Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Skarbnica Narodowa Bitwy Oręża PolskiegoW Skarbnicy Narodowej ma miejsce wyjątkowa premiera, która ucieszy wszystkich pasjonatów historii i numizmatyki. Na srebrnym medalach z najnowszej kolekcji „Bitwy Polskiego Oręża” zostały uwiecznione najistotniejsze starcia w dziejach polskiej wojskowości. Kolekcję otwiera „Bitwa pod Grunwaldem” – medal upamiętniający wielki tryumf militarny Władysława Jagiełły i jego rycerzy nad Krzyżakami w 1410 roku.

 

Skarbnica Narodowa Bitwy Oręża PolskiegoMedale o średnicy 45 mm zostały wybite w stopie srebra próby 333/1000. Na ich rewersach przedstawiono sceny poszczególnych bitew. Do ich ukazania wykorzystano innowacyjną metodę wielobarwnego druku cyfrowego. Dzięki niej, twórcom udało się zrealizować projekty z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów w doskonale nasyconych kolorach. Połączenie tej techniki z wypukłymi reliefami sprawia, że obrazy przedstawione na rewersach są niezwykle dynamiczne i realistyczne. Medale stanowią tym samym wyjątkowe połączenie dwóch dziedzin sztuki – malarstwa oraz rzeźby.

Bitwy, które upamiętniono kolekcją, to największe tryumfy militarne w polskiej historii. Medal otwierający serię przedstawia scenę z bitwy pod Grunwaldem – jednego z najdonioślejszych zwycięstw polskiej armii. 15 lipca 1410 roku na polach pod wsią Grunwald wojska polsko-litewskie dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę rozgromiły oddziały krzyżackie pod dowództwem Ulrycha von Jungingena. Choć od tego wydarzenia minęło już ponad 600 lat, po dziś dzień stanowi powód do dumy wszystkich Polaków. Pozostałe bitwy uwiecznione numizmatami to nie mniej przełomowe momenty polskiej historii. W kolekcji znajdują się między innymi: bitwa pod Cedynią, bitwa pod Chojnicami, bitwa pod Kircholmem, Odsiecz Wiedeńska oraz Bitwa Warszawska.

Seria medali objęta jest ścisłą limitacją – w ręce kolekcjonerów na całym świecie trafi jedynie 10 000 kompletów.  Do każdego zestawu dołączone są kapsuły ochronne wraz z Certyfikatem Autentyczności oraz elegancki klaser kolekcjonerski wzbogacony o informacje na temat wydarzeń historycznych przedstawionych na medalach. Każdy nabywca otrzyma także Imienne Świadectwo Własności Kolekcji