Statua Wolności - legendarny symbol Stanów Zjednoczonych uwieczniony w srebrze!

Widok Statuy Wolności jako pierwszy witał imigrantów przybywających statkami do Nowego Świata. Do dziś stanowi światowy symbol wolności i nadziei. W 1986 roku, z okazji 100. rocznicy odsłonięcia monumentu, został on uwieczniony na oficjalnej srebrnej monecie, zatwierdzonej przez Kongres USA! To właśnie ta emisja rozpoczyna kolejną część prestiżowej kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary".

Awers monety wybitej ze srebra wysokiej próby 900/1000 przedstawia Statuę Wolności oraz Wyspę Ellis. Po lewej znajduje się nazwa wyspy w języku angielskim oraz napis: "Gateway America" (Brama do Ameryki). Z prawej strony odczytać można motto "In God we trust" (Bogu ufamy / W Bogu pokładamy nadzieję). W legendzie otokowej umieszczono napis "Liberty" (Wolność) i datę emisji - 1986. Projekt wykonał John Mercanti.

Na rewersie znajduje się ręka posągu trzymająca zapaloną pochodnię oraz fragment tekstu "The New Colossus", który znajduje się na tablicy umieszczonej na cokole Statuy Wolności. Autorką wiersza jest Emma Lazarus. W otoku monety jest nazwa państwa, nominał - jeden dolar oraz motto: "E Pluribus Unum" (Jedno z wielu / Jedno uczynione z wielu). Autorem projektu jest Matthew Peloso.

Ta specjalna emisja rozpoczyna kolejną część prestiżowej kolekcji „Amerykańskie Srebrne Dolary”, w której skład wchodzi 11 poszukiwanych i coraz trudniej dostępnych w jak najlepszym stanie zachowania dolarówek. Każdą z nich charakteryzuje srebro wysokiej próby 900/1000 oraz wybitne wzornictwo. Do ich bezpiecznego przechowywania służy folder kolekcjonerski!

Specyfikacja
Emitent:
USA
Nominał:
1 dolar
Rok emisji:
1986
Stan zachowania:
menniczy
Metal:
srebro 900/1000
Masa:
26,7 g
Średnica:
38,1 mm

Amerykańskie Srebrne Dolary - fascynujące emisje wiodącej waluty świata

Srebrne dolary USA charakteryzują się wybitnym wzornictwem oraz wysoką jakością bicia. Przybliżają historię Stanów Zjednoczonych w najpiękniejszy z możliwych sposobów – zapisując ją w szlachetnym srebrze wysokiej próby 900/1000.

W kolekcji znajdą się emisje upamiętniające m.in. ważne dla USA postacie czy symbole. Dolary te są poszukiwane wśród Kolekcjonerów i coraz trudniej dostępne w pożądanym stanie zachowania. 

Wśród kolejnych srebrnych emisji z kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary" znajdą się m.in. monety upamiętniające: 200 lat Konstytucji USA, czy Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles 1984.

Monety wchodzące w skład tej serii zostały wybite przez jedną z najbardziej renomowanych ego typu instytucji na świecie – Mennicę USA. Każda z nich została zatwierdzona przez Kongres USA i jest oficjalnym środkiem płatniczym.

Przywileje dla Kolekcjonerów kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary" w specjalnym folderze:

  • możliwość zakupu jedenastu poszukiwanych i coraz trudniej dostępnych w jak najlepszym stanie zachowania na rynku amerykańskich srebrnych dolarów,
  • otrzymywanie około raz w miesiącu dolara wybitego w srebrze wysokiej próby 900/1000, upamiętniającego m.in. ważne dla USA postacie czy symbole,
  • gwarancja stałej ceny - wszystkie motywy począwszy od drugiej aż do ostatniej, jedenastej monety, kosztują tyle samo.

Tylko w ramach kolekcji akcesoria GRATIS!

W trakcie trwania serii Kolekcjonerzy otrzymają ZA DARMO następujące akcesoria:

  • Certyfikat Autentyczności do każdej srebrnej emisji z serii potwierdzający jej oryginalność,
  • Folder Kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania i efektownej ekspozycji zbioru (dołączony do monety "Statua Wolności"),
  • Świadectwo Własności kolekcji (wysyłane wraz z 11. przesyłką).

Bezpieczeństwo kolekcjonowania

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Gwarantujemy prawo zwrotu każdej monety w ciągu 14 dni od momentu otrzymania oraz zwrot kosztów jej zakupu. Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" ma charakter zamknięty - składa się z 11 oryginalnych srebrnych dolarów USA.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą dolarową monetą "Statua Wolności" z 1986 roku, zamawiam ją, w preferencyjnej cenie 149 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę też wybrać szybką płatność elektroniczną.

Pozostałe 10 monet z tej kolekcji będę otrzymywać w około miesięcznych odstępach, każda w cenie regularnej 289 zł (łączna cena tych 10 monet to 2890 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł.

Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki z monetą z kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary". Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monety. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. W zależności od roku emisji pamiątkowe dolary zostaną dostarczone w menniczych stanach zachowania.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.