100. rocznica urodzin Jana Pawła II

Jan Paweł II to postać niezwykła. Pozostawił po sobie testament, będący cennym drogowskazem dla kolejnych pokoleń. To, co go wyróżniało, to przede wszystkim podróże i spotkania z wiernymi. W 2020 roku celebrowany jest ważny jubileusz – 100. rocznica urodzin Papieża-Polaka.

I to właśnie jubileusz urodzin oraz jedna z pielgrzymek do Polski stały się inspiracją do powstania wyjątkowego zestawu 6 oficjalnych monet wybitych w czystym srebrze próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – najcenniejszej dla Kolekcjonerów.

Ten unikatowy zestaw został oficjalnie zatwierdzony przez Tipografia Vaticana na 100. rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II.

  • Aż 250 g czystego srebra próby 999/1000
  • Najwyższa jakość wykonania
  • Zdjęcie z Pielgrzymki do Polski
  • Ścisła limitacja – zaledwie 1000 egzemplarzy na świecie
  • Indywidualny numer na każdym zestawie

Na powierzchnię monet z zestawu o łącznej wadze aż 250 g i imponującym rozmiarze 
120,3 x 80,2 mm zostało przeniesione zdjęcie z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II. Oryginalna fotografia została wykonana w czerwcu 1987 roku podczas pobytu w Gdańsku.

By idealnie połączyć ze sobą wszystkie emisje, zastosowano zaawansowaną i wyjątkowo pracochłonną technologię pokrycia drukiem. Dzięki niej, zdjęcie można było przenieść na całą powierzchnię monet, nie pozostawiając srebrnej krawędzi.

Odpowiednie i efektowne wyeksponowanie monet umożliwia specjalnie zaprojektowana akrylowa kapsuła z magnetycznym zamknięciem. Do bezpiecznego przechowywania służy elegancka szkatuła z grawerem na wieczku odnoszącym się do 100. rocznicy urodzin Papieża.

Monety są oficjalnym środkiem płatniczym, dlatego na ich awersach widnieje m.in. portret królowej Elżbiety II z profilu – władczyni wszystkich państw należących do Wspólnoty Narodów.

Ścisła światowa limitacja – zaledwie 1000 egzemplarzy – została wygrawerowana na rewersie jednej monety z każdego zestawu. Dzięki temu te wyjątkowe układanki liczące sześć srebrnych monet są niepowtarzalne – każda posiada własny, indywidualny numer.

Skarbnica Narodowa jest wyłącznym dystrybutorem tego zestawu w Polsce.

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza
Waga:
250 g
Średnica:
120,3 x 80,2 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
6 dolarów
Rok emisji:
2019
Limitacja:
1000 egzemplarzy

Ojciec Święty Jan Paweł II pielgrzymował do Polski osiem razy: w 1979, 1983, 1987, 1991, 1995, 1997, 1999 i 2002 roku. Każda z wizyt wzbudzała ogromny entuzjazm rodaków i była długo oczekiwanym wydarzeniem. Pielgrzymka z roku 1987 przebiegała pod hasłem „Do końca ich umiłował”. Jej trasa wiodła przez: Warszawę, Lublin,Tarnów, Kraków, Szczecin, Gdynię, Gdańsk, Częstochowę, Łódź, Warszawę. Głównym celem wizyty był udział Ojca Świętego w II Krajowym Kongresie Eucharystycznym, który został zainaugurowany i zamknięty przez Jana Pawła II.

Wizyta Jana Pawła II w Trójmieście miała trzy szczególnie podniosłe momenty. Pierwszym było Westerplatte, gdzie na Ojca Świętego czekali żyjący uczestnicy obrony z 1939 roku oraz kilkunastotysięczny tłum młodzieży. To do niej Jan Paweł II skierował słowa: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować".

Drugim ważnym momentem była modlitwa papieża pod pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. W pamięci wiernych pozostał obraz samotnego Ojca Świętego klęczącego u stóp monumentu i odgrodzonego od tłumu kordonem milicji.

Momentem kulminacyjnym wizyty w Gdańsku była msza św. na pasie startowym dawnego lotniska w Gdańsku Zaspie. Na następcę św. Piotra czekało blisko milion osób. Tam padły słynne słowa skierowane do robotników: „Praca nie może być traktowana - nigdy i nigdzie - jako towar, bo człowiek nie może dla człowieka być towarem (…) Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia".

Niezapomnianym elementem gdańskich uroczystości był niezwykły ołtarz, uznany za jeden z najpiękniejszych, jakie wzniesiono podczas wszystkich wizyt papieskich. Jego autorem był gdański malarz i scenograf Marian Kołodziej.

Artysta stworzył monumentalnych rozmiarów „Okręt Kościoła”, którego sternikiem miał być papież. Jego symbolika była równie jasna dla wiernych, co niewygodna dla władz państwowych. Okręt nie tylko nawiązywał do łodzi św. Piotra. Jego niedokończona konstrukcja była aluzją do stoczni gdańskiej.

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie zestawu 6 srebrnych monet upamiętniających Jana Pawła II w cenie 3490 zł (+25 zł koszty przesyłki kurierskiej). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.