Złota moneta upamiętniająca 75. rocznicę bitwy o Monte Cassino

Tylko 700 monet na świecie!

75. Rocznica Bitwy o Monte Cassino. Moneta wybita w 1/10 uncji czystego złota!

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • Czyste złoto 999/1000
  • Polacy uhonorowani na oficjalnej monecie!
  • Tylko 700 monet na świecie! 
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ostatnie sztuki
Cena: 1 249 zł

75. rocznica zwycięskiej bitwy o Monte Cassino

W 1944 r. alianci przez 4 miesiące bezskutecznie próbowali złamać obronę niemiecką i zdobyć Monte Cassino. Niemcy ugięli się dopiero po ataku żołnierzy z II Korpsu Polskiego, którymi dowodził gen. Władysław Anders. Między 12 a 18 maja Polacy stoczyli bohaterski bój. Była to jedna z największych bitew lądowych podczas II wojny światowej. 

Polacy uhonorowani na oficjalnej złotej monecie! 

W 75. rocznicę walk zwycięstwo Polaków upamiętnia oficjalna moneta z czystego złota! Na rewersie monety zostało upamiętnione wydarzenie, które miało miejsce 18 maja 1944 r. Tego dnia w samo południe polski żołnierz, w obecności korespondentów wojennych, zagrał na trąbce hejnał mariacki. Tym samym obwieścił, że bohaterscy Polacy wypełnili powierzone im zadanie. Chwila ta zyskała niesmiertelność dzięki fotografiom, które obiegły świat. Dodatkowo teraz to wydarzenie zostało upamiętnione na oficjalnej monecie z czystego złota! 

Czyste złoto, najwyższa jakość 

Moneta została wykonana z 1/10 uncji czystego złota 999/1000. Wybito ją w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym, dlatego zachwyca idealnym połyskiem

Tylko 700 monet na świecie! 

To niewątpliwie rarytas kolekcjonerski, gdyż światowa limitacja wynosi zaledwie 700 egzemplarzy. Tak niska limitacja oficjalnej monety zdarza się bardzo rzadko. Oznacza to, że jej nakład najprawdopodobniej bardzo szybko się wyczerpie. 

Akcesoria gratis!

Autentyczność i najwyższą jakość monety gwarantuje oficjalny certyfikat. Dodatkowo moneta jest zapakowana w eleganckie pudełko z drewna brzozowego. 

Cena: 1 249 zł
Specyfikacja
Metal:
Złoto 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
3,1 g
Średnica:
18 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
5 dolarów
Rok emisji:
2019
Limitacja:
700 monet na cały świat