550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

Wybitny polski astronom i uczony
upamiętniony na medalu wybitym w czystym złocie!

Mikołaj Kopernik to wszechstronny człowiek Renesansu – astronom, matematyk, lekarz, prawnik, ekonomista, urzędnik oraz duchowny. Autor przełomowego dzieła w historii nauki De revolutionibus orbium coelestium, czyli O obrotach sfer niebieskich (przedstawiającego wizję Wszechświata), a także prawa ekonomicznego, zgodnie z którym pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.

W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji, dla upamiętnienia wybitnego polskiego naukowca, powstał wyjątkowy medal wybity z czystego złota próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Autorką projektu jest Roussana Nowakowska.

Wzbogać swoją kolekcję o medal z 24-karatowego złota!

Uzupełnij swój folder „Polska Światu. Najważniejsze odkrycia polskich naukowców”!

Emisja specjalna, ściśle limitowana – tylko 5 000 egzemplarzy.

Na rewersie medalu widnieje wizerunek Mikołaja Kopernika z cyrklem w prawej dłoni oraz sferą armilarną w lewej dłoni. Obok znajduje się rok urodzenia i śmierci genialnego astronoma. Awers przedstawia stylizowany rysunek heliocentrycznego Układu Słonecznego Mikołaja Kopernika z dzieła „O obrotach sfer niebieskich”.

Autentyczność medalu gwarantuje Certyfikat. Numizmat stanowi idealne uzupełnienie zestawu "Polska Światu", dla którego powstał specjalnie zaprojektowany folder kolekcjonerski. Limitacja tego złotego medalu to tylko 5000 egzemplarzy!

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem tego medalu w Polsce.

Tak, zamawiam złoty medal o masie 1,2 g „Mikołaj Kopernik” wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 990 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Metal:
złoto 999/1000
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Masa:
1,2 g
Średnica:
18 mm
Limitacja:
5000 egzemplarzy