Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

W ten weekend (2-4 lutego) po raz czterdziesty siódmy będziemy mogli cieszyć się największymi targami numizmatycznymi na świecie. Podczas World Money Fair w Berlinie już po raz kolejny będziemy mieć możliwość podziwiania najpiękniejszych numizmatów z całego świata.

Skarbnica Narodowa World Money Fair Berlin 2018Jak co roku na World Money Fair zapraszany jest gość honorowy. Rok temu ten zaszczyt przypadł mennicy z Republiki Południowej Afryki, a podczas tegorocznych targów uhonorowana została Royal Dutch Mint. Mennica z Holandii od 450 lat wyznacza trendy w numizmatyce. W ostatnich latach dzięki nowatorskiemu procesowi fotorealistycznej techniki bicia, tzw. MPI (minted photo image), Royal Dutch Mint otworzył szereg nowych opcji projektowych dla siebie i swoich klientów. Dzięki cyfrowemu przetwarzaniu obrazu, poszczególne motywy o najsubtelniejszych szczegółach mogą być wybijane w metalach szlachetne z nieznaną dotąd głębią ostrości.

World Money Fair to targi, do których kolekcjonerzy numizmatyki, inwestorzy i dystrybutorzy z całego świata przygotowują się przez cały rok. Wydarzenie skupia przedstawicieli około 50 mennic, setki wystawców oraz ponad kilkanaście tysięcy zwiedzających ze wszystkich kontynentów. W czasie targów wystawcy i zwiedzający wymieniają się informacjami na temat najnowszych trendów i rozwiązań technologicznych.

Skarbnica Narodowa World Money Fair Berlin 2018Podczas World Money Fair wystawiane są przeróżne numizmaty, z wielu epok – od starożytności do czasów współczesnych. Dają niepowtarzalną okazję do zgłębienia numizmatycznej wiedzy. To także niebywała szansa, by zobaczyć premierowe okazy z całego świata. Bacznie śledzimy wszystkie nowości w świecie numizmatyki, szukamy inspiracji by następnie móc podzielić się z Państwem całą zdobytą wiedzą i najciekwszymi numizmatami.