Zwierzęta Ziemi ukazane na największej na świecie sferycznej monecie wybitej z 1 kg srebra i średnicy aż 150 mm!

Niesamowite, ile różnych gatunków zwierząt żyje na Ziemi. Spotykamy m.in. takie, które potrafią latać, pływać, chodzić, polować, jeść rośliny, a także te, które lubią być same albo żyją w dużych grupach – to naprawdę niezwykłe! Zwierzęta odgrywają ważną rolę w naszym ekosystemie. Dlatego warto mieć świadomość jak cenną faunę mamy na naszej planecie.

Rzadko spotykany kształt 3D

Zwierzęta zamieszkujące nasz glob zostały upamiętnione na srebrnej monecie o rzadko spotykanym kształcie 3D. Jest to pierwsza i największa na świecie sferyczna emisja
wybita z 1 kg czystego  srebra próby 999/1000 i średnicy aż 150 mm!

Bogactwo świata zwierząt na imponującej monecie

Obracając monetę dostrzec można, m.in.: łosia, lisa, dzika, żyrafę, wielbłąda, nosorożca, pandę, małpę, tygrysa, koalę, kangura, ośmiornicę, żółwia, niedźwiedzia czy bizona. Dodatkowo numizmat zdobi róża wiatrów z zaznaczonymi kierunkami stron świata. W dolnej części kuli widoczny jest herb emitenta – Barbados, nominał – 25 dolarów, masa monety – 1 kg oraz próba srebra, z której wykonano monetę – Ag 999.

To niezwykłe arcydzieło sztuki menniczej swój ciemniejszy kolor zawdzięcza antycznemu wykończeniu (ang. antique finish). Dzięki matowej powierzchni monety można ją wziąć bezpośrednio w dłonie. Aby wygodnie podziwiać wszystkie detale, dołączona jest okrągła podstawka, na której można postawić emisję.

Do bezpiecznego przechowywania monety służy specjalnie zaprojektowane duże, rozkładane na boki pudełko. Od środka emisję otacza czarna gąbka z dopasowanym wycięciem, dzięki której numizmat jest idealnie zabezpieczony.

Bardzo niska światowa limitacja

Światowa limitacja monety to jedynie 199 egzemplarzy. Dla Klientów Skarbnicy Narodowej dostępne są numizmaty z pierwszego bicia (tzw. First Strike) z początkowymi numerami, co zostało potwierdzone na oryginalnym Certyfikacie Autentyczności.


Zamów już teraz i dołącz do elitarnego grona Kolekcjonerów, którzy będą mogli dodać tę ekskluzywną emisję do swoich zbiorów.

Tak, zamawiam srebrną monetę masie 1 kg „Zwierzęta Ziemi” wraz z Certyfikatem Autentyczności i eleganckim pudełkiem w cenie 17900 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym.  

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.  

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. 

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Barbados
Nominał:
25 dolarów
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
zwykły
Metal:
srebro 999/1000
Masa:
1 kg
Średnica:
150 mm
Limitacja:
199 egzemplarzy na świecie
Zdobienie:
wykończenie antyczne