Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

World Money Fair to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń numizmatycznych. Od 45 lat Targi przyciągają tysiące odwiedzających i wystawców z całego świata – nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli Skarbnicy Narodowej!

Skarbnica Narodowa na targach numizmatycznych w BerliniePodczas World Money Fair prezentowane są najrozmaitsze numizmaty, z różnych epok – od starożytności do czasów współczesnych. Dają niepowtarzalną okazję do zgłębienia numizmatycznej wiedzy. To także niebywała szansa, by zobaczyć premierowe okazy z całego świata. Bacznie śledzimy wszystkie nowości w świecie numizmatyki, by następnie móc podzielić się całą zdobyta wiedzą z Państwem.

 
Numizmaty prezentowane na targach w Berlinie

World Money Fair to targi, do których kolekcjonerzy numizmatyki i dystrybutorzy z całego świata przygotowują się przez cały rok. Wydarzenie skupia ponad 330 wystawców, przedstawicieli ponad 60 mennic i banków centralnych oraz ponad 15 000 zwiedzających ze wszystkich kontynentów. W czasie targów wystawcy i zwiedzający wymieniają się informacjami na temat najnowszych trendów i rozwiązań technologicznych.

Tegorocznym gościem honorowym była Korea Południowa, która obok Tajwanu, Singapuru i Hong Kongu jest zaliczana do tzw. "tygrysów Azji Wschodniej”. Mogliśmy obejrzeć całą gamę południowokoreańskich monet oraz najbardziej charakterystyczny numizmat, jakim jest emitowana przez Bank Korei 18-milimetrowa moneta wykonana ze stopu miedzi i aluminium, o nominale 10 Won. Targi na długo pozostaną w naszej pamięci, nie tylko ze względu na prezentowane tam numizmatyczne okazy, ale również wyjątkową oprawę wydarzenia.