Najdroższa moneta Polski i Europy kontynentalnej.

Ściśle limitowana replika z aż 2 g cennego złota. Gratulujemy wyboru!

100 dukatów koronnych Zygmunta III Wazy z 1621 roku jest najcenniejszą, największą i najcięższą polską złotą monetą. Istnieją różne hipotezy opisujące okoliczności wybicia tej emisji. Jedna dotyczy uczczenia polskiego zwycięstwa pod Chocimiem z Turkami, w tym ukazania potęgi Rzeczpospolitej i majestatu polskiego króla, jako obrońcy chrześcijaństwa. Inna wersja podkreśla upominkowy charakter emisji, która miała zostać rozdystrybuowana pomiędzy króla i możnych.

Polska moneta na liście 10 najdroższych monet świata!

W 2008 roku na aukcji w nowojorskiej firmie Stack’s, jeden z nielicznych egzemplarzy, został zlicytowany za rekordową kwotę 1 380 000 USD. W styczniu 2018 roku padł kolejny rekord zakończony sprzedażą na kwotę 2 160 000 USD. To czyni ją najdroższą monetą w Europie kontynentalnej. W Polsce oryginał monety można podziwiać w Muzeum Czapskich w Krakowie, a od dziś jej wierną replikę również w zaciszu swojego domu!

Popularne repliki monet polskich

Wymagający proces technologiczny bicia sprawił, że powstało jedynie 5000 egzemplarzy tej złotej repliki. Wiernie odtworzona w 2 gramach 14-karatowego złota, na numizmacie o średnicy 18 mm to prawdziwa ozdoba zbiorów i powód do dumy.

Arcydzieło polskiej sztuki menniczej

Na awersie najcenniejszej polskiej monety widnieje popiersie Zygmunta III Wazy z łańcuchem Orderu Złotego Runa na szyi. Polski władca był kawalerem najstarszego – po papieskim Orderze Chrystusa i angielskim Orderze Podwiązki – orderu świata. Od momentu ustanowienia w 1421 roku, do chwili obecnej, wyróżniono nim tylko 1282 osoby.

Złoto Europy

Dookoła znajduje się napis: SIGISMVNDVS III D(ei) G(ratia) POLONIAE ET SVECIAE REX.
Kontynuację napisu umieszczono na rewersie: MAGNVS DVX LIT(h)VAN(iae) RUSS(iae) MAS(iae ) SAM(ogitae ) LIVON(iae) ETC (Zygmunt III z Bożej łaski król Polski i Szwecji, wielki książę litewski, ruski, mazowiecki, żmudzki, inflancki itd.).

Rewers przedstawia ukoronowaną dziewięciopolową tarczę herbową: czteropolowy herb Rzeczpospolitej Obojga Narodów (Orzeł i litewska Pogoń), a na nim wielki herb Szwecji: Trzy Korony i Lwy Folkungów (dynastii panującej w Szwecji w latach 1250-1364).

Na tarczy sercowej widnieje herb aktualnie panującej rodziny – w tym przypadku Snopek Wazów. Całość otoczona jest łańcuchem Orderu Złotego Runa – wyróżnienia nadawanego w tym czasie przez hiszpańską linię Habsburgów.

Specyfikacja
Metal:
Złoto próby 585/1000
Waga:
2 g
Średnica:
18 mm
Kraj emisji:
Polska
Limitacja:
5 000
Stan:
Menniczy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie wiernej repliki najcenniejszej polskiej monety „100 dukatów koronnych Zygmunta III Wazy” wybitej w 14-karatowym złocie o wadze 2 g, w cenie 990 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup monety nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę też skorzystać z szybkiej płatności online.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym numizmatem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisaną emisję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.