William Szekspir
– srebrna moneta z prestiżowej Mennicy Francuskiej

Moneta "William Szekspir" została wybita w 1 uncji (31,1 g) czystego srebra próby 999/1000, stemplem lustrzanym.

Projekt awersu odnosi się do „Hamleta” – jednego z najbardziej znanych dramatów pisarza, uznawanych za arcydzieło teatru elżbietańskiego. Uzupełnieniem jest napis – William Szekspir, rok urodzin i śmierci pisarza – 1564-1616 oraz rok emisji monety – 2022. Na rewersie znajdują się m.in.: pióro, będące symbolem pisarzy, napis – „L’art. de la plume”, który możemy przetłumaczyć jako „sztuka pisania piórem”, nominał – 20 euro oraz skrót „FR” pochodzący od Republiki Francuskiej.

Na świecie dostępnych jest zaledwie 3000 egzemplarzy srebrnej monety „William Szekspir”, a ich autentyczność gwarantuje oryginalny, numerowany Certyfikat.


Co ważne, zaledwie 10% monet z całej limitacji, w tym wszystkie emisje pozyskane dla Klientów Skarbnicy Narodowej, posiada:

  • dodatkowy Certyfikat świadczący o wyjątkowości tej emisji, podpisany przez Pana Marca Schwartza – głównego mincerza Mennicy Francuskiej,
  • list z Mennicy Francuskiej,
  • kopię szkicu projektu awersu monety. Jej autorem jest Joaquin Jimenez – artysta oraz główny grawer tworzący dla wspomnianej wyżej Mennicy. Do monety dołączone jest także eleganckie pudełko kolekcjonerskie.

Specyfikacja
Emitent:
Francja
Nominał:
20 euro
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
1 uncja
Średnica:
37 mm
Limitacja:
3000 egzemplarzy

Tak, zamawiam srebrną monetę "William Szekspir" o masie 1 uncji wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 690 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.