Oryginalny srebrny dolar wyemitowany w 250. rocznicę urodzin pierwszego prezydenta USA – Jerzego Waszyngtona

Ta pamiątkowa srebrna moneta  cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku kolekcjonerskim. Została wybita w 1982 roku przez Mennicę Stanów Zjednoczonych na zamówienie Kongresu USA, w srebrze wysokiej próby 900/1000.

Awers monety prezentuje sylwetkę pierwszego prezydenta USA na koniu. Rewers zdobi przedstawienie wschodniej części fasady jego rezydencji w Mount Vernon. Pamiątkowy dolar został zaprojektowany przez Elizabeth Jones, która pełniła funkcję głównego rzeźbiarza i grawera Mennicy USA w tym okresie.

Jerzy Waszyngton (ang. George Washington) jest uważany, obok Thomasa Jeffersona i Benjamina Franklina, za jednego z ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych (ang. Founding Fathers of the United States). 30 kwietnia 1789 roku został zaprzysiężony na pierwszego w historii prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jako główny cel swoich rządów przyjął wzmocnienie młodego państwa amerykańskiego.  W 1792 roku został wybrany na drugą kadencję.

Oszczędź 100 zł nabywając teraz swojego pierwszego srebrnego dolara!

Skorzystaj z okazji: pierwszy srebrny dolar „Jerzy Waszyngton” z 1982 roku dostępny za jedyne 99 zł (zamiast 199 zł).

Najdroższa moneta świata – pierwszy amerykański dolar odwiedzi Polskę!

16-18 lutego 2016 roku na Zamku Królewskim w Warszawie zostanie zaprezentowana najdroższa moneta świata – Flowing Hair Liberty Dollar – warta ponad 10 milionów dolarów. Będzie jej towarzyszyć historyczny dokument Deklaracji Niepodległości oraz inne, poszukiwane eksponaty z XIX i XX wieku.

Specjalnie dla fanów amerykańskiej numizmatyki przygotowaliśmy replikę tej niezwykłej monety. Wykonana w 15 gramach miedzioniklu wiernie odwzorowuje najmniejsze detale projektu sprzed ponad 200 lat. Zostanie ona dołączona za symboliczny 1 zł do przesyłki ze srebrnym dolarem Jerzego Waszyngtona.

Zatwierdzone przez Prezydenta USA!

W Stanach Zjednoczonych Ameryki obowiązują ścisłe regulacje dotyczące emisji monet. Ich projekty muszą zostać osobiście zatwierdzone przez Prezydenta. Wartość nominalna oraz zawartość srebra gwarantowane są przez Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych.

Specyfikacja
Metal:
Srebro 900/1000
Jakość:
Stan menniczy
Waga:
12,5 g
Średnica:
30,61 mm
Nominał:
1/2 USD
Kraj emisji:
USA
Rok emisji:
1982
Limitacja:
25 000 kolekcji

Fascynująca historia USA uwieczniona w cennym srebrze:

  • Jedne z najbardziej cenionych srebrnych monet świata
  • Uwiecznione w srebrze przełomowe wydarzenia w amerykańskiej historii
  • Symbole Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz ludzie, którzy odegrali kluczową rolę w dziejach USA, na oficjalnych emisjach Rządu tego kraju

Kolekcja "Amerykańskich Srebrnych Dolarów" zawiera tylko monety o wyjątkowych motywach. Zamawiając półdolarówkę "Jerzy Waszyngton – pierwszy prezydent Ameryki" mają Państwo zagwarantowaną:

  • Preferencyjną cenę pierwszej monety tylko 99 zł - to oszczędność aż 100 zł!
  • Oryginalność monety potwierdzoną Certyfikatem Autentyczności z ciekawymi informacjami na temat numizmatu
  • Pierwszeństwo przy zakupie kolejnych monet z kolekcji "Amerykańskich Srebrnych Dolarów".

W ramach kolekcji otrzymają Państwo także:

  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji.
  • Certyfikat Autentyczności do każdego z amerykańskich srebrnych dolarów.
  • Elegancką kasetkę kolekcjonera do bezpiecznego przechowywania i profesjonalnej ekspozycji tych oficjalnych, srebrnych monet.

Ścisła limitacja i wzrost wartości

Liczba kompletnych kolekcji amerykańskich monet w Polsce jest ściśle limitowana. Wynosi jedynie 25 000 egzemplarzy. Rygorystyczny system kontroli Mennicy USA pozwala na utrzymanie najwyższej jakości wykonania monet wchodzących w jej skład.

Wagę, zawartość i czystość kruszcu gwarantuje Rząd Stanów Zjednoczonych.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie monet z najbardziej pożądanego programu numizmatycznego świata "Amerykańskie Srebrne Dolary". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą monetą z kolekcji: "Jerzy Waszyngton", zamawiam ją w preferencyjnej cenie 99 zł (zamiast ceny regularnej 199 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. 

Jeżeli zatrzymam tę monetę, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze monety z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby monet) kolekcji. Cena kolejnych 7 emisji wynosi 199 zł, kolejnych 8, rzadszych motywów dostępnych jest w cenie 289 zł, dalsza część serii składa się z najtrudniejszych w pozyskaniu emisji do nabycia w cenie 389 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmaty wysyłane będą w stanie zachowania: mennicznym, znakomitym lub bardzo pięknym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.