Mija 50 lat od zdobycia złota olimpijskiego w Monachium

W 1972 r. "Orły Górskiego" pojechały na igrzyska olimpijskie do Monachium. Trener Kazimierz Górski oparł reprezentację na najlepszych zawodnikach polskich klubów, głownie Ruchu ChorzówGórnika Zabrze i Legii Warszawa. Z reprezentacji młodzieżowej do kadry seniorskiej dokooptowano Grzegorza Latę. W Monachium Polacy rozegrali fantastyczne zawody, pokonując w drodze do finału silną ekipę NRD oraz Związku Radzieckiego.

Mecz, na który czekały pokolenia, miał odbyć się 9 września 1972 r. W finale przyszło zmierzyć się z prezentującą wówczas najlepszy światowy futbol reprezentacją Węgier. Po błędzie Kazimierza Deyny Polacy przegrywali do przerwy 0:1. Stracony gol podziałał mobilizująco na Polaków, a szczególnie Deynę, który dwukrotnie pokonał bramkarza Madziarów i został królem strzelców turnieju

9 września 1972 r. na Stadionie Olimpijskim w Monachium polscy piłkarze usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego, a na ich szyjach zawisły złote medale. Po raz pierwszy i jedyny w historii.  

Pamiątkowy medal uszlachetniony czystym złotem

Historyczne osiągnięcie polskiej drużyny narodowej było dopiero początkiem niezapomnianych meczów i licznych sukcesów "Orłów Górskiego". Zdobycie złota olimpijskiego upamiętnia medal uszlachetniony czystym, 24-karatowym złotem. Wybito go w najwyższej jakości menniczej, w okazałym rozmiarze (średnica 40 mm).

Awers medalu „Polska-Węgry 2:1, Monachium 1972” przedstawia artystyczną stylizację sceny finałowego meczu Polska: Węgry na tle Stadionu Olimpijskiego. Na rewersie ukazano natomiast stylizowaną kompozycję godła z motywem piłkarskim.

50% rabatu na medal upamiętniający złoty medal "Orłów Górskiego"

Dla klientów Skarbnicy Narodowej premierowy medal „Polska-Węgry 2:1, Monachium 1972” jest teraz dostępny za połowę ceny, za jedyne 69,50 zł. Przesyłka na koszt Skarbnicy Narodowej.

Dodatkowo wraz z drugą przesyłką klienci otrzymają banknot pamiątkowy o nominale 0 euro z Trenerem Tysiąclecia Kazimierzem Górskim, architektem największych sukcesów Biało-Czerwonych.


Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedź
Masa:
26 g
Średnica:
40 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000

Złote lata polskiego futbolu

Numizmat „Polska–Węgry 2:1, Monachium 1972” rozpoczyna serię „Złote Lata Polskiego Futbolu”, składającą się z uszlachetnionych czystym złotem medali, które upamiętniają najważniejsze osiągnięcia i wielkie chwile polskiej piłki. To wspaniała pamiątka dla każdego Polaka. Zakup pierwszego medalu daje ekskluzywne prawo pierwszeństwa do zakupu pozostałych medali z tej zamkniętej kolekcji.

Numizmaty z serii „Złote Lata Polskiego Futbolu” upamiętniają najważniejsze sukcesy polskiej reprezentacji narodowej wywalczone za kadencji trenera Kazimierza Górskiego i nie tylko:

  • olimpijskie złoto z Monachium (Polska–Węgry 2:1, Monachium 1972),
  • trzecie miejsce na X Mistrzostwa Świata (mecz Polska–Brazylia 1:0, Monachium 1974),
  • srebrny medal na XXI Igrzyskach Olimpijskich (Polska-Brazylia 2:0, Toronto 1976),
  • najwyższe zwycięstwo w okresie PRL-u; rekord strzelecki kraju, który obowiązywał do kwietnia 2009 roku (Polska–Norwegia 9:0, Szczecin 1963),
  • trzecie miejsce na XII Mistrzostwach Świata (Polska–Francja 3:2, Alicante 1982).

Prawo pierwszeństwa kolekcjonowania!

Emisje związane z wydarzeniami sportowymi od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kolekcjonerów. Oficjalne monety olimpijskie czy numizmaty piłkarskich mistrzostw biją za każdym razem rekordy popularności.

Nabycie premierowego medalu „Polska–Węgry 2:1, Monachium 1972” wiąże się z prawem pierwszeństwa do otrzymywania kolejnych medali uszlachetnionych czystym złotem, wchodzących w skład kolekcji "Złote Lata Polskiego Futbolu". Prosimy zamówić jak najszybciej, zanim będzie za późno!

W ramach kolekcji akcesoria GRATIS:

  • Bogato ilustrowany folder kolekcjonerski do efektownej ekspozycji cennego zbioru.
  • Certyfikaty Autentyczności gwarantujące najwyższą jakość menniczą i uszlachetnienie czystym złotem.
  • Imienne Świadectwo Własności kolekcji.
  • Dodatkowo wraz z drugą przesyłką banknot pamiątkowy o nominale 0 euro z Trenerem Tysiąclecia Kazimierzem Górskim, architektem największych sukcesów Biało-Czerwonych.

Wraz z ostatnią przesyłką w ramach kolekcji "Złote Lata Polskiego Futbolu" otrzymają Państwo za symboliczny 1 zł medal z Kazimierzem Górskim wybity w cennym srebrze 925/1000. Numizmat należy umieścić w folderze kolekcjonerskim otrzymanym z pierwszym medalem.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie uszlachetnionych czystym złotem medali z kolekcji "Złote Lata Polskiego Futbolu”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym pamiątkowym, uszlachetnionym złotem medalem "Polska-Węgry 2:1, Monachium 1972", zamawiam go w cenie 69,50 zł. 

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam pozostałe 8 uszlachetnionych czystym złotem medali z tej zamkniętej kolekcji ok. raz w miesiącu, każdy w cenie regularnej 139 zł (łączna cena tych medali to 1112 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki z medalem z kolekcji "Złote lata polskiego futbolu”. W trakcie kolekcjonowania wraz z drugą przesyłką otrzymam bezpłatnie banknot pamiątkowy o nominale 0 euro z Kazimierzem Górskim oraz wraz z ostatnią przesyłką medal z Trenerem Tysiąclecia wybity w srebrze 925/1000 za jedyny 1 zł.

Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.