Jerzy Waszyngton - pierwszy prezydent USA uwieczniony w srebrze!

Jerzy Waszyngton był pierwszym w historii prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. W 250. rocznicę urodzin ojca narodu amerykańskiego, Rząd Stanów Zjednoczonych wyemitował oficjalnego srebrnego dolara upamiętniającego tego wielkiego przywódcę.

To właśnie ta emisja rozpoczyna prestiżową kolekcję oryginalnych "Amerykańskich Srebrnych Dolarów". Masę monet z serii oraz czystość kruszcu gwarantuje Rząd Stanów Zjednoczonych.

Awers monety wybitej ze srebra wysokiej próby 900/1000 przedstawia Jerzego Waszyngtona w mundurze, na koniu. Obok napis: "Liberty" (Wolność). W otoku znajduje się imię i nazwisko portretowanego: GEORGE WASHINGTON oraz informacja o rocznicy urodzin prezydenta: 250TH ANNIVERSARY OF BIRTH i rok emisji: 1982.

Na rewersie widnieje posiadłość Waszyngtona – Mount Vernon w stanie Wirginia. Poniżej orzeł heraldyczny z godła USA. W otoku nazwa kraju emitenta: UNITED STATES OF AMERICA, motto: "In God we trust" ("Bogu ufamy" / "W Bogu pokładamy nadzieję") oraz nominał: HALF DOLLAR.

Projekt monety zlecono Elizabeth Jones (ur. 1931), która w latach 1981 – 1991 piastowała funkcję jedenastego z rzędu, głównego grawera Mennicy USA. Jones była pierwszą kobietą w historii Stanów Zjednoczonych, która została głównym grawerem mennicy państwowej.

Srebrną półdolarówkę z Waszyngtonem wybito w dwóch mennicach: w Denver i San Francisco. Moneta zawierała aż 90% srebra i była pierwszym od 1964 roku amerykańskim numizmatem o tak wysokiej zawartości kruszcu!

Specyfikacja
Emitent:
USA
Nominał:
1/2 dolara
Rok emisji:
1982
Stan zachowania:
znakomity
Metal:
srebro 900/1000
Masa:
12,5 g
Średnica:
30,6 mm

Amerykańskie Srebrne Dolary - najsłynniejsze monety Mennicy USA

Srebrne dolary USA charakteryzują się wybitnym wzornictwem oraz wysoką jakością bicia. Przybliżają historię Stanów Zjednoczonych w najpiękniejszy z możliwych sposobów – zapisując ją w szlachetnym srebrze wysokiej próby 900/1000.

Moneta "Jerzy Waszyngton" rozpoczyna kolekcję "Amerykańskie Srebrne Dolary", w której skład wchodzi 7 poszukiwanych i coraz trudniej dostępnych w pożądanych stanach zachowania półdolarówek. Każdą z nich charakteryzuje srebro wysokiej próby 900/1000.

Do ich bezpiecznego przechowywania służy folder kolekcjonerski, który został dostarczony wraz z legendarną półdolarówką upamiętniającą jedną z najważniejszych postaci w historii USA – Johna F. Kennedy’ego.

Monety wchodzące w skład tej serii zostały wybite przez jedną z najbardziej renomowanych tego typu instytucji na świecie – Mennicę USA. Każda z nich została zatwierdzona przez Kongres USA i jest oficjalnym środkiem płatniczym.

Przywileje dla Kolekcjonerów kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary":

  • prawo pierwszeństwa zakupu siedmiu poszukiwanych i coraz trudniej dostępnych w jak najlepszym stanie zachowania na rynku amerykańskich srebrnych dolarów,
  • otrzymywanie ok. raz w miesiącu dolara wybitego w srebrze wysokiej próby 900/1000, upamiętniającego m.in. ważne dla USA postacie czy symbole,
  • gwarancja stałej ceny - wszystkie motywy począwszy od drugiej aż do ostatniej, siódmej monety, kosztują tyle samo.

Akcesoria kolekcjonerskie GRATIS!

W trakcie trwania serii Kolekcjonerzy otrzymają ZA DARMO następujące akcesoria:

  • Certyfikat Autentyczności do każdej srebrnej emisji z serii potwierdzający jej oryginalność,
  • Dokładny opis dołączony do każdej srebrnej półdolarówki opracowany przez eksperta i historyka,
  • Świadectwo Własności kolekcji z miejscem na wpisanie danych właściciela zbioru (wysyłane wraz z 7. przesyłką).

Bezpieczeństwo kolekcjonowania

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Gwarantujemy prawo zwrotu każdej monety w ciągu 14 dni od momentu otrzymania oraz zwrot kosztów jej zakupu. Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" ma charakter zamknięty - składa się z 7 oryginalnych srebrnych półdolarówek USA.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą półdolarową monetą "Jerzy Waszyngton" z 1982 roku, zamawiam ją, w preferencyjnej cenie 99 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę też wybrać szybką płatność elektroniczną.

Pozostałe 6 monet z tej kolekcji będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie regularnej 199 zł (łączna cena tych 6 monet to 1194 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł.

Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki z monetą z kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary". Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monety. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. W zależności od roku emisji pamiątkowe dolary zostaną dostarczone w pięknych, bardzo pięknych lub znakomitych stanach zachowania.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.