Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018! W nadchodzących tygodniach czekają nas wielkie emocje i wiele pięknych goli. Tymczasem w naszej ofercie zostały już ostatnie egzemplarze oficjalnych monet mundialu wybitych przez Mennicę Petersburską.

Unikalny zestaw dwóch oficjalnych monet okolicznościowych Mistrzostw Świata w Piłce nożnej Rosja 2018 składa się ze złotej i srebrnej monety. Na ich awersie przedstawiono Puchar Świata FIFA, który co cztery lata wznosi do góry najlepsza drużyna na świecie. Rewers to herb Rosji – dwugłowy orzeł. Złota moneta została wykonana z ¼ uncji kruszcu najwyższej próby 999/1000. Drugą monetę, o imponującej średnicy 39 mm, wybito w uncji srebra również najwyższej próby 999/1000.

Sportowe zmagania Polaków zawsze wzbudzają ogromne emocje, również wśród kolekcjonerów. Za każdym razem wierzymy, że naszym reprezentantom uda się wywalczyć wysokie miejsce. Myślę, że tym razem – z tak mocnym zespołem – mamy na to duże szanse i już wkrótce będziemy cieszyć się zwycięstwami. Wierzę, że ta kolekcja monet stanie się pamiątką po historycznym sukcesie polskiej reprezentacji – mówił Adam Zieliński, dyrektor zarządzający Skarbnicy Narodowej, dystrybutora monet okolicznościowych mistrzostw świata w Rosji na rynek polski.

Skarbnica Narodowa FIFA World Cup 2018

Kolejną monetą wyemitowaną z okazji największego święta piłkarskiego na świecie jest również złota moneta o nominale 50 rubli wyemitowana w najwyższej jakości menniczej. Limitacja monety to jedynie 12 tysięcy egzemplarzy. Na jej rewersie przedstawiono po raz kolejny wspaniały projekt Pucharu Świata FIFA, w tle umieszczono elementy nawiązujące do folkloru rosyjskiego– zaznaczył Adam Zieliński.

Skarbnica Narodowa FIFA World Cup 2018

W ramach oficjalnej kolekcji numizmatów gospodarz mundialu wyemitował również serię 12 monet w cennym srebrze. Na ich rewersach przedstawiono symbole rosyjskich miast, w których będą rozgrywane mecze mistrzostw świata. Kompozycji dopełniają barwne wizerunki piłkarzy, uchwycone podczas dynamicznych akcji na boisku. Z kolei awersy są identyczne dla każdej z monet – centralną część przedstawia herb państwowy Federacji Rosyjskiej oraz nominał – 3 ruble. – Domeną emisji rosyjskich jest umiejętne łączenie różnych motywów, jak w tym przypadku – dziedzictwa kulturowego i sportu, przy jednoczesnej dbałości o estetykę i precyzję wykonania. Każdorazowym efektem takiego przedsięwzięcia numizmatycznego są małe dzieła sztuki – mówił Adam Zieliński, dyrektor zarządzający Skarbnicy Narodowej.

Skarbnica Narodowa FIFA World Cup 2018