Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Od 7 do 9 listopada 2015 roku Skarbnica Narodowa brała udział w Międzynarodowych Targach Numizmatycznych w Pekinie – Beijing International Coin Exposition 2015. 

 

Tegoroczne targi w Pekinie były doskonałą okazją, by obejrzeć, a nawet nabyć rozliczne monety oraz medale – zarówno niedawno wybite, jak i te z długą historią. To także doskonała okazja dla wielbicieli numizmatyki do dzielenia się zdobytą wiedzą i nowinkami z tej dziedziny. Chiny wprowadziły
do obiegu srebrną monetę kolekcjonerską, która upamiętnia Międzynarodowe Targi Numizmatyczne w Pekinie 2015.

Dodatkowo w Pekinie i na całym świecie kolekcjonerzy z niecierpliwością oczekują na szczegóły związane z programem numizmatycznym poświęconym Zimowym Igrzyskom Olimpijskim Pekin 2022. Tymczasem już w 2016 roku będzie miała swoja premierę seria monet koreańskich upamiętniających Igrzyska w koreańskim Pyeong Chang 2018.

Międzynarodowe Targi Numizmatyczne odbywają się od 20 lat – pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce w 1995 roku. Z roku na rok targi te przyciągają coraz więcej dystrybutorów i kolekcjonerów numizmatów z całego świata. Można tam spotkać pasjonatów monet oraz medali m.in. z Singapuru, Wielkiej Brytanii, Austrii, Australii, RPA, Hiszpanii, Kanady, Niemiec i z Polski. To numizmatyczne wydarzenie jest organizowane przez China Gold Coin Head Office, China Banknote Printing and Minting Company oraz  China Coins Museum. Międzynarodowe Targi Numizmatyczne odbyły się, nie tylko w Pekinie, ale także w Szanghaju i Kantonie.