Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Już 7 października długo wyczekiwana premiera filmowa – na ekrany kin wchodzi najnowszy obraz Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. Skarbnica Narodowa jest oficjalnym partnerem filmu. Obraz został wyróżniony na Festiwalu Filmowym w Gdyni w trzech kategoriach: zdjęcia, charakteryzacja oraz debiut aktorski. Cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem festiwalowej publiczności, że organizatorzy musieli przygotować dodatkowy seans.

 

Skarbnica Narodowa Wołyń film Wojtka Smarzowskiego„Jestem dumny z tego, że jesteśmy partnerem tak ważnego, choć niezwykle trudnego filmu. Jako Skarbnica Narodowa staramy się być zawsze blisko historii i pielęgnować jej wzniosłe, jak również i tragiczne momenty, które odbiły się i ukształtowały współczesne pokolenia” – mówi Adam Zieliński, dyrektor zarządzający Skarbnicy Narodowej.

Wojtek Smarzowski, reżyser znany z takich tytułów jak „Wesele”, „Dom zły”, czy „Róża”, po raz kolejny proponuje publiczności dzieło brutalne i kontrowersyjne. Centralnym tematem swojego nowego filmu uczynił historię miłosną rozgrywającą się w małej wiosce w południowo-zachodniej części Wołynia, zamieszkanej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Spokojne życie bohaterów odmienia brutalna rzeczywistość II Wojny Światowej. Rosnące aspiracje Ukraińców do stworzenia niepodległego państwa doprowadzają do narastania napięć pomiędzy polskimi i ukraińskimi sąsiadami, by w końcu, latem 1943 roku przerodzić się w tragedię.

Dzieło wstrząsnęło publicznością festiwalu w Gdyni. Smarzowski, nie ukrywając, że poruszył temat trudny, sam określa „Wołyń” jako „kolejny film o miłości w czasach nieludzkich”.