Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Już niebawem ogarnie nas gorączka piłkarskich emocji, związana z Mistrzostwami Europy we Francji. W oczekiwaniu na to wielkie wydarzenie, możemy podziwiać przepiękne monety emitowane specjalnie z okazji Euro 2016 przez Monnaie de Paris. Zagorzałych kibiców piłki nożnej zainteresuje również oficjalny zestaw 25 medali UEFA Euro 2016, który okazuje się czymś znacznie więcej niż kunsztownie wykonaną kolekcją numizmatów…

10 czerwca 2016 roku wszyscy piłkarscy entuzjaści wstrzymają oddech. Dokładnie o 21:00 meczem Francja : Rumunia rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Po raz pierwszy w historii wezmą w nich udział aż 24 reprezentacje narodowe. Z tej okazji prezentujemy oficjalny zestaw kolekcjonerski UEFA EURO 2016. Każda reprezentacja została uwieczniona na 1 z 24 medali, a dodatkowy – 25 medal ukazuje puchar, który przypadnie zwycięzcom EURO 2016. Razem tworzą zestaw, który pozwala na interaktywną grę: uważnie śledząc rozgrywki poszczególnych drużyn, kibic może przesuwać medale w specjalnym folderze i zapisywać bieżącą punktację. Kto wie, może finalnie na szczycie klasyfikacji znajdzie się reprezentacja Polski? Wszyscy w to głęboko wierzymy!

 

Uczestnicząc w tym numizmatycznym szaleństwie UEFA Euro 2016, nie można pominąć kolekcji wyemitowanej przez kraj gospodarzy – Francję. Wielka rywalizacja trwa nie tylko na boisku, ale i w mennictwie! Projektanci oficjalnych monet Mistrzostw prześcigają się w wyjątkowych pomysłach i niesamowitym wzornictwie. Dzięki rozwojowi techniki mennicznej w tegorocznej emisji znajdziemy m.in. oficjalną złotą monetę UEFA EURO 2016, w której ręcznie umieszczono wypukłą piłkę z białego złota.

Z okazji Euro 2016 mamy okazję podziwiać złote monety o nominałach: 500, 200, 50 i 5 euro, a także srebrne o nominale 50 i 10 euro. Na rewersach wszystkich monet przedstawiono boisko piłkarskie, na którym bramki zastąpione są przez dwa łuki triumfalne. W tle znajduje się kompozycja symbolizująca heksagon i flagę Francji. Na awersach zaś zobaczymy piłkarzy w dynamicznych pozach, np. napastnika uderzającego piłkę z woleja czy bramkarza starającego się obronić strzał.

Numizmaty te są wspaniałą pamiątką nie tylko dla kolekcjonerów, ale także dla zagorzałych kibiców piłki nożnej. Tegoroczne mistrzostwa są dla nas Polaków wyjątkowe, ponieważ mamy duże oczekiwania i równie wielkie nadzieje. Z nieciepliwością wyczekujemy sukcesów polskiej kadry w rozgrywkach UEFA EURO 2016.