rolę w numizmatyce. Podczas wieloletniej działalności staliśmy się głównym polskim dystrybutorem numizmatów wybitych na tak duże i prestiżowe okazje jak igrzyska olimpijskie, czy mistrzostwa świata w piłce nożnej” – komentuje Andrzej Gruszczyński, dyrektor sprzedaży Skarbnicy Narodowej.

Skarbnica Narodowa Muzuem Sportu i Turystyki FIFA World Cup 2018 Skarbnica Narodowa Muzuem Sportu i Turystyki FIFA World Cup 2018 Skarbnica Narodowa Muzuem Sportu i Turystyki FIFA World Cup 2018

„Dziś – podczas inauguracji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 – oddajemy do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie kolekcję oficjalnych srebrnych monet olimpijskich z zakończonych już igrzysk w PjongCzang oraz srebrną monetę okolicznościową piłkarskiego święta, wybitą przez mennicę w Petersburgu. Jest to jedna z oficjalnych monet, wyemitowanych z okazji rozpoczynającego się właśnie mundialu. Dedykowana jest miastu Soczi, gdzie 4 lata temu odbywały się igrzyska i gdzie teraz bazę mają nasi piłkarze. Miejmy nadzieję, że tak jak z igrzysk, tak i z piłkarskiego turnieju nasi sportowcy wyjadą z medalem!

Zobaczcie transmisję z inaugaracji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 w Muzuem Sportu i Turystyki w Warszawie:

Otwarcie wystawy - Mecze Reprezentacji Polski

Warszawa, Muzeum Sportu i Turystyki. Otwarcie wystawy - Biało-Czerwoni. Droga do Mundialu

Opublikowany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie 14 czerwca 2018

Kolekcja wręczona muzeum to 16 srebrnych monet wybitych z okazji XXIII Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w PjongCzang w Korei Południowej. Każdy z numizmatów został wykonany w najwyższej jakości menniczej i przedstawia inną dyscyplinę olimpijską: skoki narciarskie, łyżwiarstwo figurowe, skeleton, hokej na lodzie i wiele innych. Z kolei oficjalna moneta 2018 FIFA World Cup Russia została wybita w 1 uncji srebra wysokiej próby (925/1000). Na awersie przedstawiono piłkarza w dynamicznej pozie, w trakcie uderzenie piłki głową oraz logo mistrzostw. Na rewersie znajduje się herb Rosji.