Mauritius "Post Office" wart miliony!
Najsłynnijeszy znaczek pocztowy w czystym srebrze

„Błękitny Mauritius” z 1847 roku  zwany "Świętym Graalem" filatelistyki jest marzeniem i obiektem pożądania każdego kolekcjonera.

Skarbnica Narodowa, z uwzględnieniem najdrobniejszych detali, oryginalnych proporcji oraz motywów filatelistycznych przygotowała replikę najsłynnijeszego znaczka świata. 

  • Czyste srebro (Ag 999/1000)
  • Stempel lustrzany
  • Wierne odwzorowanie oryginału 
  • Innowacyjna technologia
  • Preferencyjna cena – tylko 99 zł (zamiast 199 zł)

Walor ten wydrukowano w latach 40. XIX wieku. Miejscowy grawer Joseph Barnard przygotowujący matrycę umieścił omyłkowo napis „Post Office” zamiast „Post Paid”. Powyższy fakt sprawił, że od lat eksponat ten bije światowe rekordy cenowe. Wart jest obecnie fortunę!

Do dnia dzisiejszego zachowało się jedynie dwanaście egzemplarzy tej niezwykle rzadkiej emisji! Tylko cztery nie noszów śladów stempla. Zdobią zbiory światowych muzeów oraz prywatną kolekcję Królowej Brytyjskiej Elżbiety II. 

Znikoma ilość oraz legenda, która powstała wokół zmiany napisów spowodowały, że pierwsze znaczki z egzotycznego Mauritiusa stały się sensacją i obiektem marzeń każdego kolekcjonera!

Seria Skarbnicy Narodowej „Najcenniejsze znaczki świata”, którą rozpoczyna ikona światowej filatelistyki „Błękitny Mauritius”, to połączenie historii i innowacyjnej technologii. Jedynie 5000 kolekcjonerów będzie mogło pochwalić się jej posiadaniem! 

Awers numizmatu ukazuje wizerunek Królowej Wiktorii oraz napis "Post Office". Na rewersie widnieje kraj emitenta oryginału - Mauritius, rok emisji znaczka - 1847, nominał dwa pensy oraz próba srebra.

Specyfikacja
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Srebro (999/1000)
Masa:
6 g
Wymiary:
21x24 mm
Limitacja:
5000 kolekcji

Najcenniejsze znaczki świata w czystym srebrze

Kolekcja Skarbnicy Narodowej „Najcenniejsze znaczki świata” gromadzi najrzadsze i najbardziej poszukiwane eksponaty filatelistyczne świata. Wykonane w srebrze najwyższej próby (Ag 999/1000), z wykorzystaniem najnowszej technologii menniczej repliki kolekcjonerskie zachowały oryginalne proporcje i motywy filatelistyczne. Wszystkie detale przeniesiono na numizmaty z niezwykłą precyzją i starannością.

Ścisły limit Skarbnicy Narodowej, liczący jedynie 5000 kompletnych kolekcji, potwierdza unikatowy charakter tej niezwykłej serii.

Kolekcję otwiera ikona światowej filatelistyki, „Błękitny Mauritius” z 1847 roku. W jej skład wejdą także m.in. pierwszy znaczek pocztowy na świecie - „Czarna Jednopensówka” z 1840 roku, jedyna ocalała emisja wypuszczona przez Gujanę Brytyjską w 1856 roku, absolutny rarytas wśród zbieraczy - „Czerwony Mauritius”, czy „Polska Nr 1" z 1860 roku - pierwszy znaczek wydany na ziemiach polskich.

Kolekcji towarzyszą wspaniałe akcesoria, które otrzymają Państwo W PREZENCIE:

  • Ilustrowany poradnik kolekcjonera zawierający informacje historyczne, numizmatyczne i filatelistyczne - wysyłany już z drugim medalem
  • Certyfikaty Autentyczności przesyłane z każdą emisją
  • Efektowna szkatuła do ekspozycji numizmatów - wysyłana z trzecią przesyłką
  • Świadectwo Własności kolekcji - wysyłane z ostatnim medalem serii

Klienci Skarbnicy Narodowej, jako pierwsi mają szansę wejść w posiadanie serii srebrnych replik najbardziej poszukiwanych eksponatów filatelistycznych na świecie. 

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali z kolekcji "Najcenniejsze znaczki świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym numizmatem z serii: „Błękitny Mauritius”, zamawiam go w cenie 99 zł (zamiast ceny regularnej 199 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 47 pozostałych medali w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 199 zł (łączna cena tych 47 medali to 9353 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.