Najdroższa moneta Polski i Europy wybita w Bydgoszczy!
Wierna replika uszlachetniona czystym złotem. Gratulujemy wyboru!

100 dukatów koronnych Zygmunta III Wazy z 1621 roku jest najcenniejszą, największą i najcięższą polską złotą monetą. Ten skarb mennictwa polskiego został wybity w mennicy bydgoskiej. Na tle wielu mennic działających na przełomie XVI i XVII wieku, ta szczególnie się wyróżniała. Specjalizowała się w biciu monet o dużych nominałach. Wynikało to z bardzo wysokiego poziomu technologicznego mennicy oraz współpracy z najwybitniejszymi medalierami i grawerami.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że 100 dukatów Zygmunta III jest ważnym świadkiem historii. Monetę tę wybito w okresie polskiego złotego wieku. To wtedy Rzeczpospolita była największym państwem w Europie. Na początku XVII w., po zwycięstwie nad Szwedami i Rosjanami, granice Polski rozciągały się od Poznania aż po Smoleńsk.

Polski korpus hetmana Stanisława Żółkiewskiego stacjonował na Kremlu, a król Zygmunt III Waza prowadził grę o koronę carów. Rzeczpospolita była potęgą gospodarczą i polityczną, a polska husaria – najlepsza kawaleria świata – pozostawała niepokonana przez ponad 100 lat!

100 dukatów koronnych Zygmunta III Wazy to nie tylko wyjątkowa moneta, lecz także namacalny dowód okresu świetności państwa polskiego.

Polska moneta na liście 10 najdroższych monet świata!

W 2008 roku na aukcji w nowojorskiej firmie Stack’s, jeden z nielicznych egzemplarzy, został zlicytowany za rekordową kwotę 1 380 000 USD. W styczniu 2018 roku padł kolejny rekord zakończony sprzedażą na kwotę 2 160 000 USD. To czyni ją najdroższą monetą Europy kontynentalnej. W Polsce oryginał monety można podziwiać w Muzeum Czapskich w Krakowie, a od dziś jej wierną replikę również w zaciszu swojego domu!

Wymagający proces technologiczny bicia sprawił, że powstało jedynie 25 000 egzemplarzy tej wyjątkowej repliki. Wiernie odtworzona, uszlachetniona 24-karatowym złotem, na numizmacie o średnicy 30 mm to prawdziwa ozdoba zbiorów i powód do dumy.

Arcydzieło polskiej sztuki menniczej

Na awersie najcenniejszej polskiej monety widnieje popiersie Zygmunta III Wazy z łańcuchem Orderu Złotego Runa na szyi. Polski władca był kawalerem najstarszego – po papieskim Orderze Chrystusa i angielskim Orderze Podwiązki – orderu świata. Od momentu ustanowienia w 1421 roku, do chwili obecnej, wyróżniono nim tylko 1282 osoby.

Dookoła znajduje się napis: SIGISMVNDVS III D(ei) G(ratia) POLONIAE ET SVECIAE REX. 
Kontynuację napisu umieszczono na rewersie: MAGNVS DVX LIT(h)VAN(iae) RUSS(iae) MAS(iae ) SAM(ogitae ) LIVON(iae) ETC (Zygmunt III z Bożej łaski król Polski i Szwecji, wielki książę litewski, ruski, mazowiecki, żmudzki, inflancki itd.).

Rewers przedstawia ukoronowaną dziewięciopolową tarczę herbową: czteropolowy herb Rzeczpospolitej Obojga Narodów (Orzeł i litewska Pogoń), a na nim wielki herb Szwecji: Trzy Korony i Lwy Folkungów (dynastii panującej w Szwecji w latach 1250-1364).

Na tarczy sercowej widnieje herb aktualnie panującej rodziny – w tym przypadku Snopek Wazów. Całość otoczona jest łańcuchem Orderu Złotego Runa – wyróżnienia nadawanego w tym czasie przez hiszpańską linię Habsburgów.

Specyfikacja
Uszlachetnienie:
24-karatowe złoto
Waga:
12 g
Średnica:
30 mm
Kraj emisji:
Polska
Limitacja:
25 000

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie wiernej repliki najcenniejszej polskiej monety „100 dukatów koronnych Zygmunta III Wazy” uszlachetnionej czystym złotem w cenie 49 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup monety nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Płatność na podstawie faktury dostarczonej wraz z produktem.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym numizmatem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisaną emisję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.